Dedra - audio tuning

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Dedra - audio tuning

Post autor: Zbyszek » 10 lip 2005, 14:34

Czy ktoś próbował umieścić Radio w górnych - centralnych wlotach powietrza, w Dedra z Klimatyzacją. Nabyłem Radyjko VDO 4100 z NAVI i aż się prosi żeby przenieść go z nisko położonego panelu radiowego, do góry. Ale jest problem z nawiewem, itp.
LYBRA SW 2,4jtd INTENSA
(już ex LYBRA SW 2,0 / 20V Bi-Power NAVI / Tiptronic
(ex DEDRA SW 1,6/16V Bi-Power 1998)

Anonymous

Dedra - audio tuning

Post autor: Anonymous » 10 lip 2005, 18:48

Aleś se chłopie wymyślił, niepowiem dobry bajer, ale żeby zaraz sobie nawiew likwidować, troche bezsensu, powiem krótko niewidze wizualnie miejsca na taki bajerek :wink:

:D :twisted: :D

Anonymous

Dedra - audio tuning

Post autor: Anonymous » 10 lip 2005, 19:12

Ale, tak pozatematem witam serdecznie i prosze coś więcej na swój temat coś napisać :wink:

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Nie jestem nowy A wię Witam Ponownie

Post autor: Zbyszek » 10 lip 2005, 19:47

1. Moje pierwsze spotkanie z samochodem Lancia było w roku 1995, kiedy to stałem się właścicielem Nuova Delta 1,6 w wyposażeniu LE - bez klimy, ale z szyberdachem. Będąc bardzo zadowolonym z samochodu, przyszedł czas na na Alfa Romeo 155/1,9TD, by powrócić do samochodów Lancia - DEDRA 1,9TD z klimą, mały przerywnik na F. Croma 2,0/16V - 1995, F.Marea 1,8 / 16V - 1997, by na dobre powrócić do grupy Lancia - DEDRA SW 2,0/16V - 1995 i obecnie DEDRA 1,6/ 16V z 1998 roku- po liftigu i już ostatnia seria.
Zaczynałem przed paru laty korespondencję z Romlenem - inicjatorem Lancia Klub, jak i z Torell007. Był czas kiedy w witrynie jako 3/4 pozycja była prezentowana moja obecna L. Dedra SW, ale dlaczegoś, ktoś postanowił ja "wyciąć" z "Nasze Lancie".
2. Radio w NAVI w miejsce nawiewu. Uważam, że w wielu markach / modelach samochodów - szczególnie starszej konstrukcji - źle jest umiejscowione radio. Powinno być na wysokosci wzroku kierowcy, wówczas łatwiej przeszukiwać stacje, zmieniać , wogóle bezpieczniej obsługiwać Audio. W innych modelach samochoów widziałem już takie "tuningowe" przeróbki - czemu nie zastosować tego u siebie w L. Dedra i Delta - takie samo rozwiązanie. Po pierwsze, moze ktoś musiał demontowć panel sterowania klimatyzacją i demontował środkowy panel nawiewu powietrza ( u mnie wersja z "drewnem" - kiedyś to było drewno - dziś imitacja. Czy jest tam miejsce, po zaślepieniu kanału dolotu powietrza - na RADIO i kable. Jeżeli tak, to mozna sie pokusić o zaślepienie i osadzenie radia, nie tylko z NAVI - jest przecież prowadzenie łosem, a w miejsce dotychczasowe mozna zamontować małą zmieniarke np. Blaupunkt. A więc do dzieła. Proszę o uwagi tych co są twórczy, a nie tych co chcą krytykować. Tylko kolejne "wyzwania" pomogą nam być lepszymi.
Jak napiano kiedyś i bardzo mi się to podoba. Kupując samochód LANCIA, kupiłem styl życia (nigdy mnie nie zawiodła - LANCIA), a samochód / model dostałem GRATIS.
Dzś Wy dostajecie wyzwanie - jest to mozliwe, czy też NIE.
Pozdrawiam


manewrować
LYBRA SW 2,4jtd INTENSA
(już ex LYBRA SW 2,0 / 20V Bi-Power NAVI / Tiptronic
(ex DEDRA SW 1,6/16V Bi-Power 1998)

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Dedra - audio tuning

Post autor: Torell007 » 10 lip 2005, 22:32

Podeślij jeszcze raz zdjęcia bo dawny serwer już dawno nie istnieje ...
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - audio tuning

Post autor: Kubek » 10 lip 2005, 22:54

wez sprzedaj to cale NAVI i kup sobie za to albo takie blaupunkta z navi co jest wielkosci radia albo palmtopka z Navi i sobie do przyczep :) bedzie proscie bo tak bez nadmuchu to troche kijowo
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - audio tuning

Post autor: dexus » 11 lip 2005, 7:58

W miejscu środkowych nawiewów może być problem bo prawdopodobnie na głębokość się nie zmieści. Jak rozkręcałem to nie zwracałem na to uwagi pod tym kątem więc mogęsię mylić
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

Dedra - audio tuning

Post autor: Anonymous » 11 lip 2005, 9:09

Wybacz, niechciałem krytkować, ale tylko pomóc, dlatego też napisałem że niewidze miejsca na takie cudeńko :wink:


:D :twisted: :D

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Dedra - audio tuning

Post autor: Blash » 11 lip 2005, 9:42

to zależy jakie radio masz
można zrobic tak że jeśli masz radio z panelem to panel mocujesz na miejscu kratki wentylacyjnej a jednostke centralną w innym miejscu np pod fotelem w schowku tudzież bagazniku i łączysz je kablem nieżle to wyglada oczywiscie wymiana płyty jest utrudniona ale efekt ciekawy poza tym mozna miec przeciez zmieniarke a wyloty powietrza można dac na miejsce oryginalnego radia
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Dedra - audio tuning

Post autor: Zbyszek » 11 lip 2005, 17:44

Radio VDO 4100 z NAVI jest rozmirów standardowego Tadioodtwarzacza (DIN 1- jak BLAUPUNK z Systemem NAVI DX).
LYBRA SW 2,4jtd INTENSA
(już ex LYBRA SW 2,0 / 20V Bi-Power NAVI / Tiptronic
(ex DEDRA SW 1,6/16V Bi-Power 1998)

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Dedra - audio tuning

Post autor: mustafi » 11 lip 2005, 18:07

Wedlug mnie umiejscowienie radia w delcie i dedrze to blad, jest to bardzo nie wygodne ale nie przeszkadza mi to az tak zeby rezygnowac z nawiewu, ale potrzeba jest matka wynalazkow, moze uda Ci sie zrobic cos sensowngo. Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Dedra - audio tuning

Post autor: Zbyszek » 11 lip 2005, 18:39

Najczęściej jeżdzę z właczoną klimą, temp. 21 st, nawiew na nogi i centralnie na boki, przy zamknietym nawiewie centralnym. Jest nawiew u góry deski rozdzielczej. Posiadacze Delty to znają , Dedry niestety niewielu, gdyż to od rocznka 1997/8. Mam ideę, jak poprawić manewrowanie radiem, z NAVi są przecież komunikaty głoswe. Zobaczymy. Moze ktoś też podchwyci taki temat.
Najważzniejsze to dotreć do nawiewu, czyli demontaż całej konsoli centralnej.
Pozdrawiam
LYBRA SW 2,4jtd INTENSA
(już ex LYBRA SW 2,0 / 20V Bi-Power NAVI / Tiptronic
(ex DEDRA SW 1,6/16V Bi-Power 1998)

Anonymous

Dedra - audio tuning

Post autor: Anonymous » 11 lip 2005, 18:47

Można sie pobawić z przesunięciem sterowania klimy na miejsce nawiewu, popielniczke opóścić na miejsce radia i w środek coś ładnie wkomponować, może będzie pasować a nawiew zawsze idzie czymś zablokować albo zaślepić :wink:


:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Dedra - audio tuning

Post autor: Zbyszek » 11 lip 2005, 19:05

Tylko zablokowanie, mozze trzeba będzie odcinać, zakleić wewnętrznie nwiew powietrza, wpasować w przygotowane gniazdo po demontażu kratek nawiewu - pólkieszeń radi, podprowadzić kable, osadzić Radio i ..............w drogę. Niestety nie mam zbt wiel czsu do urlopu, od ierpnia (Chorwacja) i trochę oe sie przed (upały), ale po powroci........moze znajdzie się ktoś, kto zmienił połozenie Radoodtwarzacza z dolnej części konsoli środkowej, w miejsce nawiewów centalnych .
Do dzieła

Pozdrawiam
LYBRA SW 2,4jtd INTENSA
(już ex LYBRA SW 2,0 / 20V Bi-Power NAVI / Tiptronic
(ex DEDRA SW 1,6/16V Bi-Power 1998)

Awatar użytkownika
EVAN CORTEZ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 287
Rejestracja: 13 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Dedra - audio tuning

Post autor: EVAN CORTEZ » 11 lip 2005, 19:47

Ja na Twoim miejscu zostawiłbym nawiew w spokoju i wywalił popielniczke.W miejsce starego radia możesz zrobić jakaś półke albo coś.
Bo jeśli chodzi o miejsce za kratkami nawiewu to jest go tam niewiele.
A wycinanie dysz od nawiewu to chyba nie za dobry pomysł.
A w miejsce popielniczki radio powinno wejść.
Pozdrawiam! :D
moja historia
BMW E38 735iA 1998 236KM V8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”