Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Awatar użytkownika
vazyl
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 65
Rejestracja: 09 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Przemyśl

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: vazyl » 25 cze 2007, 18:46

Temat adekwatny, ale problem innej natury.
Po właczeniu klimatyzacji słychać wyraźne stukanie. Stukanie zwiększa swoją częstotliwość wraz ze wzrostem prędkości silnika. Wnioskuję iż to pompa klimatyzacji odmawia posłuszeństwa, gdyż poza stukotem powietrze jest schładzane tylko minimalnie, a instalacja nabita. Jeszcze jedno pytanie - gdzie szukać bezpiecznika ktory odpowiada za włączanie wentylatora wraz z włączeniem klimy?
----- > Yippe-ki-yay motherfucker im out of order < -----

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: Windforce » 26 cze 2007, 18:58

Kolego...ja mam tak samo...po wlaczeniu klimy stuknie(co jest prawidlowe) a potem tylko troche chlodzi...chyba ze jade szybko autem to chlodzi mocniej...

Dlaczego?

Zobacz pod auto czy ci z pompy nie ucieka czynnik...mam nadzieje ze ci go zabarwili albo ze widac go pod lampa UV.Wez taka lampke (czasem sa w dlugopisach) i poswiec na pompe(mam nadzieje ze wiesz gdzie jest) i przewody obok niej... Na 90% ucieka ci czynnik...

Sprawdz jeszcze jadac szybko na 3 biegu czy klima mocniej chlodzi...
To potwierdzi nieszczelność...
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: mikaeltdi » 06 lip 2007, 12:56

:D problem z klimatyzacją usunięty ...uzupełnienie czynnika ...wszystko chodzi i chłodzi jak należy..
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
_bubson_
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: _bubson_ » 06 lip 2007, 13:43

"mikaeltdi" pisze::D problem z klimatyzacją usunięty ...uzupełnienie czynnika ...wszystko chodzi i chłodzi jak należy..
Pozdro...
to teraz podjedz do tego warsztatu, co ci nabijal po jakims tygodniu i niech ci caly uklad przeswietla promieniami UV. Skoro nie miales czynnika w ogole, to mozesz miec dziure w ukladzie i za tydzien klima znowu padnie. Ja tak mialem, po nabiciu cieszylem sie tylko 4 dni. Wymienic musialem chlodnice i zalatac jedna rurke. Koszt spory, ale coz:)

Pzdr.
Lancia Y 1.2 16v 86 KM 98' LS->była
Nissan Almera 1.5 98KM 05'
Cytryna Picasso 1.6 Hdi 07'
MB 123 230 78' zabytek

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: mikaeltdi » 07 lip 2007, 10:28

:( To w tej uroczej maszynie do klimy nie ma opcji sprawdzania szczelności układu ?auto stało dość długo podpięte i miły pan oznajmił że właśnie sprawdza szczelnośc i że jak nie ucieknie odrazu po odpięciu to już nie ucieknie ..czynnik oczywiście ...czy to wychodzi dopiero po jakimś czasie?w układzie było 0,2g czynnika a wcześniej też sprawdzałem i coś tam sykneło ale tylko troszkę ...może poprostu tak ma być ...straszysz mnie czy co:? ...he,he zobaczymy co to będzie...
Pozdro..dzięki za opinię..
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Anonymous

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: Anonymous » 29 lip 2007, 0:18

sprawdz przewody od klimy przy osuszaczu jezeli sa cieple oba to rozsypal sie osuszacz i zapchal przewod

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: mikaeltdi » 29 lip 2007, 15:52

Hi! Sprawdzę przy najbliższej okazji :wink: , a tak generalnmie to widać przez wziernik że pieni się coś ...chyba czynnik..czyżby znów ubytek 8O ..trochę słabiej chłodzi to fakt....sprawdzałem na Eper osuszacz powinien pasować od Ypsilon i Fiata Multipla..tyle że ceny są prawie takie same lub wyższe tj 300zł czy jest szansa kupić taniej bo moze faktycznie powinienem wymienić :( ?
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: mikaeltdi » 09 sie 2007, 12:55

Hi! Kontynuacja tematu przegląd instalacji i wymienione 4 oringi ! zaczeło się od jednego puszczającego bąbelki po wymianie zaczął następny i tym sposobem wymienione 4sztuki ..zobaczymy na jak długo koszt 150zł z nabiciem klimy.
Pozdro....
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

kruv
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: kruv » 06 lis 2007, 18:04

witam ja też mam problem z klimą a raczej dmuchawą mam lybre i gdy załącze dmuchawę to zawieje chwilke i się wyłączy. dodam że klima jest rozszczelniona :( bo samochód miał wypadek i musiałem wymieniać rurki i jak wymieniłem to nie nabijałem nic :( i czy jak nabije to wszystko będzie chodzić ok ??

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: mikaeltdi » 06 lis 2007, 22:22

Hi! Wszystko zalezy do jakiego klimatologa pojedziesz ...ja przy sprawdzaniu szczelności spędziłem 1,5 godziny ..wymieniali oring, nabijał ciśnienie, sprawdzał szczelność jakimś płynem ..może woda z mydłem nie wiem ale po pierwsze na manometrze był spadek ciśnienia po 20-30 minutach i widoczne bąbelki na połączeniach ,na koniec ciśnienie trzymało długo i tak jest do dziś ,nie wiem jak jest w Lybrze ale w Kappie klima się nie włączy jak jest mało czynnika a i temperatura musi być powyzej ..chyba 5 *C ,na dzień dzisiejszy -4 nie załącza bo i po co...ważne że grzeje .
Pozdro i rozwiazania problemu.
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

kruv
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: kruv » 06 lis 2007, 22:48

no właśnie chodzi mi o grzanie czy jeśli nie działa klima to nie działa też ciepło ??

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - klima jest a jakoby jej niebylo......

Post autor: mikaeltdi » 15 gru 2007, 21:15

Hi! Zapodaj szukaczkę sporo jest o grzaniu i nie grzaniu ale clima nie ma nic do tego .
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”