Kappa - przednie zawieszenie

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

Kappa - przednie zawieszenie

Post autor: karol69 » 19 maja 2006, 14:53

po wymianie klocków i swożni wahacza czasem przy skecie w prawo i wolnej jeździe
pisk bardzo nietypowy jakby delitatnie tarł metal o metal, przypomina no cięgnięcie oberwanego tłumika - ale wszystko super jest przytrzymane
mechaniory sprawdzali pół dnia i nić - macie pomysł co to może być, wydaje mi się że dochodzi z okolic prawego przedniego koła, czy mogło coś wpaść do jakiś elementów pod maską ?
Jak się jedzie szybko i prosto to nic, jak się tylo gazuje stojąc też nic

POMOCY !!!!!!!!!!!!
Kappa 2.0 Białystok

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

no i chyba

Post autor: karol69 » 22 maja 2006, 11:35

no i chyba znalazłem : kiwa sie taka blaszka miedzy swożniem wachacza a kołem i w pewnym ustawieniu dotyka do taczy koła - ciekaw jestem za co ta blaszka odpowiada ?
Kappa 2.0 Białystok

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - przednie zawieszenie

Post autor: Wujek_2000 » 22 maja 2006, 11:47

Pewnie ci się odgiełą osłona tarczy hamulcowej
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: no i chyba

Post autor: prezesjm » 22 maja 2006, 12:12

"karol69" pisze:no i chyba znalazłem : kiwa sie taka blaszka miedzy swożniem wachacza a kołem i w pewnym ustawieniu dotyka do taczy koła - ciekaw jestem za co ta blaszka odpowiada ?
Ja się pierwszy raz spotkałem z tą blaszką właśnie w Kappie. Na oryginalnym sworzniu trzyma się ona całkiem dobrze ale na nieoryginalnych właśnie lubi się kręcić i wtedy może obcierać o tarcze. Zastanawiałem się do czego ma służyć i doszedłem do wniosku że może robi częściowo za osłonę tarczy i może także za ekran termiczny aby chronić sam sworzeń i gumę osłonową przed promieniowaniem cieplnym z tarczy - ale to są tylko moje przemyślenia. W Themie tego nie ma , nie ma w alfie 164 tak więc jeśli nie ma jak tego skutecznie zamocować to myśle że bez strasznych skutków można ją wywalić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”