Lancia Y - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Anonymous

chce kupić....

Post autor: Anonymous » 12 maja 2006, 9:01

Dzięki za odpowiedź.
Przyznam sie , że mnie , jako laika w temacie Lancii , fiatowska zawartość raczej pociesza... własnie koszty . Dopiero odkrywam fakt , że Lancia nie jest az takim dziwnym autem i troche tego jeździ.. Co do silnika - przyznam sie , że jeszcze nie wiem czy 8 czy 16V... chwilowo krążę wokól autka.. był tylko ogląd i krótka jazda dla sprawdzenia - jak sie w nim poczuje... Póki co - wokól mnie wielu mądrych , ale zero znających się ... każdy "cos tam słyszał".. Mam jednak nadzieję , że jesli zapadnie decyzja o kupnie to jakos z Wami przebrne przez przygode z Lancia... mimo , że z fiatowskim rodowodem.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

chce kupić....

Post autor: Luckyy » 12 maja 2006, 10:45

"Nat" pisze:A orientujesz się, Ludzki, czy ten nowy Ypsilon t też jest "punto II" w innym opakowaniu?
nie mam pojecia - nie rozgladalem sie za tym modelem ...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

chce kupić....

Post autor: Luckyy » 12 maja 2006, 10:49

"west42" pisze:Dzięki za odpowiedź.
Przyznam sie , że mnie , jako laika w temacie Lancii , fiatowska zawartość raczej pociesza... własnie koszty . Dopiero odkrywam fakt , że Lancia nie jest az takim dziwnym autem i troche tego jeździ.. Co do silnika - przyznam sie , że jeszcze nie wiem czy 8 czy 16V... chwilowo krążę wokól autka.. był tylko ogląd i krótka jazda dla sprawdzenia - jak sie w nim poczuje... Póki co - wokól mnie wielu mądrych , ale zero znających się ... każdy "cos tam słyszał".. Mam jednak nadzieję , że jesli zapadnie decyzja o kupnie to jakos z Wami przebrne przez przygode z Lancia... mimo , że z fiatowskim rodowodem.
W Y 'dziwny' jest wyglad, jednym sie podoba innym nie i nigdy nie bedzie, w aucie na przodzie jest duzo wiecej miejsca niz w punto, i podobno jest lepsza skrzynia, wersja 1,2 16V ma ok 10s do 100km/h i 160 km/h sie spokojnie rozpedza. REWELAYJNE auto na miasto !!
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

panm

Co wymienić po zakupie używanej Lanci Y ??????????

Post autor: panm » 19 wrz 2006, 18:34

Witam wszystkich,
zapewne niektórzy z Was już wiedzą że kupilem dla mojej żonki Ypsilona 2003r. z przebiegiem 60 000km :)
Jak narazie jestem bardzo zadowolony z tego autka, wg mnie nie ma lepszej alternatywy w tej cenie jeśli chodzi o rocznik, wyposażenie, design :)
Chciałem się was zapytać co powinienem sprawdzić/wymienić po zakupie ?
Napewno olej - jakiej firmy i jaki polecacie ?
napewno pasek rozrządu - jakiej firmy polecacie ?
Tarcze i klocki są OK
Jeszcze jakieś płyny ?
Za wszelkie rady będę wdzieczny
pozdrawiam

Mart27

Co wymienić po zakupie używanej Lanci Y ??????????

Post autor: Mart27 » 19 wrz 2006, 21:23

Jeśli jest ok to nic..... :D
zrób przegląd u "machera" - wymień olej, filtry, uzupełnij płyn hamulcowy, do spryskiwaczy, jeśli konieczne wymień klocki, tarcze, w przypadku jeśli coś stuka w zawieszeniu - amortyzatory, ale przy 60 tys. to raczej luz...
rozrząd - jesli nie masz papierka , że był robiony to ja bym wymienił - tu nie masz za dużego wyboru - masz taki dedykowany do Y i ew. zamiennik
jeśli chodzi o olej to ja używam Seleny - polecany przez Fiata
i to tyle - życzę Ci żeby jednak było jak najmniej do wymiany

panm

Co wymienić po zakupie używanej Lanci Y ??????????

Post autor: panm » 20 wrz 2006, 12:13

Na moje oko wszystko jest w porządku, w zawieszeniu nic nie stuka, silnik chodzi równiutko, klocki, tarcze na oko wyglądają że były niedawno wymieniane.
Co prawda mam papiery że na ostatnim przeglądzie był wymieniany pasek rozrządu, ale dla świętego spokoju wolałbym go wymienić, bo głowy nie dam czy papiery nie są lewe :)
Narazie planuję wymianę oleju - chyba najlepiej będzie zalać jakiś półsyntetyk - tylko pytanie jaki ?
no i pasek rozrządu - czy w grę wchodzi tylko oryginał, czy zamienniki też - jak wygląda sprawa z jakością zamienników. Pytam bo w moim Fiacie Bravo wymieniam zawsze na oryginał, bo u kolegów z kącika Bravo często zamienniki bardzo szybko strzelały
Z góry dziękuję za cenne rady

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Co wymienić po zakupie używanej Lanci Y ??????????

Post autor: strang » 20 wrz 2006, 19:27

Moja reguła-
1 Rozrząd i wszystkie paski
2 Olej i wszystkie filtry
3 Dla świętego spokoju-płyny
Strang Delta 1,9td
Obrazek

Anonymous

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Anonymous » 05 lis 2006, 19:52

Witam wszystkich. Jestem na etapie kupna mojego pierwszego samochodu. Zakochałem się w Lancii Y, a stan mojej kieszeni pozwala mi kupić model z 1996-1998r. Mój problem prezentuje się następująco. Nigdy nie miałem jakiejkolwiek styczności z Lancią, ani nikt z moich znajomych Lancii nie posiadał, dlatego kompletnie nic o nich nie wiem. Jednakże wszyscy usiłują mnie przekonać, że Lancia to włoski syf, a części do tego są bardzo drogie. Jak to się ma rzeczywistości? Jako student, który na nadmiar gotówki nie narzeka, nie mogę sobie pozwolić na samochód, który będzie drogi w utrzymaniu. Jednakże Y już śni mi się po nocach. Proszę pomóżcie mi podjąć decyzję...

Anonymous

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Anonymous » 05 lis 2006, 21:05

Ja mam swoją Lancie Y od 2002 roku, kupiłem nową w salonie Lancii we Wrocławiu. Aktualny przebieg to 148 000 km i jak do tej pory nie mogę narzekać. Jeszcze nigdy nie odmówiła mi posłuszeństwa. Jedyne co robie przy aucie to okresowe wymiany eksploatacyjne czyli filtry, olej, paski itp. Jedyna rzecz jaką wymieniałem to amortyzatory tył i końcówki drążków kierowniczych. Jak na ten przebieg to chyba nie dużo biorąc pod uwagę nasze drogi.
A co do cen części to nie jest tak źle, chyba że chcesz kupować tylko oryginały. Lancia Y jest na płycie podłogowej Punto I i części do tego modelu są raczej tanie, silniki też pochodzą od punto.
Ja polecam, jeśli auto ci się podoba to jest to dobry wybór, a jeśli moge doradzic to szukał bym modelu z silnikiem 1.2 i w wyższej wersji wyposażenia.
Pozdrowionka.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2006, 21:05 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Luckyy » 05 lis 2006, 21:05

ten model Y jest to Punto I w innym opakowaniu wiec ma jego wady (rozrusznik, alternator - padaja) ale i zalety, duuuuuzo dostepnych i tanich czesci.

bylo juz o tym kilka razy na forum wiec proponuje troche poszukac.

a jak zadasz konkretne pytania ktos odpisze bo jest kiku wlascicieli takich autek :)

a osobiscie polecam wersje 1.2 16V
Ostatnio zmieniony 05 lis 2006, 21:09 przez Luckyy, łącznie zmieniany 1 raz.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Anonymous » 05 lis 2006, 21:07

"Luckyy" pisze:
a osobiscie polecam wersje 1.2 16V
W tych rocznikach chyba nie było jeszcze tego silnika.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Luckyy » 05 lis 2006, 21:21

"macius" pisze:
"Luckyy" pisze:
a osobiscie polecam wersje 1.2 16V
W tych rocznikach chyba nie było jeszcze tego silnika.
w 1997 byly 1.2 16V (86KM) wiec chyba jednak byl ;-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Pablo » 05 lis 2006, 21:28

"eLJot" pisze:Jednakże wszyscy usiłują mnie przekonać, że Lancia to włoski syf, a części do tego są bardzo drogie
Takie porównania deko mnie irytują. Powiem szczerze, że na codzień mam styczność z inną marką i to dopiero bywa syf :wink:
Takie stwierdzenia można spokojnie porównać do pewnej obietnicy wybudowania 3 mln. mieszkań. Nie wierz w bajki :lol: i kupuj Y. Powodzonka.
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
darkobo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1547
Rejestracja: 09 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: darkobo » 05 lis 2006, 22:32

"eLJot" pisze:Jednakże wszyscy usiłują mnie przekonać, że Lancia to włoski syf, a części do tego są bardzo drogie
Z reguły takie wieści rozsiewaja Ci, którzy nigdy Lancią nie jeździli, albo wyjątkowo pechowo trafili.
"Pablo" pisze:Takie porównania deko mnie irytują. Powiem szczerze, że na codzień mam styczność z inną marką i to dopiero bywa syf :wink:
Niektorzy klubowicze nawet wiedzą z jaką :wink:
Ostatnio zmieniony 06 lis 2006, 8:41 przez darkobo, łącznie zmieniany 1 raz.
homo homini Lancia (est)
Było: Dedra 2.0 ie, Kappa 2.0, Kappa 2.4 JTD
Jest: Delta II 1.6 8V (w rodzinie ;) )

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kupić, czy nie? Prosze pomóżcie...

Post autor: Orsya » 05 lis 2006, 22:45

kupuj i nie słuchaj innych "mądrych doradców"...
tak jak przedmówcy wspomnieli auto oparte jest na płycie i podzespołach Punto I - oprócz stylizacji ma jeszcze inną przewagę nad Punto, tj. z reguły jest lepiej wyposażone...
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

ODPOWIEDZ

Wróć do „Y/Y10/Ypsilon”