Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: kartonik » 15 lis 2005, 15:36

Witam ponownie,

W trybie czasowym pracy wycieraczki zatrzymuja mi sie w polowie szyby, a po chwili znow dzialaja. Czasami w jednym obrocie potrafia sie zatrzymac kilka razy. Nie ma tej usterki w trybie ciaglym. Co ciekawsze, objawy pojawia sie, gdy wycieraczki sie 'rozgrzeja' - popracuja kilka minut. Czy ktos ma pomysl na rozwiazanie problemu? Silniczek padl czy centralka sterowania wycieraczkami?

Pozdrawiam,
Marek

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: sloneczna » 15 lis 2005, 17:50

Witam .
Zobacz tam o ile lybra ma podobny mechanizm do Dedry to tam
znajdziesz rozwiązanie problemu.
http://forum.tempra.org/viewtopic.php?t ... ycieraczki
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Anonymous

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: Anonymous » 15 lis 2005, 18:12

Słoneczna , link działa tylko dla klubowiczów, ale mam inny http://www.alfa155.com/155/Technical/Wipers/wipers.htm , pozdrawiam :wink:

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: kartonik » 16 lis 2005, 8:12

Witam,

Ten link do Alfy widzialem. Ale to nie jest to. Wycieraczki nie zatrzymuja sie, tak jakby mialy opor albo sie zacieraly. Wyglada na to, ze sprawa jest elektroniczna. Tylko nie wiem co nawalilo - silniczek czy centralka.

Pozdrawiam,

Marek

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: prezesjm » 16 lis 2005, 10:40

W tym linku do Alfy to nie jest usterka mechaniczna tylko styki źle działały. Trudna sprawa wycieraczki mają swoją specyfikę , dodatkowe komutatory, cewki hamujące itp.. W trybie ciągłej nie ma problemu bo napięcie podawane jest bezpośrednio na silnik , w momencie wyłączenia wycieraczek aby " dojechały" w swoje miejsce spoczynkowe stosuje sie można powiedzieć bocznikowanie napięcia zasilającego ( w starszych modelach przez przełącznik pod kierownicą ) przez układ elektroniczny przekaźnik itp. oraz dodatkowo np komutator w silniku wycieraczek i dodatkowe uzwojenie. Dlatego do silnika wycieraczek dochodzą więcej niż dwa przewody. Wymiana w ciemno sterownika może być kosztowna i niepotrzebna i myślę że podjechanie do przyzwoitego elektryka sam. mogło by coś dać. Nie mam schematu Lybry ale myślę że jest podobnie rozwiązane jak Kappie i można podejrzewać uszkodzenie sterownika, styków w silniku i połączeń z przełącznikiem pod kierownicą oraz samego przełącznika w kolejności jak wymieniałem.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: kartonik » 16 lis 2005, 11:07

UFF!! Az sie spocilem:) Prosta(cka) rzecz te wycieraczki, a taka skomplikowana!

Dzieki za pomoc i pozdrawiam,

Marek

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: kartonik » 21 lis 2005, 8:28

Nie ma to jak weekend. Mozna wreszcie miniserwis zrobic... Wycieraczki naprawione bez zadnych zbednych zakupow. Na siliniczku wycieraczek jest taka biala plastikowa okragla oslona, po zdjeciu ktorej na jej odwrotnej stronie sa dwie blaszki. Okazalo sie, ze sie wytarly i nie kontaktowaly z ukladem. Odgialem je mocniej, zeby lepiej przylegaly i po sprawie. Dziala.

Pozdrawiam,

Marek

Awatar użytkownika
karol69
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 06 lip 2005, 0:00
Imię: karol
Lokalizacja: Białystok

jak w kappie

Post autor: karol69 » 28 lis 2005, 9:11

jakw kappie dobrać się do tych blaszek w wycieraczkach?
bo mi sie zatrzymują. Co rzebaodkręcic?
Kappa 2.0 Białystok

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: Petrus » 09 lut 2007, 21:02

"kartonik" pisze:Nie ma to jak weekend. Mozna wreszcie miniserwis zrobic... Wycieraczki naprawione bez zadnych zbednych zakupow. Na siliniczku wycieraczek jest taka biala plastikowa okragla oslona, po zdjeciu ktorej na jej odwrotnej stronie sa dwie blaszki. Okazalo sie, ze sie wytarly i nie kontaktowaly z ukladem. Odgialem je mocniej, zeby lepiej przylegaly i po sprawie. Dziala.

Pozdrawiam,

Marek
Miałem identyczny objaw zatrzymywania się wycieraczek w Lybrze. Zastosowałem się do Twojej rady. Pomogło. Bardzo Ci dziękuję.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: kartonik » 09 lut 2007, 21:09

Ciesze sie, ze moglem pomoc. Niestey, ja juz drugi raz musialem powtorzyc ten zabieg, bo po roku znowu sie szmatlawce zatrzymywaly :evil: Narazie - odpukac - jest oki.

pozdro

buczo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: sieradz

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: buczo » 20 lut 2007, 6:44

"kartonik" pisze:Nie ma to jak weekend. Mozna wreszcie miniserwis zrobic... Wycieraczki naprawione bez zadnych zbednych zakupow. Na siliniczku wycieraczek jest taka biala plastikowa okragla oslona, po zdjeciu ktorej na jej odwrotnej stronie sa dwie blaszki. Okazalo sie, ze sie wytarly i nie kontaktowaly z ukladem. Odgialem je mocniej, zeby lepiej przylegaly i po sprawie. Dziala.

Pozdrawiam,

Marek
witam mam ten sam problem z tymi wycieraczkami!!! za bardzo nie wiem jak się dobrać do silniczka wycieraczek???? jesli to robiłes to moze jakas mała podpowiedz??? :cry:
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: Petrus » 20 lut 2007, 8:13

"buczo" pisze:witam mam ten sam problem z tymi wycieraczkami!!! za bardzo nie wiem jak się dobrać do silniczka wycieraczek???? jesli to robiłes to moze jakas mała podpowiedz??? :cry:
pozdrawiam
Bardzo prosta naprawa. Trzeba odkręcić wycieraczki, a potem plastikową osłonę pod szybą od strony maski.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

buczo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: sieradz

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: buczo » 20 lut 2007, 9:49

"Petrus" pisze:
"buczo" pisze:witam mam ten sam problem z tymi wycieraczkami!!! za bardzo nie wiem jak się dobrać do silniczka wycieraczek???? jesli to robiłes to moze jakas mała podpowiedz??? :cry:
pozdrawiam
Bardzo prosta naprawa. Trzeba odkręcić wycieraczki, a potem plastikową osłonę pod szybą od strony maski.
ok czyli najpierw odręcic wycieraczki potem zdjąć plastik pod wycieraczkami i gdzies tam są te styki tak?????

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - zatrzymujące się wycieraczki

Post autor: Petrus » 21 lut 2007, 6:40

"buczo" pisze:ok czyli najpierw odręcic wycieraczki potem zdjąć plastik pod wycieraczkami i gdzies tam są te styki tak?????
Nie mogłem wczoraj odpowiedzieć i piszę dopiero dzisiaj. kartonik powyżej to dobrze opisał. Przeczytaj jego post, rozbieraj obudowy i po sprawie.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”