Po wymianie reduktora

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Po wymianie reduktora

Post autor: wojtas » 24 cze 2010, 21:49

Witam.
Nie dalej jak 2 tygodnie temu pisalem post o wymianie reduktora.
Mechanik stwierdzil ze trzeba go wymienic ze wzgledu na brak mocy i sporadyczne wystepowanie braku reakcji na wciskanie pedalu gazu przez kilka sekund nie wchodzil na obroty. Diagnoza byla "jest zbyt uboga mieszanka i nie da sie ustawic bogatszej, trzeba wymienic reduktor." Tak wlasnie zrobilem za rada forumowiczow zakupilem reduktor LOVATO SUPER. Gazownik wymienil parownik i podpiol auto pod komputer. Jakiez bylo moje zdiwienie kiedy stwierdzil ze nadal mieszanka jest zbyt uboga i trzeba wymienic mikser bo to co ja mam zainstalowane to jakies dziwne urzadzenie. Czyli przeszlo 300zl za nowy reduktor to byl zbedny wydatek
Czy wymiana tego miksera w czyms pomoze bo zaczynam watpic w umiejetnosci tego pana, jak tak dalej pójdzie to wymieni mi cala instalacje i w koncu trafi w feler
Dalem zaliczke na mikser 10zl i mial mi go dzisiaj zalozyc ale okazalo sie ze nie pasuje i musze gdzies kupic sobie rure fi-70 wtedy go wymieni ale czy jest sens ladowac sie dalej w te koszty ?
Moze przyczyna lezy gdzies inndziej ?
Dodam ze auto ciezko odpala na bezynie jak jezdze na gazie a nie mam mozliwosci odpanania na gazie, jesli jezdze na benzynie to nie ma zadnego problemu z odalaniem. Nawet jak przed zgaszeniem auta przelacze na benzyne to nie pomaga.
Mam elektronike BINGO

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: KGB » 24 cze 2010, 23:57

bingo takie najgorsze nie jest - podobno najnowszy soft ma wbudowany oscyloskop lub cos podobne do oscyloskopu ,
to moze byc pomocne w ustawieniu odpowiedniej emulacji sondy lambda na wolnych obrotach ,zeby auto dobrze zapalalo na benzynie

co do miksera to moze on miec rozmiar max fi 35mm ,jezeli nie da sie zalewac silnika na mikserze o srednicy fi 30mm (na probe) to problem nie lezy po stronie miksera ,a czegos inne go - najszybciej lewego powietrza ,
jednak na fi30 nie da sie jezdzic tak jak trzeba ,sugeruje jednak mikser 35mm ,
zadne soniczne wynalazki ,tylko najprostszy palnik lub szczelinowy mikser o srednicy otworu 34-35mm,

przydaloby sie pisac przy kazdym temacie jakiego silnika dotyczy (wzglednie samochodu) ,
domyslam sie ,ze chodzi o 2.0 20v

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: wojtas » 25 cze 2010, 16:08

Wlasnie chodzi o Kappe 2.0 20v
Jesli chodzi o wewnetrzna srednice miksera to nie wiem ile ma, wiem tylko ze zewnetrzna ma 65-70mm i taka rure musze kupic zeby gazownik mogl go wymienic poza tym ma klapke przciw wybuchowa- zwrotna.
Wogole to chce mi wywalic ta duza czarna puszke ktora jest miedzy filtrem powietrza i koletorem- ponoc jest to zbedne a mikser nie chce sie zmiescic razem z ta pucha.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: KGB » 26 cze 2010, 14:11

JA wywalilem "kiszke" ,bo nie chcial mi sie zmiescic parownik i blos ,
zastapilem ja odpowiednio docietym odcinkiem rury kanalizacyjnej fi75 ,

zrob zdjecie tego miksera i wklej - zobaczymy co to za wynalazek

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: wojtas » 27 cze 2010, 11:09

Niestety mikser nowy jest u gazownika. Moge zrobic fotke starego, ktory mam zalozony.
KGB masz chyba podobnie to rozwiazane jak chce to zrobic ten gazownik z tym ze on kazal mi szukac rure fi 65 do 70 a u Ciebie jest fi75, jak to masz rozwiązane ?

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: KGB » 27 cze 2010, 17:51

mam zalozonego BLOSa w gume przed przepustnica ,
na blosa mam zalozona rure fi75 plastikowa i zacisnieta opaską ,
rura wcisnieta w gumowe kolanko dolotu - ciezko wcisnac ,ale sie da ,

nie znajdziesz plastikowej rury fi65 lub fi70 od reki ,
juz lepiej gumowych pierscieni poszukaj - sa takie do mocowania blosa ,ale kosztuja po 20pln za szt

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: wojtas » 28 cze 2010, 21:36

Mikser wymieniony. Daleko nie musialem szukac, pzynioslem z pracy rure fi 66 aluminiowa. Pasowala idealnie.
Auto zbiera sie troche lepiej i ponoc w koncu dalo sie ustawic. Ciekawe jak bedzie z odpalaniem-czy dalej bedzie ciezko czy cos sie poprawi.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: KGB » 28 cze 2010, 22:28

odpalanie na benzynie juz wyjasnilem - mikser nie ma nic do rzeczy

sprawdziles jaka masz w koncu srednice wewnetrzna miksera ?

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: wojtas » 30 cze 2010, 17:52

Mikser ma 35mm srednicy.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: KGB » 30 cze 2010, 19:23

35mm to jeszcze moze byc jezeli to palnik lub szczelinowy - nie powinienes tracic duzo mocy

wojtas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 09 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Zabrze

Re: Po wymianie reduktora

Post autor: wojtas » 01 lip 2010, 19:51

Nie znam sie ale chyba to jest palnik bo tak wyglada. Ponawiercany jest w kolo jak palnik z kuchenki gazowej.Ma rowniez wieksze otwory na wylot zasloniete opaska gumowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”