Lybra - dźwięki w kabinie /sygnalizacja niskiej temp./

Anonymous

Lybra - dźwięki w kabinie /sygnalizacja niskiej temp./

Post autor: Anonymous » 03 lis 2005, 13:43

Witam,

Kilka razy zdarzyło mi się po odpaleniu silnika lub podczas jazdy usłyszeć potrójny sygnał dźwiekowy, taki jakby gong. Nie mogę go z niczym skojarzyć, nie towarzyszyła mu także żadna sygnalizacja za pomocą kontrolek. Czy ktoś wie co to jest ? Mam nadzieję że ktoś mi podpowie zanim przeczytam całą instrukcję.

pozdrawiam Olek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Kubek » 03 lis 2005, 15:38

Kurzcze Gonk ? Mi tak po uruchomieniu albo przy ostrym ruszaniu do tylu czasami cos zadzwoni ale kapnelem sie ze to rura badz tlumik jest luzny i tak sobie o cos tam uderza :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Anonymous » 03 lis 2005, 15:44

No nie za bardzo trafiłeś kolego. Dźwięk, który słyszę jest ewidentnie elektroniczny, na pewno słyszalny z przodu. Jest to konkretny sygnał a nie jakieś tam brzęczenie rur. Upewniłem się, że nie pochodzi od innych urządzeń jak np. telefony komórkowe.

pozdrawiam Olek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Kubek » 03 lis 2005, 16:58

A masz alarm ? W fiacie punto mialem tka z emialem w alarmie jeden kabelek odciety ktory podtrzymywal napiecie i przez to byl zawsze wylaczony, dopieor jak sie przekrecilo kluczyk to przez chwile brzeczal, bo dostawal napiecie i sobie tak na rozruch brzeczal, potem go calkowicie wywalilem stamtad :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Anonymous » 03 lis 2005, 17:28

Witam,
Nie nie mam alarmu. A sygnał nie jest brzęczeniem tylko konkretnym, wyrażnym, elektronicznym potrójnym dzwiękiem.
pozdrawiam Olek

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: makek » 03 lis 2005, 17:33

Witam.
Czasem lepiej się nie wypowiadać, nie mając zielonego pojęcia, niż się ośmieszyć..... (to o mnie), ale czy to nie jest dźwięk np: niezapiętych pasów, albo wstecznego biegu, lub coś ze światłami. Jakieś typowe sygnały eksploatacyjne.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Kubek » 03 lis 2005, 18:05

Moze najproscie bedzi jak otworzysz maske i kazesz komus uruchomic silnik i sam zobaczysz skad ten dzwiek dobiega ? Bo nic mi juz nie przychodzi na mysl jesli mowisz ze to gdzies z przodu bo jeszcze mialem taka alternatywe ze to glosniki robia jakies sprzezenie podczas uruchamiania. Ale to nie jest chyba zadna usterka ? Samochod dziala normalnie nie ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Anonymous » 03 lis 2005, 18:08

Maska nie ma tu nic do rzeczy bo dźwięk jest w środku kabiny. Zastanawiam się teraz czy to nie taki dziwny dzingiel w radiu. A jesli nie na pewno powstaje w środku samochodu. Poza tym jest zasadniczy szkopół - problem nie jest reprodukowalny, tzn. wystapiło to kilka razy ale nie potrfię w sposób kontrolowany tego sprowokować, ani też nie mam pomysłu jakie czynniki go wywołują.

pozdrawiam Olek

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Ragnarok » 03 lis 2005, 18:26

olekg masz nawigacje :?:
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Kubek » 03 lis 2005, 18:41

Sluchaj bardzo mozliwe ze to glosniki, dostaja na rozruchu napiecie o jakiejs czestotliwosci, zawierajace sie w pasmie przenoszenia czestotliwosci glosnikow i bucza na poczatku, u niktorych nawet czasami w glosnikach slychac silnik jak dziala bo powoduje drgania o czestotliwosci pewnej. Badz to nie tyle glosniki co poprostu radio generuje taki sygnal na poczatku, musial bys dowiedziec sie jak to wywolac, zeby miec pewnosc ze bedzie i do koncow kabli idacych do glosnikow przylozyc miernik i sprawdzic czy nic sie nie pojawi :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Anonymous » 03 lis 2005, 19:13

Ja cały czas mam nadzieję, że jest to zachowanie samochodu opisane w instrukcji, muszę ja tylko całą przeczytać. Dziękuję za wspólne dociekania.

pozdrawiam Olek

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: kartonik » 04 lis 2005, 8:30

Chlopaki! Te trzy sygnaly pojawiaja sie jak temperatura na zewnatrz spada ponizej 3 stopni C!!! Olek, zerknij na wskazania temperatury:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Kubek » 04 lis 2005, 9:38

heheh to bajer, :0ale po co to tak piszczy ? :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: PeGaZ » 04 lis 2005, 10:39

"kartonik" pisze:Chlopaki! Te trzy sygnaly pojawiaja sie jak temperatura na zewnatrz spada ponizej 3 stopni C!!! Olek, zerknij na wskazania temperatury:)
No - jeżeli jest tak jak w Kappie to się zgadza. Jak spada temp. zewn do 3C to zagonga trzy razy, a na Infocenter pojawia się napis w stylu: "Możliwość lodu na drodze" (tylko po angielsku).
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Anonymous

Lybra - dźwieki w kabinie

Post autor: Anonymous » 04 lis 2005, 12:08

No tak niby logiczne: mozliwośc lodu no i jak ktoś ma po sezonie letnim samą wodę w chłodnicy ... Dziękuję za informację. Pozdrawiam. Olek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”