Kappa - coś się popsuło w obwodzie czujnika zamknięcia drzwi

Anonymous

Kappa - coś się popsuło w obwodzie czujnika zamknięcia drzwi

Post autor: Anonymous » 21 lut 2004, 17:33

Witajcie.

Mam Kapiszona, bardzo mi sie ta nazwa podoba, 96 rocznik. Ostatnio malo nim jezdze, glownie stoi na podworku.
Po kilku dniach stania bylem po cos z bagaznika i sie okazuje ze samochod otwarty, przy probie zamkniecia pilotem piszczy jakby nie byl zamkniety. no i sie okazuje ze tylne lewe drzwi zglaszaja problem, ze sa niezamkniete, choc są. Jak do tej pory stwierdzilem ze nie jest problemem mechanizm zamka, gdyz po wymontowaniu go z drzwi i podlaczeniu do kabli po lewej stronie bez problemu sygnalizuja stan otwarcia i zamkniecia. Stad moje podejzenie problemow z kablami lub co gorszsza z czyms na drugim kabla koncu.
Czy ktos mnie poratuje np. schematem elektrycznym zebym mogl sobie pogrzebac z mapa w rece? moze jest jakis na to sposob.
pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Re: No i cos sie spsulo w obwodzie czujnika zamkniecia drzwi

Post autor: tomek » 23 lut 2004, 8:27

Jacku niestety nie posiadam schematu elektrycznego do Kappy i nie spotkalem sie z tym problemem.
Moze prosciej bedzie wykorzystac jakiegos elektromechanika?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Anonymous

Juz znam przyczyne niedzialania zamków.

Post autor: Anonymous » 08 paź 2005, 11:08

W lancii niestety dosc czesto zdazaja sie wycieki boryga z nagrzewnicy wentylacji samochodu, no i w moim przypadku wlasnie to bylo przyczyna. Wyciekajacy plyn zalewal przekaźnik drzwi, po jego wymianie wszystko dziala bez problemow, koszt naprawy 50 zl :)
Sama wymiana nagrzewnicy to piekna zabawa, trzeba wszystko wybebeszyc z podszybia gdzie na samym dnie jest nagrzewnica. skladanie tego spowrotem to niezla zabawa :)
Warsztaty chca za to 1500 w wawie, mi to zajelo 2 popoludnia.
Pozdrowka
Jacek

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - coś się popsuło w obwodzie czujnika zamknięcia drzwi

Post autor: prezesjm » 08 paź 2005, 12:48


Anonymous

Dzieki, tego wlasnie mi trzeba

Post autor: Anonymous » 08 paź 2005, 15:49

Bardzo dziekuje za ten schemat :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”