Lybra - ciężko wchodzą niskie biegi przy rannym odpaleniu

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - ciężko wchodzą niskie biegi przy rannym odpaleniu

Post autor: Fugaz » 12 mar 2010, 10:43

Witam Serdecznie,

Przestudiowałem mnóstwo postów odnośnie biegów i problemów ze sprzęgłem. Niektóre objawy były podobne do moich, ale od początku.

Miałem problem jak się zaczęły mrozy, nie mogłem wrzucić biegu 1,2 i R. Pedał sprzęgła jak był zimny prawie wogóle nie odbijał dopiero po jakimś czasie wracało wszystko do normy sprzęgło brało bardzo nisko. Wizyta u mechanika i powiedział, że ktoś mi na odwrót wcześniej założył chyba wysprzęglik. No cóż zdarza się. Mechanik złożył sprzęgło na nowo, wymienił olej w skrzyni, odpowietrzył i wszystko było super. Po jakimś czasie znów sprzęgło rano nie odbijało do końca, ale biegi chodziły cacy więc tak jeździłem. Ostatnio przy okazji na przeglądzie poprosiłem mechanika żeby znów rzucił okiem na sprzęgło, odpowietrzył wymienił syf płyn hamulcowy i zalał nowymi znów przez kilka dni wzorowo, a następnie znów sprzęgło nie odbija do końca. Dziś mróz się zaczął i znowu problem z 1,2. Po jakiś 10 minutach jazdy wszytko wraca do normy, sprzęgło wraca do normy biegi mogę wrzucać 1 paluszkiem.
Z tego co rózne osoby pisały, to może być problem wysprzęglika i mam nadzieję, że tylko jego. Kolego podsunął mi pomysł, żeby po zapaleniu rano auta podpompować pedał sprzęgła i zobaczyć czy będę mógł swobodnie biegi zmieniać. Dodam jeszcze, że sprzęgło kompletne było wymieniane jakieś 40 tys km temu i ogólnie sam pedał sprzęgła chodzi lekko, choć przy silnym mrozie czuć w 1 momencie taki lekki opór, który znika po chwili.

Jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie to proszę o pomoc. Mam dostęp do kanału i pewnie w poniedziałek na niego wjadę ale z racji tego, że nie mam pojecia o mechanice to chciałbym podpytać na co patrzeć.

Z góry dzięki za pomoc
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Odp: Lybra - ciężko wchodzą niskie biegi przy rannym odpalen

Post autor: Lukasz_TG » 12 mar 2010, 13:53

Witam

Objawy wskazuja na pompe sprzegla, znajduje sie przy pedale. Zaciaga powietrze przy puszczaniu sprzegla. Objaw bedzie sie nasilal. Odpowietrz jeszcze raz jak sytuacja powturzy sie po okolo 100 km to wtedy masz praktycznie 100% pewnosc, ze to pompa.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Lybra - ciężko wchodzą niskie biegi przy rannym odpaleniu

Post autor: Fugaz » 12 mar 2010, 14:54

Dzięki za pomoc. Troszkę mi ulżyło, człowiek myśli no cóż skrzynia pada do wymiany. Hehe za pompkę zapłacę jakieś 300 PLN a widok samego siebie za kierownicą kiedy nie będę rano walczył z lewarkiem biegów będzie bezcenny.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - ciężko wchodzą niskie biegi przy rannym odpaleniu

Post autor: horses » 13 sie 2019, 13:25

Miałem te same objawy, w tej chwili praktycznie w ogóle się nie da wrzucić biegu.

I co w końcu była pompa ?
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - ciężko wchodzą niskie biegi przy rannym odpaleniu

Post autor: horses » 12 wrz 2019, 21:49

Oczywiście wysprzęglik, jakoś jeździ teraz :)
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”