Kappa - zaparowane szyby

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Odp: u mnie

Post autor: Blash » 16 lis 2005, 9:27

"larry123" pisze:
Jak włącze cyrkulacje powietrza to wali grzybami i wilgocia jak z murzynskiej chaty :), jak wyłącze jest ok.


Jak sprawdzic poziom plyny chlodzacego w klimie poniewaz coś wspominacie o plynie chlodzącym. ??
to kiepsko Ci odgrzybiono a kasa wzięta kup sobie srodek na grzybki odkrec osłone filtra iwyjmij go i wypryskaj pożadnie także w stronę wentylatora i zostaw na jakis czas
orientacyjnie czynnik chłodzący sprawdza sie we wzierniku pod maską ma kolor zielony

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

xeramic`

Post autor: larry123 » 16 lis 2005, 14:38

ja kupilem xeramic na grzybki to na sparyu sygerowali aby wlaczyc klime na zimno i potem wetknac rurke z odgrzybiaczem w przednia kratke i psikac

psikalem, anty grzybek sie wydostawal wszedzie tzn z boku na srodku i drugiego boku.

Ale to nic chyba nie dało.

Awatar użytkownika
Macio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 17 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Kappa - zaparowane szyby

Post autor: Macio » 16 lis 2005, 22:54

Podłączam sie do tego wątku bo mam podobny probelm u siebie. W trybie econo mam zaparowane w 3 sekundy całe auto. Jak wlacze na tryb auto z wlaczonym kompresorem to sie odparowuje w moment. Dzis bylem u goscia w warsztacie (troche wstyd ale co zrobic) i sprawdzil mi ze klima jest nabita i pracuje dobrze (mial jakies manometry fajne). Zasugerowal zeby sprawdzic czy nie jest zatkany odplyw skroplin z parownika. Jeszcze sie nie wczolgalem pod spod zeby go poszukac ale taki mam plan.
Ciekawy pomysl do szukania ubytków plynu chlodzacego - poobserwuje u siebie.
Pozdrawiam - Macio
Dedra 1.8 SW (i jeszcze pare innych pojazdów niekoniecznie na chodzie)

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

czas

Post autor: karol69 » 17 lis 2005, 10:54

czas by nauczyć sie klimatronica :)

1. jak wsiadamy i na full auto i to ogrzewanie na maksa to temperatura duża a obieg zamkniety - grzeje ale paruje strasznie
2. trzeba na otwartym obiegu dać ok 21 stopni (około) bez full auto i jest zazwyczaj ok.

jak podmuchamy goracym w trybie zamknietym od dou nie ma szans będzie zaparowanie i kropka , przez kilka minut:)
Kappa 2.0 Białystok

Anonymous

Kappa - zaparowane szyby

Post autor: Anonymous » 17 lis 2005, 11:12

kiedy paruje szyba

Klima ma duzy wplyw na parowanie .. jezeli przez dluzszy czas latalismy na klimie to na poczatku beda parowac szyby .. przynajmniej ja mam tak u siebie. Z uwagi na fakt iz jestem zasmarkany od 2 miesiecy to klimy nie wlaczalem ... i nie widze zadnego parowania ... czy to rano czy to w deszczu itp ...
Filtr mam od 15k km. I nie czuje parchow, grzybkow itp lesnych darow ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”