Lybra - problem z centralnym zamkiem

therozbrykany
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:40
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: therozbrykany » 12 lut 2012, 14:42

Witam. Posiadaczem auta jestem od około 3 tyg. Mam problem, a mianowicie chodzi o centralny zamek. Chciałem po raz 2 wyciągnąć akumulator do ładowania. Za 1 razem przed wyciągnięciem akumulatora przekręciłem kluczyk w drzwiach i drzwi się zamknęły bez uruchamiania alarmu. Teraz niestety kręcę kluczykiem w jedną i drugą i nic! Ani drgnie. Nadmienię, że przy włączaniu alarmu z przycisku drzwi się zamykają i wszystkie są domknięte do końca. Czy ktoś miał podobny problem? Wszystko byłoby ok, ale boję się, że jak zamknę drzwi od środka i wyciągnę akumulator to później nie dostanę się do auta :(( Jutro czeka mnie o 4 pobudka do pracy i nie mam ochoty walczyć rano z zamkiem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam i czekam na pomocną dłoń.

laly2000

Re: Problem z centralnym zamkiem.

Post autor: laly2000 » 12 lut 2012, 15:26

To nie zamykaj :D

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: markiz » 12 lut 2012, 20:34

therozbrykany pisze:Witam. Posiadaczem auta jestem od około 3 tyg. Mam problem, a mianowicie chodzi o centralny zamek. Chciałem po raz 2 wyciągnąć akumulator do ładowania. Za 1 razem przed wyciągnięciem akumulatora przekręciłem kluczyk w drzwiach i drzwi się zamknęły bez uruchamiania alarmu. Teraz niestety kręcę kluczykiem w jedną i drugą i nic! Ani drgnie. Nadmienię, że przy włączaniu alarmu z przycisku drzwi się zamykają i wszystkie są domknięte do końca. Czy ktoś miał podobny problem? Wszystko byłoby ok, ale boję się, że jak zamknę drzwi od środka i wyciągnę akumulator to później nie dostanę się do auta :(( Jutro czeka mnie o 4 pobudka do pracy i nie mam ochoty walczyć rano z zamkiem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam i czekam na pomocną dłoń.
Jak dobrze zrozumiałem to po wyjęciu akumulatora, mechanicznie nie da się otworzyć z kluczyka ?
Jeżeli tak to otwórz klapę,zamknij z pilota auto,odepnij akumulator i zamknij klapę podkładając coś żeby się nie zatrzasnęła ;) Rano wsadź aku , otwórz z pilota i gitara :D
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

promokator
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2011, 9:48
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce, Lybra 1.8

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: promokator » 15 lut 2012, 14:15

Pewnie już naładowałeś ten akumulator i już jest ok, ale sprawdzałeś czy da się otworzyć drzwi kluczykiem ale od pasażera?
Pozdrawiam...
Lybra 1.8

Awatar użytkownika
ESSOX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 489
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:59
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: ESSOX » 15 lut 2012, 18:49

promokator pisze:Pewnie już naładowałeś ten akumulator i już jest ok, ale sprawdzałeś czy da się otworzyć drzwi kluczykiem ale od pasażera?
To Ty tam masz zamek :roll:
Lybra SW 2,4JTD

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: markiz » 15 lut 2012, 21:07

ESSOX pisze:
promokator pisze:Pewnie już naładowałeś ten akumulator i już jest ok, ale sprawdzałeś czy da się otworzyć drzwi kluczykiem ale od pasażera?
To Ty tam masz zamek :roll:
W starszych rocznikach był zamek po stronie pasażera.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: marq86 » 08 kwie 2012, 10:32

Witam Panowie! Jestem kolejnym, który walczy z centralnym zamkiem w Lyberce (z resztą, nie tylko z tym, ale co tam... ;) ). Moje auto miało zajechane wszystkie wkładki zamków i nie dało się go otworzyć z kluczyka. Kupiłem używane wkładki wraz z kluczykiem i prewencyjnie zamontowałem wkładkę w bagażniku, rozpiąłem tylną kanapę żeby w razie czego móc się dostać do auta. Wycieczka do środka przez bagażnik przyszła szybciej niż się spodziewałem bo po tygodniu wciskając przycisk otwierania na kluczyku rozbroił się jedynie autoalarm... Wchodzenie przez bagażnik do sedana nie należy do czynności najprzyjemniejszych ;) Po tym incydencie założyłem też wkładki w drzwi. Okazało się że umarł siłownik przy drzwiach od pasażera. Centralny śmigał ale ryglował tylko troje drzwi. Przy próbie zamknięcia z pilota ryglowały się trzy drzwi ale po chwili odblokowywały przy czym autoalarm pozostawał uzbrojony. Kupiłem używany zamek wraz siłownikiem na Allegro i wczoraj go zamontowałem. I kolejny chochlik. Kiedy zamyka się samochód z kluczyka od strony kierowcy wszystko jest cacy - rygluje i odbezpiecza wszystkie zamki. Od strony pasażera rygluje na sekundę, po czym wszystkie same odbijają. Podczas próby zamknięcia z pilota jest to samo - zamki ryglują na sekundę, uzbraja się autoalarm, po czym wszystkie zamki same odbijają, autoalarm pozostaje uzbrojony. O co chodzi tym razem? Sposób opisywany w innym wątku - mianowicie ręczne zamknięcie wszystkich drzwi od środka a potem otworzenie od strony kierowcy nie działa. Jakieś inne pomysły? Pozdrawiam.
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: maxglow » 07 lip 2013, 19:40

Centralny nie działa z kluczyka. Jak rozbiorę kluczyk i z powrotem złożę to parę razy zamknie i otworzy. Potem tylko miga dioda i nie zamyka-otwiera.
Da się coś z tym zrobić?
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: Dudi » 07 lip 2013, 20:25

maxglow pisze:Centralny nie działa z kluczyka. Jak rozbiorę kluczyk i z powrotem złożę to parę razy zamknie i otworzy. Potem tylko miga dioda i nie zamyka-otwiera.
Da się coś z tym zrobić?
Wymienić baterię :roll: :?:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: maxglow » 07 lip 2013, 21:31

Dudi pisze:
maxglow pisze:Centralny nie działa z kluczyka. Jak rozbiorę kluczyk i z powrotem złożę to parę razy zamknie i otworzy. Potem tylko miga dioda i nie zamyka-otwiera.
Da się coś z tym zrobić?
Wymienić baterię :roll: :?:
Wymieniłem właśnie...i nic.
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: stabraf » 07 lip 2013, 22:11

Prawdopodobnie Ci się rozkłada po kilku naciśnięciach i przestaje śmigać, a jak nie to się układzik na płytce odkleił i trza luty poprawić ;) Jak się rozłazi przy naciskaniu to go delikatnie jakimś superglutem potraktuj i będzie OK ;)

luq88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 05 sie 2013, 16:37
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: luq88 » 09 sie 2013, 20:17

Również mam problem z centralnym zamkiem, chodzi o otwieranie kluczykiem, samochód mogę otworzyć tylko od strony kierowcy natomiast zamykać da się tylko od strony kierowcy. Otwieranie z pilota nie wiem czy działa bo nie ma baterii i jednej blaszki.
Lancia Lybra SW 1.9 jtd

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: stabraf » 10 sie 2013, 1:00

Czyli otwierasz i zamykasz od strony kierowcy ?
Skąd jesteś ??

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: Jan19 » 10 sie 2013, 7:07

markiz pisze:
ESSOX pisze:
promokator pisze:Pewnie już naładowałeś ten akumulator i już jest ok, ale sprawdzałeś czy da się otworzyć drzwi kluczykiem ale od pasażera?
To Ty tam masz zamek :roll:
W starszych rocznikach był zamek po stronie pasażera.
Potwierdzam starsze wersie LX miały bębenek zamka w prawych drzwiach.
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

luq88
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 05 sie 2013, 16:37
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - problem z centralnym zamkiem

Post autor: luq88 » 10 sie 2013, 8:13

stabraf pisze:Czyli otwierasz i zamykasz od strony kierowcy ?
Skąd jesteś ??
Otwierać można tylko od pasażera, a zamykać tylko od kierowcy :-?
Lancia Lybra SW 1.9 jtd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”