Lybra- zakup za granicą

Moderator: stabraf

voitek

Lybra Z Włoch

Post autor: voitek » 05 paź 2007, 11:21

Ja mieszkam we Włoszech wiec mogę cos powiedzieć. Samochody są tu traktowane jak narzędzie do poruszanie się wiec jak ktoś nie jest maniakiem to nie przejmuje sie (jak sie zniszczy to trzeba kupić nowe). Na plus można powiedzieć ze większość samochodów jest obsługiwana przez mechaników a nie w szopie i części wymieniane sa na nowe a nie używki. Co do karoserii to wiadomo ze jest porysowana, ale za to ciężko zobaczyć rdze, nie ma aut "przekoszonych" i zostawiających cztery ślady. To oczywiście bardzo ogólnie powiedziane i sa odstępstwa w obie strony. Moim zdanie auto we Włoszech warto tez kupic ze względu na wyposażenie które zazwyczaj jest o bogatsze niż w Niemcach na przykład, zawsze jednak warto to zrobić z kimś kto się na samochodach zna. :D

Awatar użytkownika
wowaja
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - zakup za granicą

Post autor: wowaja » 09 lut 2008, 21:27

Czy ktokolwiek kupował Lybrę nie w Polsce, a w Niemczech czy innym kraju? Podzielcie się doświadczeniem.
Znalazłem kilka niezłych ofert w Niemczech, pięknej Italii, a nawt słonecznej Hiszpanii. Czy tam też kręcą liczniki?
Nissan Primera Traveller 2,0TD '99

Fiat Brava 1,9JTD 105PS '00

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Lybra - zakup za granicą

Post autor: celek » 09 lut 2008, 22:08

Zależy od miejscowości
W berline bardzo często jest kręconych liczników.(dużo polaków)
W Benelux nie spotkałem się
A w hiszpani nie byłem po samochód .
Nie było większych problemów.
Zadzwoni do nich i zarezerwuj sobie samochód.Jak do niemiec to się pytaj o Brif(czyli coś typu dokument rejestracyjny) auto wymeldowane ma 2 brift potocznie sie mówi Mały czyli wymeldowanie a duży do rejestracyjny. A rejestracja do jakoś musisz się z gościem by pojechał z tobą po tablice.Pozdro

piotrerr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódz

Lybra - zakup za granicą

Post autor: piotrerr » 10 lut 2008, 0:16

No ja osobiście widziałem jak w Holandii pan z laptopem kręcił licznik w audi a4 b5 w biały dzień. :D

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Lybra - zakup za granicą

Post autor: maciej_ignys » 10 lut 2008, 0:24

"wowaja" pisze:Czy ktokolwiek kupował Lybrę nie w Polsce, a w Niemczech czy innym kraju? Podzielcie się doświadczeniem.
Znalazłem kilka niezłych ofert w Niemczech, pięknej Italii, a nawt słonecznej Hiszpanii. Czy tam też kręcą liczniki?
Oczywiście, że świnie są wszędzie. Znam do dziś miejsce:

Autohandel "Oczkowski" Heidenheim, niedaleko Ulm

Można tam kupić tanio puste, a ostemplowane ksiązki serwisowe.

Zaletą auta importowanego jest zasadniczo lepszy stan techniczny (drogi, serwisy, bardziej wnikliwe przeglądy techniczne itp.) i to by było na tyle.

Jeśli masz czas i samozaparcie, możesz się bawić, ale jak chcesz kupić auto warte mniej jak 20 kafelków to nie sądzę, zeby się opłacało.

Z pomocą ludzi z forum jesteś w stanie zweryfikować większość z dostępnych na krajowym rynku egzemplarzy - więc powodzenia :!:

Awatar użytkownika
boa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 23 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa

Lybra - zakup za granicą

Post autor: boa » 10 lut 2008, 13:07

ja znalazłem swoją w Niemczech - po całkiem długich poszukiwaniach. Z moich obserwacji wynika jedno - nigdzie raczej nie warto korzystać z komisów - albo tragiczny stan (i wtedy piszą że tylko na eksport), albo wysoka cena. Najlepiej jest kupić od prywatnej osoby - wtedy też po niej można wnioskować, jak obchodziła się z autem.
Spróbuj poszukać w internecie (niekoniecznie na mobile.de czy autoscout24), czasem fajne sztuki znaleźć można nawet na aukcjach na ebay.de
--------------------------------------------------------
Lybra SW 1.8, Y 1.4

Awatar użytkownika
boa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 23 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa

Lybra - zakup za granicą

Post autor: boa » 10 lut 2008, 13:08

aha, no i przynajmniej w Niemczech prywatni ludzie (za Turków nie ręczę ;) ) i normalnie funkcjonujące komisy nie kręcą liczników, bo za to grożą tam wysokie kary i chyba nawet niedługie więzienie
--------------------------------------------------------
Lybra SW 1.8, Y 1.4

Awatar użytkownika
wowaja
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - zakup za granicą

Post autor: wowaja » 10 lut 2008, 15:37

Spróbuj poszukać w internecie (niekoniecznie na mobile.de czy autoscout24), czasem fajne sztuki znaleźć można nawet na aukcjach na ebay.de
Jakie jeszcze masz na myśli? Na mobile racze stare sztuki. A na autoscout24 dość duży wybór
Nissan Primera Traveller 2,0TD '99

Fiat Brava 1,9JTD 105PS '00

Awatar użytkownika
boa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 23 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wawa

Lybra - zakup za granicą

Post autor: boa » 10 lut 2008, 15:59

w tamtym roku od czasu do czasu fajne Lancie pojawiały się na ebay.de, ale dużego wyboru nie ma tam niestety. Patrzyłem jeszcze na ogłoszeniach lokalnych gazet, ale adresów w głowie nie mam.... spróbuj poszperać w googlu - gebrauchte wagen i wpisz region jaki Cię interesuje

łatwo nie ma :(
--------------------------------------------------------
Lybra SW 1.8, Y 1.4

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Lybra - zakup za granicą

Post autor: Jarek_Lu » 10 lut 2008, 17:39

Jedynym krajem gdzie nie spotkałem się z "kręceniem" (może to moje szczęście) to Szwajcaria . Jeśli są to handle rodzime , nie czeskie ,tureckie ,rosyjskie ,serbskie,włoskie czy inne nacje raczej można miec' zaufanie. Dosc' poważnie podchodzą do sprzedaży.
Generalny dystrybutor własnego czasu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”