Lybra 1.9 JTD - mocno ściąga w koleinach/nie idzie jechać

Bartosz Skieresz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 28 lis 2012, 12:35
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Poddębice

Lybra 1.9 JTD - mocno ściąga w koleinach/nie idzie jechać

Post autor: Bartosz Skieresz » 26 paź 2016, 22:17

Witajcie,
może problem znany ale ja nie byłem w stanie znaleźć. Od jakiegoś czasu moja Lybra stała się strasznie niesterowna na drodze. Jak asfalt super równy problem marginalny ale jak już są drobne koleiny to za cholerę nie mogę jej utrzymać w torze jazdy. "Majda" ją strasznie w lewo prawo. Auto sprawdzone pod względem zawieszenia i wyszło, że doczepić nie ma się do czego. Zbieżność ok zrobiona i człowiek głupieje. Objaw można opisać tak, że jadąc tak jakby ciągnęło ją raz w prawo raz w lewo. Przy wyprzedzaniu na przykład nie robi tego płynnie tylko czuć takie jakby pociągnięcie "szrpnięcie" . Znajomy podpowiedział mi, że może być problem z maglownicą ale jak to sprawdzić aby nie oddawać do ewentualnej regeneracji. Nic nie cieknie płynu od wspomaganie też nie ubywa. Wszystkie sprawdzenia na stacji diagnostycznej wychodzą idealnie a samochód nosi po drodze, że powoli aż strach z większą prędkością się poruszać bo nie można "utrzymać" auta w ryzach. A przecież Lybra powinna trzymać się drogi i prowadzić idealnie. Pomóżcie :)
Lancia Lybra 1.9 110 KM
Fiat Punto II 1.2 60 KM

Bartosz Skieresz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 28 lis 2012, 12:35
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Poddębice

Re: Lybra 1.9 JTD - mocno ściąga w koleinach/nie idzie jecha

Post autor: Bartosz Skieresz » 27 paź 2016, 22:31

Dodam tylko, że mam jeszcze kilka ciekawych objawów. Pierwszy z niech to "świergotanie" kierownicy przy skręcaniu słychać na filmie :) Druga sprawa na wolnych obrotach strasznie drży kierownica tak jakby coś siły nie miało stawiało jakiś opór. Po dodaniu delikatnie gazu przechodzi w jeszcze większe drgania a przy mniej więcej 950 obrotach wszystko ustaje. Wrażenie takie jakby coś strasznie obciążało na niskich obrotach i przy powolnym wciskaniu gazu aż do tych 950 obrotów. Dodam, że film kręcony po przejechaniu trasy ponad 40 kilometrów.
Film udostępniłem tutaj:
https://1drv.ms/v/s!AqDGGmab4pHuhzTRmUaVcoizgIMs
Lancia Lybra 1.9 110 KM
Fiat Punto II 1.2 60 KM

iled
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 237
Rejestracja: 10 cze 2016, 7:59
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 1.9 JTD - mocno ściąga w koleinach/nie idzie jecha

Post autor: iled » 28 paź 2016, 8:39

Kumaty diagnosta, mechanik i szukanie.
Może łożyska mcpersona, może coś z maglem.
Dużo tego może być.
Nie wierz pierwszemu lepszemu że jest ok.
Kiedyś przyjechał chłopak lybrą po przeglądzie i ustawieniu geo, a okazało się cały zawias tył do roboty....
Najlepiej sprawdzić to na odciążonym aucie.

chrisn
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: chrisn » 28 paź 2016, 14:34

Świergotanie to może być objaw niedostatecznej ilości płynu wspomagania kierownicy (na przykład spowodowane uszkodzeniem maglownicy i wyciekiem plynu)

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
Jest

Lancia Thesis 3.2 LPG Emblema 2007
Lancia Lybra 1.9 JTD 2001
Land Rover Discovery 2 2.5 TDI 2003

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”