Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso

Anonymous

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: Anonymous » 11 lip 2007, 15:03

Obrazek
Nie mam zdjęć swojego egzemplarza bo nie były robione cyfrówką, więc daje to.


Mam pewien problem jak zarejestrować to auto. 8 lat temu przy okazji kupowania we francji kilku aut dostałem od handlarza lancię Flavię coupe z 1968 roku w prawie idealnym stanie. Z autem był jeden problem - nie miało jakichkolwiek papierów oprócz książki serwisowej i instrukcji. Założyłem tablice francuskie z innego samochodu i auto trafiło do polski (znajomy z niemiec przejechał przez granicę). Od tamtego czasu stoi u moich znajomych blacharzy i lakierników. Rozebraliśmy je całe i przygotowaliśmy do malowania (cały lakier zdarty do gołej blachy, zrobione wgniecenia). Silnik został cały przeczyszczony i doprowadzony do stanu fabrycznego. Kupiłem wszystkie brakujące elementy (znaczek pinifariny, kilka listew i komplet nowych uszczelek). Wszystkie części, chromy też zostały doprowadzone do stanu fabrycznego. Prace zatrzymały się jakieś 5 lat temu i od tego czasu karoseria i wszystkie elementy leżą posegregowane w hali i zabezpieczone przed dostępem wilgoci. Na początku tego roku postanowiłem skończyć auto (zostało tylko położenie lakieru w oryginalnym kolorze srebrnym i złożenie całości). Pod koniec tego miesiąca robię lakier i do jesieni auto powinno być gotowe. Ale pozostał jeden problem : nie mam żadnych papierów do auta.
Nikt nie zna też poprzedniego właściciela. Kiedyś kontaktowałem się z klubem lancii we francji gdzie także nie ustalono poprzedniego właściciela. Na budzie i silniku są wszystkie numery, mam tabliczki znamionowe. Chciałbym koniecznie zarejestrować to auto w polsce, ale nie wiem czy jako pojazd zabytkowy. Ostatnio powiedziano mi, że trzeba skontaktować się z konserwatorem zabytków i na podstawie jakiegoś zaświadczenia od rzeczoznawcy zarejestrować auto jako zabytek. Podobno są legalne i mniej legalne metody załatwienia tej sprawy np. wystawienie fikcyjnej faktury zakupu z niemiec (kaufvertrag) i wtedy jakoś też można zarejestrować auto. Proszę mi jakoś poradzić bo już naprawdę nie wiem co zrobić w tej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2009, 20:09 przez kappa96, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Korekta adresu do zdjęcia - kappa96.

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: strang » 11 lip 2007, 15:27

Niewątpliwie da się to auto zarejestrować legalnie. Konieczna będzie konsultacja z rzeczoznawcą samochodów zabytkowych. Temat ten był poruszany w tym roku w Automobiliście-poszukaj. :lol:
Strang Delta 1,9td
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: Nat » 11 lip 2007, 15:44

Każdy, kto np. znalazł zabytkowe auto w stodole moze je zarejestrować, kwestia tylko ile to będzie trwac i kosztować, dlatego powstrzymaj sie od nielegalnych ruchów.
Serdecznie zazdroszczę autka. Pochwal się, skad jesteś i uzupełnij profil o nazwę miejscowości...

To chyba pierwsza Flavia w naszym klubie : ok2 :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: Taz » 11 lip 2007, 16:52

jak zrobisz zdjęcia swojej lancii to załóż temat w dziale Nasze Lancie :)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
kleyo24
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 445
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Chełm / woj. lubelskie

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: kleyo24 » 12 lip 2007, 9:28

Fajnie...dostać takie auto...gratuluję i życzę powodzenia w załatwianiu papierów :!:
Artystyczna Fotografia Profesjonalna 0606 65 32 66. ZaPrAsZaM!i!

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: lancia1969 » 12 lip 2007, 10:41

Witaj,
Zdecydowanie tylko i wyłącznie legalne ( tak jak Nat napisał : brawa : ) a pozatym szkoda zepsuć poprzez nie zachowanie procedury rejestracji tak pięknego samochodu .

Musisz udać się do PZM-tu, tam do sekcji Rzeczoznawców Sądowych i dokładnie przedstawić sposób nabycia pojazdu ( ja na twoim miejscu pominąłbym wątek ze sposobem przejazdu przez granicę - lepiej poprostu powiedzieć ,że przywiozłeś ją poprostu na lawecie) , potem dostaniesz kartę ( opinię) pojazdu zabytkowego z , którą będziesz musiał udać się do konserwatora zabytków , który wyda opinię o wciągnięciu samochodu do rejestru - to oczywiście uproszczony schemat ale tak własnie wygląda rejestracja - jeżeli potrzebujesz kontaktów daj znać :wink:
Grzegorz

GG 13364997

Awatar użytkownika
Adam L.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 281
Rejestracja: 02 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: Adam L. » 18 lip 2007, 13:04

Nie jest to takie proste, jak przedstawiacie. Taką sprawę można załatwić jedynie sądownie, przez uznanie prawa własności w drodze zasiedzenia.
Tu uzyskasz poradę w tej sprawie:
PROMOBIL
Biuro Rzeczoznawców Techniki Motoryzacyjnej i Ruchu Drogowego
ul. Kopernika 12
40-064 Katowice
tel. 32/ 25-10-259
fax. 32/ 25-12-080

Pozdrawiam i cieszę się, że ludzie ujawniają się z kolejnymi klasykami.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lancia Flavia coupe 2.0 l 1968r. 60.000km

Post autor: Nat » 18 lip 2007, 13:13

A może jako SAM (skladak) ?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”