Kappa - przestały działać hamulce

switoOoo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2010, 14:48
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa - przestały działać hamulce

Post autor: switoOoo » 25 lip 2010, 14:52

witam mam problem z hamulcami .otóż wymieniłem pompę hamulcowa .i teraz po 2 tygodniach po wymianie zniknęły hamulce. do tylnego lewego kola nie dochodzi olej i nie hamuje. czy to może być wina zapchanych przewodów a może np jakaś usterka pompy ABS? a może po prostu pompa hamulcowa która kopiłem była stara do tego stopnia ze po 2 tygodniach się zepsuła jak jej poprzedniczka...?

argenta67

Re: Kappa - hamulce. a wlasciwie brak

Post autor: argenta67 » 25 lip 2010, 15:47

switoOoo pisze:witam mam problem z hamulcami .otóż wymieniłem pompę hamulcowa .i teraz po 2 tygodniach po wymianie zniknęły hamulce. do tylnego lewego kola nie dochodzi olej i nie hamuje. czy to może być wina zapchanych przewodów a może np jakaś usterka pompy ABS? a może po prostu pompa hamulcowa która kopiłem była stara do tego stopnia ze po 2 tygodniach się zepsuła jak jej poprzedniczka...?
Pierwsza podstawowa sprawa przy pracach z hamulcami to nie ma znaków zapytania tu wszystko musi być pewne, druga sprawa to ten co wymienia/naprawia musi wiedzieć co i jak zrobił aby potem nie grzebać po wszystkim i nie wiedzieć o co chodzi, kolejna sprawa to masz jakieś ciekawe miasto w profilu "uzupełnij to pole", hamulce po przez siec nie da rady naprawić : beczy :

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Kappa - hamulce. a wlasciwie brak

Post autor: Dudi » 25 lip 2010, 17:51

switoOoo pisze:...do tylnego lewego kola nie dochodzi olej i nie hamuje...
Szczególnie jak ktoś wlał olej zamiast płynu :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

argenta67

Re: Kappa - hamulce. a wlasciwie brak

Post autor: argenta67 » 25 lip 2010, 18:07

Dudi pisze:
switoOoo pisze:...do tylnego lewego kola nie dochodzi olej i nie hamuje...
Szczególnie jak ktoś wlał olej zamiast płynu :roll:
Pomijam to określenie bo jeśli tam został zalany olej to nie ma o czym mówić : do bani :

Rafako

Re: Kappa - hamulce. a wlasciwie brak

Post autor: Rafako » 25 lip 2010, 18:18

Dudi pisze:
switoOoo pisze:...do tylnego lewego kola nie dochodzi olej i nie hamuje...
Szczególnie jak ktoś wlał olej zamiast płynu :roll:
Daj Bóg, żebym nigdy tego "fachofca" na swej drodze nie spotkał :roll: :roll: :roll:
Nie dosyć, że kupuje używane graty mające istotny wpływ na bezpieczeństwo, to na dodatek montuje sam, nie mając o tym nawet fioletowego pojęcia...

argenta67

Re: Kappa - hamulce. a wlasciwie brak

Post autor: argenta67 » 25 lip 2010, 18:50

Rafako pisze:
Dudi pisze:
switoOoo pisze:...do tylnego lewego kola nie dochodzi olej i nie hamuje...
Szczególnie jak ktoś wlał olej zamiast płynu :roll:
Daj Bóg, żebym nigdy tego "fachofca" na swej drodze nie spotkał :roll: :roll: :roll:
Nie dosyć, że kupuje używane graty mające istotny wpływ na bezpieczeństwo, to na dodatek montuje sam, nie mając o tym nawet fioletowego pojęcia...
Na temat wlewania odpowiedniego płynu w odpowiednie miejsce w specjalistycznym warsztacie to może się wypowiedzieć forumowicz "rak" i o kosztach jakie : beczy : niestety musiał ponieść.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”