Dedra - 'bagnet' na panelu kontrolnym + kontrolka wtrysku.

Anonymous

Dedra - 'bagnet' na panelu kontrolnym + kontrolka wtrysku.

Post autor: Anonymous » 24 lip 2005, 20:42

Witam.
Mam ostatnio problem ze swiecaca lampka na panelu kontrolnym/"bagnet"/,na bagnecie poziom oleju jest miedzy min a max,lampka nie zawsze sie zapala,a jezeli juz sie zapali to wystarczy wylaczyc silnik i zaraz ponownie uruchomic a wtedy juz jest wszystko ok. lampka nigdy mi sie nie zaswiecila w czasie jazdy,co moze byc przyczyna swiecenia tej lampki kontrolnej?
Mam jeszcze jedno pytanie,jak sprawdzic czy fachowcy od gazu nie rozlaczyli mi kontrolki check engine , bo po przekreceniu kluczyka choc na chwile wg.mnie powinna sie zapalic a tu nic, zarowki mysle,ze nie wyjeli bo deska rozdzielcza nie byla ruszana.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2005, 18:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - 'bagnet' na panelu kontrolnym + kontrolka wtrysku.

Post autor: Kubek » 25 lip 2005, 11:25

to jest norma, tym sie nie przejmuj, kazdy tak ma i na to nic nie poradzisz, ja tez zawsze przekrecam kluczyk zeby zgaslo i znowu. Moze masz troche malo oleju, mi sie ta lampka od dawna nie swiecila, odkad wymienilem olej i mam go calkowicie na full, mozeliwe ze to zalezy od teog cyz samochod nie stoi na pochylonej jezdzi badz cos podobnego
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - 'bagnet' na panelu kontrolnym + kontrolka wtrysku.

Post autor: Anonymous » 31 lip 2005, 13:22

dokładnie, myślę że to jest norma w dedrach - niestety wydaje mi się że sygnalizacja powinna spełniać jakąś rolę - skoro jest to na pewno nie na darmo :wink:
Swoją drogą ja robię tak samo jak kolega Jaqob.
Być może któryś z podzespołów jest uszkodzony np. silnik krokowy i dlatego wykazuje na tablicy 8)

Anonymous

Dedra - 'bagnet' na panelu kontrolnym + kontrolka wtrysku.

Post autor: Anonymous » 31 lip 2005, 15:30

Trzeba dolać olej powyzej połowy i sie zapalac niebędzie, no a potem tego stanu pilnować bo dederki lubia olej :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”