Uruchomienie samochodu po 6 miesiącach

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Uruchomienie samochodu po 6 miesiącach

Post autor: redy19 » 07 lis 2010, 14:14

Witam mam takie pytanie wie moze ktos co by nalezalo wykonac przy samochodzie jezeli stalo ono ponad 6 miesiecy bez ruchu nie uzywane ?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2010, 16:37 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę poprawnie tytułować tematy. BEZ BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH!

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: Gros » 07 lis 2010, 14:19

redy19 pisze:Witam mam takie pytanie wie moze ktos co by nalezalo wykonac przy samochodzie jezeli stalo ono ponad 6 miesiecy bez ruchu nie uzywane ?
6 msc to nie długo sprawdzenie "oc" paliwo akumulator i odpał jeśli nie zblokowane heble to można jechać na jazdę próbną
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: redy19 » 07 lis 2010, 14:24

pomijajac fakt ze olej nalezalo by wymienic bo pamietam ze i tak juz mialem termin wymiany no i nie wiem jak z paliwem bo polowa zbiornika byla. kable nie zblokowalo tzn? a jak myslicie jakies inne podzespoly mogly by ulec awari ?

Przemek211
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 01 paź 2010, 21:34
Lokalizacja: Tychy

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: Przemek211 » 07 lis 2010, 14:37

heble - hamulce :)

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: redy19 » 07 lis 2010, 14:39

a widzisz hamulce a nie kable :P

argenta67

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: argenta67 » 07 lis 2010, 15:04

Ważniejszą rzeczą jest pasek rozrządu, to jest guma i jeśli nie był nówka to nie ryzykował bym jazdy z tym paskiem bo jeśli on żyje to jest jeszcze napinacz, rolka i pompa wody, a łożyska też nie są hermetyczne(teoretycznie są).

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: trigojunior » 07 lis 2010, 15:07

prawda jest taka że po 6 miesiącach stania może zacząć padać wszystko...bo samochód bardziej psuje się jak stoi nieużywany niż od systematycznej jazdy
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

argenta67

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: argenta67 » 07 lis 2010, 15:34

trigojunior pisze:prawda jest taka że po 6 miesiącach stania może zacząć padać wszystko...bo samochód bardziej psuje się jak stoi nieużywany niż od systematycznej jazdy
Połóż człowieka na 6 m-cy nie pozwól mu stanąć na nogi to gwarantuje, że nie stanie na nich.

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: trigojunior » 07 lis 2010, 15:52

argenta67 pisze:
trigojunior pisze:prawda jest taka że po 6 miesiącach stania może zacząć padać wszystko...bo samochód bardziej psuje się jak stoi nieużywany niż od systematycznej jazdy
Połóż człowieka na 6 m-cy nie pozwól mu stanąć na nogi to gwarantuje, że nie stanie na nich.
bardzo dobry przykład : ok2 :
AMEN
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
Coupe
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 868
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: Coupe » 07 lis 2010, 16:03

Myślę, że ważne jest czy auto stąło pod chmurka czy w ciepłym garażu.. czy to było stanie od listopada do kwietnia czy od maja do pażdziernika...

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: Gros » 07 lis 2010, 16:33

Coupe pisze:Myślę, że ważne jest czy auto stąło pod chmurka czy w ciepłym garażu.. czy to było stanie od listopada do kwietnia czy od maja do pażdziernika...
Panowie one nie stało 6 lat tylko 6msc. to nie przestój :nono: nie straszcie chłopa ,to zwykły dłuższy postój
w salonach stoją po dwa lata i nikt nie bierze do głowy
:lol: : gafa : :bitwa:

argenta67

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: argenta67 » 07 lis 2010, 16:58

gros pisze:
Coupe pisze:Myślę, że ważne jest czy auto stąło pod chmurka czy w ciepłym garażu.. czy to było stanie od listopada do kwietnia czy od maja do pażdziernika...
Panowie one nie stało 6 lat tylko 6msc. to nie przestój :nono: nie straszcie chłopa ,to zwykły dłuższy postój
w salonach stoją po dwa lata i nikt nie bierze do głowy
Gros nie kombinuj, spróbuj sobie jedną rękę zawinąć bandażem tak jak była by w gipsie i po trzech miesiącach zdejmij to to będziesz się pytał kto ci rękę podmienił bo nie możesz nią nawet tyłka wytrzeć. Samochody salonowe są nowe i nie przeszły trudnych warunków, a auto mające choć z osiem latek to już ma tyle starych gratów, że nie maja one prawa w ogóle pracować. Ja miałem urwane jedno biodro, złamana miednice, złamane udo i skończyło się to miesiąc na wyciągu i miesiąc w gipsie to jak go zdjęli to tydzień musiałem chodzić o kulach i co myślisz, że tak dla zabawy.
Postój auta 6 m-cy może przynieść różne kwiatki.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: przestuj auta ponad 6 miesiecy

Post autor: Gros » 07 lis 2010, 17:28

argenta67 pisze:
gros pisze:
Coupe pisze:Myślę, że ważne jest czy auto stąło pod chmurka czy w ciepłym garażu.. czy to było stanie od listopada do kwietnia czy od maja do pażdziernika...
Panowie one nie stało 6 lat tylko 6msc. to nie przestój :nono: nie straszcie chłopa ,to zwykły dłuższy postój
w salonach stoją po dwa lata i nikt nie bierze do głowy
Gros nie kombinuj, spróbuj sobie jedną rękę zawinąć bandażem tak jak była by w gipsie i po trzech miesiącach zdejmij to to będziesz się pytał kto ci rękę podmienił bo nie możesz nią nawet tyłka wytrzeć. Samochody salonowe są nowe i nie przeszły trudnych warunków, a auto mające choć z osiem latek to już ma tyle starych gratów, że nie maja one prawa w ogóle pracować. Ja miałem urwane jedno biodro, złamana miednice, złamane udo i skończyło się to miesiąc na wyciągu i miesiąc w gipsie to jak go zdjęli to tydzień musiałem chodzić o kulach i co myślisz, że tak dla zabawy.
Postój auta 6 m-cy może przynieść różne kwiatki.
Nie kombinuje a co do ręki to zły przykład :D miałem połamane palce ręce do połowy byłem w gipsie połamane kości ramienia , uszkodzony kręgosłup , wiem Paweł czym to pachnie:D
co do postoju tak tylko napisałem -oc zwykła obsługa codzienna ,tj. olej płynu i odpał nie będzie rozbierał silnika w cylindrach tylko śniedź lekka heble przyśniedziałe napisałem sprawdź i jazda nie znaczy 200km/h reszta wyjdzie w praniu jeśli będą się blokowały heble nie uniknie rozbiórki ,paski oleje to podstawa to każdy przecież wie :D
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
NIKI
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 712
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Uruchomienie samochodu po 6 miesiącach

Post autor: NIKI » 07 lis 2010, 17:34

Po 6 miesiącach się do auta wsiada i jedzie! Bez przesady i paniki , nie miało prawa nic się stać.
Moje byłe Włoszki

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Uruchomienie samochodu po 6 miesiącach

Post autor: Gros » 07 lis 2010, 17:38

NIKI pisze:Po 6 miesiącach się do auta wsiada i jedzie! Bez przesady i paniki , nie miało prawa nic się stać.
:lol: :lol: :lol: : ok2 : w końcu ktoś mnie poparł :lol:
:lol: : gafa : :bitwa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”