Lybra - zgubiony kluczyk/dorobienie

Carlos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2013, 12:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Lubsko / Zielona Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: Carlos » 13 lis 2013, 14:17

sebol279 pisze:No więc tak,dzwoniłem wyrywkowo do jednej z firm w Poznaniu i facet mówił że nie ma problemu z wyrobieniem nowego kluczyka oraz zakodowania go na nowo tylko musiałbym wysłać stacyjkę i immobilizer, koszt 450 zł Jak myślicie na ile jest to pewne?
A mógłbyś dać jakiś namiar na tego gościa z Poznania? Bo też szukam jakiegoś speca od kluczyków, ale jak mówię, że Lybra to słyszę tylko dźwięk odkładanej słuchawki..... a że czasem w Poznaniu bywam to bym podjechał.
Lybra 1.9 jtd 105 KM

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: sebol279 » 13 lis 2013, 15:23

Jednak zdecydowałem sie na nowy kluczyk w ASO, za racji tego że mam cody do kluczyka to 250 zł zaoszczędziłem i czas,po drugie,zestawy na Allegro są tylko dwa na chwile obecną 200 i 300 zł z jednym kluczykiem i z przed liftingu i licząc transport do warsztatu,demontaż starego zestawu,montaż nowego +programowanie (a przecież profesjonalny serwis też nie jest tani)a do tego tak naprawdę nie wiadomo jak to do końca będzie działać to cena wyjdzie nieznacznie mniej.
Dziękuje mimo wszystko wszystkim za rady:)
Pozdrawiam
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: BlackLybraSW » 14 lis 2013, 12:27

Trzeba jeszcze uważać na oszustów którzy sprzedają bez karty CODE a co za tym idzie , może się okazać , że kupimy bezużyteczny zestaw bo będą potrzebne CODY.
Więc ostrzegam przed zakupem od takich naciągaczy !
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: sebol279 » 14 lis 2013, 19:36

No właśnie drogi kolego,gra nie warta świeczki.Jak to sie mówi "chytry traci dwa razy "
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: sebol279 » 23 lis 2013, 17:33

No i mam nowiutki kluczyk,ale nie miałem zielonego pojęcia (zresztą panowie z serwisu też chyba nie wiedzieli bo nic nie wspominali)o kodach do centralnego zamka i alarmu których niestety już nie mam:(trzeba będzie zamówić.ale co tam..koła wymienione,umyta,napastowana,przygotowana do zimy :)
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

najek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 88
Rejestracja: 25 wrz 2013, 18:07
Imię: Mateusz & Agnieszka
Lokalizacja: Ustka

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: najek » 23 lis 2013, 17:57

sebol a powiedz proszę jeśli się orientujesz ile serwis życzy sobie za dorobienie kluczyka z karty kodowej w przypadku gdy jeszcze jeden mam. Trzeba się zabezpieczyć pÓki czas co by w twoje ślady nie pójść ;)
Intensa 2003

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: marq86 » 23 lis 2013, 19:25

sebol279 pisze:No i mam nowiutki kluczyk,ale nie miałem zielonego pojęcia (zresztą panowie z serwisu też chyba nie wiedzieli bo nic nie wspominali)o kodach do centralnego zamka i alarmu których niestety już nie mam:(trzeba będzie zamówić.ale co tam..koła wymienione,umyta,napastowana,przygotowana do zimy
Kup sobie kompletny autoalarm ze sterowaniem centralnym zamkiem. Jedyny minus to dodatkowy pilot - ja tak zrobiłem. Tanio, wygodnie - no i najważniejsze po problemie.
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: sebol279 » 24 lis 2013, 9:33

najek pisze:sebol a powiedz proszę jeśli się orientujesz ile serwis życzy sobie za dorobienie kluczyka z karty kodowej w przypadku gdy jeszcze jeden mam. Trzeba się zabezpieczyć pÓki czas co by w twoje ślady nie pójść ;)
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie posiadając jeden kluczyk,bo ja też miałem dorabiany z karty kodowej,ale cena takiego kluczyka to 905 zł+120zł kodowanie (brutto).No i zorientuj się czy masz kody PIN (powinny być naklejone dwa kody na drugiej stronie karty kodowej)na obsługę centralnego zamka wraz z alarmem bo to dodatkowe koszty.
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: sebol279 » 24 lis 2013, 9:39

marq86 pisze:
sebol279 pisze:No i mam nowiutki kluczyk,ale nie miałem zielonego pojęcia (zresztą panowie z serwisu też chyba nie wiedzieli bo nic nie wspominali)o kodach do centralnego zamka i alarmu których niestety już nie mam:(trzeba będzie zamówić.ale co tam..koła wymienione,umyta,napastowana,przygotowana do zimy
Kup sobie kompletny autoalarm ze sterowaniem centralnym zamkiem. Jedyny minus to dodatkowy pilot - ja tak zrobiłem. Tanio, wygodnie - no i najważniejsze po problemie.
No niby tak,najpierw zorientuję się czy można to zrobić poza serwisem,wiesz chciałbym mieć wszystkie funkcje w kluczyku jak do tej pory:otwieranie,zamykanie drzwi i bagażnika oraz domykanie i otwieranie wszystkich szyb.
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: sebol279 » 24 lis 2013, 9:41

Carlos pisze:
sebol279 pisze:No więc tak,dzwoniłem wyrywkowo do jednej z firm w Poznaniu i facet mówił że nie ma problemu z wyrobieniem nowego kluczyka oraz zakodowania go na nowo tylko musiałbym wysłać stacyjkę i immobilizer, koszt 450 zł Jak myślicie na ile jest to pewne?
A mógłbyś dać jakiś namiar na tego gościa z Poznania? Bo też szukam jakiegoś speca od kluczyków, ale jak mówię, że Lybra to słyszę tylko dźwięk odkładanej słuchawki..... a że czasem w Poznaniu bywam to bym podjechał.
Klucz-serwis Poznań
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - zgubiony kluczyk

Post autor: marq86 » 24 lis 2013, 16:04

sebol279 pisze:
marq86 pisze:
sebol279 pisze:No i mam nowiutki kluczyk,ale nie miałem zielonego pojęcia (zresztą panowie z serwisu też chyba nie wiedzieli bo nic nie wspominali)o kodach do centralnego zamka i alarmu których niestety już nie mam:(trzeba będzie zamówić.ale co tam..koła wymienione,umyta,napastowana,przygotowana do zimy
Kup sobie kompletny autoalarm ze sterowaniem centralnym zamkiem. Jedyny minus to dodatkowy pilot - ja tak zrobiłem. Tanio, wygodnie - no i najważniejsze po problemie.
No niby tak,najpierw zorientuję się czy można to zrobić poza serwisem,wiesz chciałbym mieć wszystkie funkcje w kluczyku jak do tej pory:otwieranie,zamykanie drzwi i bagażnika oraz domykanie i otwieranie wszystkich szyb.
Ja mam tak jak miałem wszystkie funkcje w nowym pilocie - otwieranie centralnego, otwieranie bagażnika i inne pierdoły. Za kompletny autoalarm zapłaciłem 150 zł, a zamontował mi go kolega z pracy za flaszkę... więc się da :D
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Lybra - Dorobienie kluczyka

Post autor: Snail » 03 gru 2013, 19:20

Mam takie pytanko. Jako, że jakiś czas temu gdzieś przepadł mi jeden kluczyk do mojej Luśki chcę zapytać, czy wiecie gdzie i za ile można takowy dorobić? Byłem u jednego "szpeca", który zaśpiewał mi za tą pracę ok. 700-800zł. Czy to faktycznie tyle jest czy tylko u niego tak. Stwierdził, że sam kluczyk z kodem to jakieś 250 - 300 a reszta to za uruchomienie pilota. Niestety starego raczej nie znajdę. Istnieje przypuszczenie, że popłynął ze ściekami jako, że mój młodszy rozbójnik miał przez jakiś czas manię wrzucania rzeczy do tzw. kibelka. A jak wiadomo drugi kluczyk zawsze się przydaje. np. jakby jeden się gdzieś zawieruszył... ;)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 19:58 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy użyć opcji szukaj przed założeniem nowego tematu!
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
sebol279
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 60
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Lybra - zgubiony kluczyk/dorobienie

Post autor: sebol279 » 14 gru 2013, 16:10

Niestety takie są koszty,może jak dobrze poszukasz to znajdziesz taniej,ale niewiele
Lancia LybraSW 2002r 2.4 jtd,150KM ,Intensa

bananet
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2009, 10:36
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Lybra - zgubiony kluczyk/dorobienie

Post autor: bananet » 27 mar 2014, 22:45

witam.mam problem z moim kluczykiem typu scyzoryk.pewnego dnia przestało działać:
otwierania auta z pilota,domykania szyb z pilota i zamka,autoalarm,otwierania bagażnika z pilota.
Można otworzyć samochód i odpalić z kluczyka ,działa też centralny z zamka w drzwiach.
Jako ze posiadam tylko jeden klucz (mam jeszcze kluczyk-sam grot) udałem się do elektromechanika
w celu sprawdzenia gdzie został przebadany i wszystko z nim ok.
Auto zostało podłączone pod kompa i coś tam zsynchronizowane i zaczęło działać .tak do wieczora gdy znów padło.
Ponowna wizyta w warsztacie 5 min roboty i znów działa .Kilka godzin szczęścia i znów nie działa.
Podczas kolejnej wizyty już panowie powiedzieli ,że trzeba sobie odpuścić ,bo jest duże prawdopodobieństwo ,że nie wyłączę alarmu i nie odpalę auta w końcu.
Diagnoza jest taka ,że padł moduł komfortu .zaproponowali założenie całkowicie nowego uniwersalnego z oddzielnym pilotem.wolałbym tego uniknąć i zostać przy obecnym scyzoryku.
Dlatego ma pytanie czy można kupić używany moduł i podmienić ?czy trzeba kupić komplet tj.zamki ,kluczyki ,stacyjka i komputer.
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa
Lancia Delta II 1.6

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - zgubiony kluczyk/dorobienie

Post autor: s0krates » 13 kwie 2014, 18:26

@sebol:
Współczuję ci, miałem jeszcze gorszą sytuację - utopiłem kluczyk w morzu i samochód stał w lesie przy plaży dopóki nie załatwiłem kluczyka. Niestety z racji braku karty kodowej i pośpiechu, coby nikt mi z tego lasu samochodu nie wywiózł, zdecydowałem się tak jak Ty na ASO.
- Przy zamiawianiu kluczyka gość z ASO zapomniał wspomnieć że kluczykiem tam kupionym nie można odpalić samochodu, bo trzeba go wkodowa - trzeba przyjechać samochodem na warsztat na lawecie, bo oni nie wyjadą.
- Zapomniał też wspomnieć - o czym już wiesz - że pomimo posiadania przycisków, central nie będzie działał nawet pomimo wykonania usługi kodowania.

Po wydaniu 1000 zł (bo nie miałem też karty), nie uśmiechało mi się jeszcze płacić za lawetę i kodowanie tym złodziejom, więc zacząłem szukać innego wyjścia.
Znalazłem gościa w Gdańsku - nazywa się OLECH. Uratował mi życie
- Pojechał ze mną na miejsce z kluczykiem z serwisu
- Wkodował mi klucz w immobiliser, po czym zawiózł do siebie i w parę godzin wkodował jeszcze centralny i dorobił mi zapasowy kluczyk. Za wszystko zapłaciłem 500zł. Powiedział mi też, że za dodatkowe chyba 400zł jest w stanie nawet dorobić klucz na podstawie zamka.

@bananet
To też przerabiałem zanim zgubiłem kluczyk to go sobie naprawiłem :P. Myślę że mimo wszystko Twój problem jest w kluczyku i zimnych lutach na płytce. Rozbierz kluczyk i przy pomocy lutownicy rozgrzej wszystkie złącza na płytce tak, aby na chwilę roztopiła się cyna. U mnie pomogło

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”