Thema - 2,5tds - Głowica

michalgt
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2009, 15:54
Lokalizacja: Gostyń

Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: michalgt » 30 lis 2009, 16:06

Witam, ostatnio Lancia Thema 2,5tds, którą użytkuje osobiście od ponad 2 lat miała awarię. Dokładnie pękła uszczelka pod głowicą co spowodowało wywalenie płynu przez zbiorniczek płynu chłodniczego. Po tym doszło do pęknięcia głowicy w dwóch miejscach. Zakład który miał zająć się regeneracją robi to już 3 tyg i powiem szczerze że myślę nad zakupem używanej głowicy. Mam więc pytanie czy głowica pasuje tylko i wyłącznie od lanci czy też może też od fiata ducato??? A może ktoś ma taką głowicę na sprzedaż lub ma namiar. Na allegro nic nie ma...

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Odp: Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: JacekK » 13 gru 2009, 11:29

michalgt pisze:Mam więc pytanie czy głowica pasuje tylko i wyłącznie od lanci czy też może też od fiata ducato??? A może ktoś ma taką głowicę na sprzedaż lub ma namiar. Na allegro nic nie ma...
Cześć, z którego roku masz tą Themę? Ogólnie to tą samą głowicę znajdziesz w Cromach, natomiast w Ducato teoretycznie są inne ale jak jest w praktyce - niestety nie wiem.

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Odp: Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: mario09 » 13 gru 2009, 19:37

W praktyce też tak jest. Który rok Themy? Być może masz silnik tożsamy z Safrane, ale napisz coś wiecej.

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Odp: Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: JacekK » 13 gru 2009, 22:11

mario09 pisze:W praktyce też tak jest. Który rok Themy? Być może masz silnik tożsamy z Safrane, ale napisz coś wiecej.
Dowiedziałem się, że różnice w głowicach do Ducato sprowadzają się do detali w stylu brak otworów na termostat - wszystko do zrobienia :)

michalgt
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2009, 15:54
Lokalizacja: Gostyń

Odp: Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: michalgt » 14 gru 2009, 18:43

Dzięki wszystkim za odpowiedź.
Głowica jest już zrobiona, spawana w trzech miejscach plus cała regeneracja.
Koszt takiej operacji wręcz kosmiczny jak na to auto bo 1480zł. Do tego koszt uszczelek i robocizny.
Szczegóły będę znał za tydzień jak przyjadę do domu ale auto jest już na chodzi, jak na chwile obecną ojciec kilka razy przejechał się po odebraniu autem i wszystko się trzyma kupy.
Dodam że głowica była robiona w poznaniu ale dokładnego adresu nie znam niestety...

JacekK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skierniewice / Tomaszów Maz.

Odp: Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: JacekK » 16 gru 2009, 11:14

Powodzenia zatem i oby silnik 'przeżył' budę ;)

michalgt
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2009, 15:54
Lokalizacja: Gostyń

Odp: Thema - 2,5tds - Głowica

Post autor: michalgt » 16 gru 2009, 18:33

Będzie ciężko z tym silnikiem po blacha wszędzie jest praktycznie idealna:) wiec myślę że komplet pojeździ jeszcze kilka ładnych lat... oczywiście w moich rękach:)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”