Lybra - hamulce - serwo?

Awatar użytkownika
mi2849ma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 26 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Lybra - hamulce - serwo?

Post autor: mi2849ma » 10 sty 2008, 20:52

witam,

mam problem z hamulcami.

tzn. pedał hamulca wchodzi bardzo głęboko, prawie pod samą podłogę.

na samym początku, jak kupiłem auto (oczywiście używane - Lybra 2.4 diesel, 150 km) hamulce były jak żyleta. wcisnąłem 2-3 cm a auto prawie stawało w miejscu. potem okazało się, że coś jest nie tak z hamulcami, bo auto nie toczy się na luzie, tylko po kilku metrach zatrzymuje się samo. miało również duże spalanie.

zaciski były ok. przewody hamulcowe zostały wymienione na nowe, ale to nie pomogło. auto podczas jazdy samo hamowało. oczywiście nie cały czas, ale co jakiś czas. próbowałem dodawać gazu, ale to nie pomagało. efekt był taki, jakbym równocześnie jechał na wciśniętym gazie i hamulcu.
musiałem nogą podciągać pedał do góry, to wtedy było ok. mechanik popuścił śrubę na trzpieniu i problem zniknął. pedał wchodził głębiej niż poprzednio, ale była to głębokość "standardowa".

niestety okazało się, że światła stopu świecą się cały czas. pojechałem więc do serwisu. wymienili mi czujnik świateł pod pedałem hamulca i pompę hamulca bo przeciekała. po naprawie światła działały, ale pedał hamulca wchodził bardzo głęboko, 2 razy głębiej niż poprzednio. teraz czasami wchodzi normalnie, a czasami aż po samą podłogę.
posprawdzali różne rzeczy (siła hamowania - jest w porządku: tył 1,8-1,9; przód 2,3-2,5) i stwierdzili, że wyciek płynu hamulcowego uszkodził serwo.
dlatego hamulec raz wchodzi normalnie, a raz do samego końca.
mogę oczywiście wymienić serwo - koszt nowego bagatela 1 160pln+ robocizna, ale nie bardzo mi się to uśmiecha.

co prawda mogę z tym jeździć, bo nie wpływa to na poziom bezpieczeństwa, ale niesie to ze sobą dyskomfort jazdy, bo nigdy nie wiadomo ile siły będę musiał użyć i czy pedał hamulca wejdzie do połowy, czy aż do podłogi.

czy na pewno jest to problem serwa?

może trzeba podciągnąć śrubę na trzpieniu?

a może coś jeszcze innego?

proszę o sugestie i rady.


dzięki.
Lancia Lybra 2,4 JTD INTENSA 150KM
510-027-554

dudekken

Lybra - hamulce - serwo?

Post autor: dudekken » 17 sty 2008, 0:12

Proponuję zmienić serwis to raz i poszukać innej firmy która zdiagnozuje konkretnie o co chodzi. A serwo to możesz kupić taniej używke i po sprawie jeśli to jest to.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - hamulce - serwo?

Post autor: jerzy » 17 sty 2008, 22:35

witam

według mnie mogą po prostu yć zapowietrzone hamulce..

- czy jak kilka razy pod pompujesz czy pedał hamulca rośnie?
- czy były sprawdzane tłoki w siłownikach - chodzi mi oto czy nie są
zapieczone?
- czy linka ręcznego odbija? .........

pozdrawiam
_____________________
lancia dedra 19td 1995

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”