Kappa - Wymiana amortyzatorów przód

Awatar użytkownika
alf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:00

Kappa - Wymiana amortyzatorów przód

Post autor: alf » 28 mar 2009, 13:29

Proszę szanownych fachowców naszego grona którzy mają za sobą wymianę amortyzatorów w lancii kappie o poradę co i jak .Ja mam teraz wyjęty stary amorek i przygotowany nowy.Ściskam dwoma ściągaczami i wciąż mało ,aż się boję że sprężyna pęknie.Następnie jak nie pęknie a się zmniejszy na tyle że będę mógł rozpocząć wkładanie to przeszkadzają uchwyty ściągaczy.domyślam się że trzeba sprężynę związać drutem i po włożeniu go poprzecinać.jakim drutem 2,5 miedź kilka razy wystarczy?a może wszystko ustawić i opuszczać samochód na przykręcony na dole amorek i celować w dziurki na górze.A może górę złożyć i opuszczać na dół i celować na dole .Doradźcie coś.Pzdr .Oczywiście w miarę szybko.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, 13:45 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak okreslenia typu Lancii w temacie

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Odp: Kappa - Wymiana amortyzatorów przód

Post autor: wega » 28 mar 2009, 15:36

Jakim qr..a drutem. Chcesz się zabić, albo zostać kaleką. Jeżeli zdjąłeś sprężynę ww. uchwytem to tak samo ją założysz.
Nie wiem jakie masz uchwyty, mam nadzieję że nie jakieś "domorosłe pomysły" tylko profesjonalne, i staraj się je zapiąć jak najwyżej. Skręcasz wszystko poza autem, a następnie wkładasz kolumnę pod samochód. Uchwyty po bokach.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Odp: Kappa - Wymiana amortyzatorów przód

Post autor: volf » 28 mar 2009, 21:53

Dokładnie, jak kolega napisał wyżej. Dodam jeszcze, że czasami trzeba użyć nie dwóch, a czterech ściskaczy...

Awatar użytkownika
alf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:00

Odp: Kappa - Wymiana amortyzatorów przód

Post autor: alf » 29 mar 2009, 9:42

Dzięki bardzo ,już sobie poradziłem ,właśnie dwoma ściskami.Najwięcej mi pomogła "wszystko skręcaj poza samochodem.Dzięki.Pzdr :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”