Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

kasia-gie

Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

Post autor: kasia-gie » 20 paź 2007, 8:31

Przede wszystkim i po pierwsze - dzien dobry :) : witaj :
Jako swiezo upieczona posiadaczka Lanci (ona jest piekna!! : yesyes : ) i niezwykly laik w tej materii, osmielam sie postawic pierwszy krok na tym forum :) i od razu z grubej rury - pytanie mam. A nawet dwa :)

Otoz, od wczoraj cos mi piszczy jak przekrecam kluczyk :D sa to trzy pojedyncze, przenikliwe dzwieki. Ona na pewno chce mi cos przekazac, a ja nie wiem co 8O Na monitorku wyswietla sie "check", ktore jednak po chwili gasnie. Przyuwazylam tez, ze wyswietla sie napis "radio off", ale radio gra :) no i po chwili wszystko juz jest normalnie. To sie dzieje dwukrotnie - po raz pierwszy, kiedy tak lekko przekrecam kluczyk bez odpalania (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :roll: ) i potem drugi raz, kiedy odpalam. Moze ktos pomoze :roll:

A druga sprawa to zmieniarka CD. Jedynie slyszalam, ze mozna cos takiego podlaczyc, ale nic poza tym. Gdzie to sie kupuje i jak i w ogole co i jak :lol: Wiem, ze mozna tez mp3-playera podlaczyc jakos, ale ja chyba jednak wole plyty, bo gdybym miala je wszystkie empetrojkowac, to ooooj... :wink:

Z gory dzieki wielkie za pomoc :)

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

Post autor: mmilon » 20 paź 2007, 9:59

te trzy przenikliwe wysokie dźwięki to "ice alert" ostrzeżenie, że na zewnątrz temparatura spadła do 3 stopni, jeżeli Check zapala się na wyświetlaczu na zielono i gaśnie to znaczy, że po sprawdzeniu komputer stwierdza, że wszystko jest ok
świeżo upieczony...

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Re: Niezidentyfikowane dźwięki :)

Post autor: karol1125 » 20 paź 2007, 10:58

"kasia-gie" pisze:
A druga sprawa to zmieniarka CD. Jedynie slyszalam, ze mozna cos takiego podlaczyc, ale nic poza tym. Gdzie to sie kupuje i jak i w ogole co i jak :lol: Wiem, ze mozna tez mp3-playera podlaczyc jakos, ale ja chyba jednak wole plyty, bo gdybym miala je wszystkie empetrojkowac, to ooooj... :wink:

Z gory dzieki wielkie za pomoc :)
Jeżeli chodzi o zmieniarkę to montuje się je przeważnie w bagażnikach i specjalnym kablem podłącza do radia. Radio musi mieć oczywiście opcję sterowania i wyjście na zmieniarkę i pod tym kątem trzeba dobierać. No chyba że w sklepie np. podasz model radia, a oni już ci dobiorą zmieniarkę.
A jakie masz radio?
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

kasia-gie

Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

Post autor: kasia-gie » 20 paź 2007, 11:00

"mmilon" pisze:te trzy przenikliwe wysokie dźwięki to "ice alert" ostrzeżenie, że na zewnątrz temparatura spadła do 3 stopni, jeżeli Check zapala się na wyświetlaczu na zielono i gaśnie to znaczy, że po sprawdzeniu komputer stwierdza, że wszystko jest ok
to ona mądra taka jest :) bardzo ładnie :)
dzięki!

kasia-gie

Re: Niezidentyfikowane dźwięki :)

Post autor: kasia-gie » 20 paź 2007, 11:06

"karol1125" pisze: Jeżeli chodzi o zmieniarkę to montuje się je przeważnie w bagażnikach i specjalnym kablem podłącza do radia. Radio musi mieć oczywiście opcję sterowania i wyjście na zmieniarkę i pod tym kątem trzeba dobierać. No chyba że w sklepie np. podasz model radia, a oni już ci dobiorą zmieniarkę.
A jakie masz radio?
Radio jest to takie standardowe chyba, wbudowane w panel. Na guziczkach są opcje "cd+", "cd-", więc przystosowane do podłączenie zmieniarki jest. Podejrzewam, że w sklepie mi pomogą i mam nadzieję - zamontują ;) Tylko gdzie taką zmieniarkę się kupuje?
Pytałam już w dwóch dużych sklepach RTV/AGD i coś tam - i nie mają.

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Re: Niezidentyfikowane dźwięki :)

Post autor: karol1125 » 20 paź 2007, 11:21

"kasia-gie" pisze:
Radio jest to takie standardowe chyba, wbudowane w panel. Na guziczkach są opcje "cd+", "cd-", więc przystosowane do podłączenie zmieniarki jest. Podejrzewam, że w sklepie mi pomogą i mam nadzieję - zamontują ;) Tylko gdzie taką zmieniarkę się kupuje?
Pytałam już w dwóch dużych sklepach RTV/AGD i coś tam - i nie mają.
Poszukaj na allegro, oczywiście z dużym dystansem. Jeżeli sprzedający zna się trochę na tym co sprzedaje to powinien ci dobrze doradzić. A podłączyć to powinien umieć każdy kto choć trochę zna się na audio. Kwestia poprowadzenia kabli. No chyba że twoja lancia może już miała zmieniarkę i kabelki są tylko ich nie widać. Przeglądałaś bagażnik?
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

Post autor: karol1125 » 20 paź 2007, 11:24

Poza tym zapraszam do zaprezentowania swojej Lucynki w dziale Nasze lancie :D
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

kasia-gie

Re: Niezidentyfikowane dźwięki :)

Post autor: kasia-gie » 20 paź 2007, 11:40

"karol1125" pisze: Przeglądałaś bagażnik?
Nie przeglądałam zbyt szczegółowo :) Ona jest taka nowa, fajna i czysta, że nic nie ruszam, bo boję się popsuć :)

Jak obfotografuję, to zaprezentuję na forum :)

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

Post autor: Endrju » 20 paź 2007, 18:24

Witamy kolejną forumowiczke :) :) :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Re: Niezidentyfikowane dźwięki :)

Post autor: Zygi » 21 paź 2007, 21:28

"kasia-gie" pisze:
"karol1125" pisze: Przeglądałaś bagażnik?
Nie przeglądałam zbyt szczegółowo :) Ona jest taka nowa, fajna i czysta, że nic nie ruszam, bo boję się popsuć :)

Jak obfotografuję, to zaprezentuję na forum :)
Kolega próbował Ci zasugerować, że być może masz zmieniareczkę w bagażniku. Może nie będzie potrzebne kupno zmieniarki :wink:
Od czasu do czasu kierowca Kappy 2.4jtd, Kappy 2.4jtd SW oraz Ducato 2.3jtd.
A na własność Kelly's MAGIC black;)

kasia-gie

Re: Niezidentyfikowane dźwięki :)

Post autor: kasia-gie » 22 paź 2007, 15:28

"Zygi" pisze: Kolega próbował Ci zasugerować, że być może masz zmieniareczkę w bagażniku. Może nie będzie potrzebne kupno zmieniarki :wink:
Kolega bardziej miał na myśli okablowanie niż samą zmieniarkę. Tak czy owak już sprawdziłam - zarówno zmieniarki, jak i kabli brak :?

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Lybra - niezidentyfikowane dźwięki

Post autor: letnik22 » 22 paź 2007, 19:51

kabel do zmieniarki powinien być....
w bagażniku pod wykładziną z boku po lewej stronie

zmieniarka do mdelu bez nawigacji to grundig
zmieniarka do modelu z nawigacją to sony/becker modele na 6cd np
sony

Ponieważ to są stare zmieniarki i nie ma gwarancji, że "ruszą" z radiem lepiej iść w kierunku mp3. Jest taki watek o podłączaniu mp3 do radia bez nawigacji. W wersji z nawigacją polecam transmiter mp3.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”