Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: cysiek » 05 lis 2010, 15:19

Jak napisałes nie każdego bo to nie jest auto dla wszystkich i po to je zrobiono nie dla wszystkich[/quote]

Chciałbym poznać zdanie konstruktorów tego auta dla jakiej grupy osób je zaprojektowali i kogo w nich chcieliby widzieć :lol:
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: cysiek » 05 lis 2010, 15:20

cysiek pisze:Jak napisałes nie każdego bo to nie jest auto dla wszystkich i po to je zrobiono nie dla wszystkich
Chciałbym poznać zdanie konstruktorów tego auta dla jakiej grupy osób je zaprojektowali i kogo w nich chcieliby widzieć :lol:[/quote]
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: edym » 05 lis 2010, 15:58

a ja uważam, że auto jest stworzone dla takich ludzi jak ja, czyli kochających samochody a że przy okazji jestem człowiekiem otwartym i jeszcze do tego potrafię liczyć to już działa tylko na moją korzyść w biznesie ;)
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: cysiek » 05 lis 2010, 16:10

edym pisze:a ja uważam, że auto jest stworzone dla takich ludzi jak ja, czyli kochających samochody a że przy okazji jestem człowiekiem otwartym i jeszcze do tego potrafię liczyć to już działa tylko na moją korzyść w biznesie ;)

W 100% się z Tobą zgadzam. Ale stwierdzenie które cytowałem w poprzednim poście mnie zirytowało delikatnie : gafa : . Ciekawe czy chodziło autorowi o kasę, wzrost a może cały wygląd :lol: szczęśliwego posiadacza Lanci Thesis?
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: fazi » 05 lis 2010, 18:04

Nie uprawiajmy demagogii,thesis jak był nowy to był nie lada wyczyn go kupić ,mówie o pieniadzach :D .Dzisiaj kosztuje tyle co normalnie dostepne samochody używane dla ludu ;) ,także gdyby nie grupa zapaleńców ,miłosników nikt inny by ich pewnie nie kupił,jak wiadomo ,że serwis autoryzowany jak każdy to inna bajka ,ale jak ktoś chce mieć fajne autko niekoniecznie najwyzszym nakładem to ,to jest to : ok2 :
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

argenta67

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: argenta67 » 05 lis 2010, 18:25

peter pisze:Witam,
myślę, że w sprawie gazu w Thesisie to mam na tym forum najwięcej do powiedzenia. Moją tereskę zagazowałem dwa lata temu i przez ten czas przejechałem na gazie 70 tys km. Chce mi się śmiać z osób uważających, że gaz w Thesisie to "koniec świata". Tak naprawdę Thesis z silnikiem 3 litrowym musi średnio spalić około 14 litrów benzyny (około 17 litrów gazu). Kalkulacja jest prosta:
- dobra instalacja to koszt około 4500 zł (tu proponuję sprawdzoną już Landi Renzo)
- w tym czasie dwa dodatkowe przeglądy (wymiana filtrów i regulacjia razem 200 zł)
A teraz konkrety oszczędności liczone przy obecnych cenach gazu i benzyny (w okresie jesienno-zimowym gaz jest najdroższy):
cena litra gazu - 2,3 zł
cena litra benzyny - 4,6 zł
Koszt 100 km na gazie - 39,10 zł
Koszt 100 km na benzynie - 64,4 zł
Oszczedności na 100 km - 25,3 zł
Przy przebiegu 70 tys oszczędności wynoszą 17 710 zł
Odliczając koszt instalacji i dwóch dodatkowych przeglądów oszczedności wynoszą 13 000 zł
Obecnie jest to równowartość połowy samochodu. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej informacji to niech pisze na e-maila pkam55@interia.pl lub dzwoni 600 018 743.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników LPG i tych niezdecydowanych.
: brawa : : brawa : gratulacje, ja mam w Kappie ten sam silnik i moje spalanie w mieście to 18 litrów. Masz jakiś sposób na takie oszczędności, czy to może dostojna jazda na emeryta jest jedynym sposobem, w trasie owszem lpg spada do 10 litrów, ale miasto nie daje rady.
Gaz mam w Argencie, w Themie, w Kappie.
Nawet większe oszczędności nie przekonają mnie na montaż lpg w Thesis

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: KGB » 06 lis 2010, 0:48

argenta67 pisze: Gaz mam w Argencie, w Themie, w Kappie.
Nawet większe oszczędności nie przekonają mnie na montaż lpg w Thesis
no wiesz ,nie dziwie sie ,
nie da sie jezdzic 4 samochodami na raz ,a wiec nie do wszystkich oplaca sie wkladac gaz :]

Tomkom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 08 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Piła

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: Tomkom » 24 sty 2011, 23:36

edym pisze:w trasie, tak bez szaleństw do 140-180 km/h wychodzi jakieś 13 litrów, w mieszanym cyklu spala mi między 15 a 17 a w mieście to już wszystko zależy od Twojej nogi ale generalnie z tego co widzę nie jest to jakoś dużo więcej niż na paliwie

p.s.
moja ma coś tam kombinowane z mocą, więc dane mogą być trochę zawyżone.
Tyle to mi też spala,ale benzyny.
Z tego wynika, że nie ma różnicy w spalaniu. Albo dobra instalacja, albo teoria o większym zapotrzebowaniu na gaz to mit.
Powiedz mi, czy komputer w samochodzie oblicza zużycie gazu tak jak paliwa?

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: KGB » 25 sty 2011, 1:22

komputer nie policzy zuzycia gazu ,
jak instalacja jest wystrojona idealnie to komputer pokazuje ile spalilby benzyny i do tego trzeba dodac ~20%

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - jaki gaz do silnika 3,0 V6

Post autor: przedszkolak » 07 cze 2011, 0:18

Wskazania komputera dotyczące benzyny można jedynie porównywać przy nowszych instalacjach różnica 10 do 30 paru procent z autopsji. Przy bardzo delikatnej jeździe i równomiernej np. 100 km/h różnica ok. 10 %, natomiast przy szarpaniu - bardzo dynamicznej JEŹDZIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 30 %.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”