Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: Kris » 24 sie 2012, 20:31

Oj Panie zajacyoo: my już z diagnozą jesteśmy przy mierzeniu oporu samej maty :)
Jeśli światełko na panelu ogrzewania świeci po włączeniu przycisku tzn. że jest napięcie na wyłączniku podgrzewania fotela. Dodatkowo, jeśli działa regulacja odcinka lędźwiowego kierowcy to przekaźnik i połączenie na panelu z bezpiecznikami jest ok. Faktycznie można sprawdzić styki samego wyłącznika, czy nie są zaśniedziałe. Ale wspomniana kontrolka jest zasilana przez ten wyłącznik więc połączenie elektryczne jest ok.
Stąd wniosek: przerwa w obwodzie maty, lub uszkodzony sam termostat, który zapobiega przypiekaniu się pośladków :) Całe moje rozumowanie oparte zostało na tym co jest na schemacie.
W praktyce nie wiem jak jest z naprawą maty i termostatu, ponieważ takowego osprzętu nie posiadam. Dziwne jest dla mnie, że na schemacie pokazane jest jakby w samym wyłączniku był termostat i grzałki. Tego nie rozumiem. Może ktoś ma zdjęcie, jak faktycznie ogrzewanie wygląda. Może wystarczy zmienić przełącznik, bo jak wiadomo lubi się on przepalać.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
zajacyoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 24 kwie 2012, 18:56
Skype: zajacyoo
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: zajacyoo » 25 sie 2012, 18:48

Sama kontrolka może być też w obwodzie sterującym, może być też na podtrzymaniu stycznika łącznie z termostatem. Ale jeżeli stycznik łapie i trzyma to zostaje rzeczywiście mata, dlatego teź pisałem o pomiarze rezystancji samej maty. Po samym pomiarze można wywnioskować czy ścieżki są przepalone.
Jest: Lancia Lybra SW 1.9 JTD 01'

pepe99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: pepe99 » 26 sie 2012, 2:18

OK! Jeżeli obstawiacie maty. To, czy ktoś z Was wie jak dostać się do tych mat? Jak zdjąć poszycie fotela (skóra). Czy trzeba wyjmować fotel?

p.s. Z lutownicą nie będzie problemu, kiedyś nawet jakieś technikum skończyłem w tym kierunku ;) więc jak coś to z miłą chęcią polutuję to i owo.

Pzdr.

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: Kris » 04 wrz 2012, 17:27

i jak tam walka na macie? :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

pepe99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2012, 12:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: pepe99 » 05 wrz 2012, 17:59

Niestety obecnie brak czasu. Ale zabieram się za kompletowanie dokumentacji, jakby tu fotel wyjąć lub chociaż zdjąć skórę z niego. Jak na razie skończyło się na odkręceniu plastiku z przodu fotela. Niestety jedna śrubka nie daje za wygraną.... :/

Weekend się zbliża to i czasu więcej będzie na jakieś potężniejsze gmeranie. Zobaczymy ;)

Pozdrawiam.

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: Kris » 06 wrz 2012, 7:05

nie zapomnij popstrykać zdjęć. Przydadzą się tym co mają zimno w pośladki :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
donat2000
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 27 paź 2012, 13:05
Imię: Phedra, W-wa

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: donat2000 » 26 lis 2012, 8:09

A ja mam dziwne pytanie, mianowicie teoretycznie nie posiadam podgrzewanych foteli ale jeśli ustawie sobie temp. 24 st. to po chwili czuć jakby uruchomiło się podgrzewanie fotela, takie wrażenie mam nie tylko ja ale i pasażer, czy jest możliwe żeby były podgrzewane fotele?
Lancia Phedra 2.2 128KM 2005

lukasz21051
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:21
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 2.4 JTD SW - podgrzewane fotele

Post autor: lukasz21051 » 01 maja 2013, 14:54

Witam. Mam podobny problem co kolega a mianowicie maty nie grzeją ale lampki na tunelu się świecą. A wiec rozebrałem dzisiaj siedzenie żeby zobaczyć mate. Okazało się ,że na macie jest termik który nie podawał napiecia dalej. Zwarłem go na krutko i mata zaczeła grzac ;) Pojawiło się napięcie 5,53v, czy powinno takie być?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”