Lybra - kombi czy sedan?

Moderator: stabraf

doktordeep
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Lybra - kombi czy sedan?

Post autor: doktordeep » 27 sty 2009, 11:06

Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest różnica między Lyberką kombi, a sedanem. Jaka jest różnica w eksploatacji, w utrzymaniu, ogólnie co powinienem wiedzieć nim dokonam zakupu. Zasłyszałem, że w Lybrze kombi wymiana amortyzatorów jest spooooro droższa od tych w sedanie, więc pytam bardziej doświadczonych Forumowiczów:) Osobiście bardziej podoba mi się sedanik, tylko jak na złość do nabycia są głównie kombi i to w dodatku srebrne...Tak czy siak, zacząłem się zastanawiać nad kombikiem, bo wybór niewielki, a sedanik którego sobie upatrzyłem, zniknął wczoraj nie wiadomo gdzie:(
lower your eyelids to die with the sun

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - kombi czy sedan?

Post autor: Dudi » 27 sty 2009, 11:16

Zasadniczo raczej nie ma dużej różnicy w kosztach wymiany amortyzatorów dla sedana i kombi (taka różnica była w Kappach kombi, które miały zawieszenie Nivomat). No i generalnie co jak co, ale amortyzatory w Lybrach to jeden z najbardziej trwałych elementów zawieszenia (ja mam przebieg 213 000 km i jeszcze od nowości nie wymieniane).
A co do wyboru, no cóż generalnie kwestia gustu. Mi osobiście bardziej podobają się wersje kombi, no i są bardziej praktyczne. Sama pojemność bagażnika może nie jest wyraźnie większa, ale jak trzeba przewieźć telewizor LCD, albo lodówkę to sam wiesz :wink: .
W ogólnych kosztach utrzymania nie ma jednak zasadniczych różnic między tymi wersjami, więc na Twoim miejscu bym się tym za bardzo nie przejmował. Raczej szukaj auta w dobrym stanie i takiego które będzie Ci się podobać :roll: :wink:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - kombi czy sedan?

Post autor: Nat » 27 sty 2009, 11:40

Pojemnośc bagaznika w kombi liczy sie do linii okien, więc de facto, pojemność kombi jest sporo większa (jak wieziesz np szafę).

Moja rada- wyszukaj po prostu bardzo dobry, nie zmęczony, zadbany egzemplarz, a wersja nadwozia to rzecz drugorzędna.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

doktordeep
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Lybra - kombi czy sedan?

Post autor: doktordeep » 27 sty 2009, 12:28

Wielkie dzięki za wyjaśnienia i rozwianie moich wątpliwości :)
lower your eyelids to die with the sun

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”