Lybra - amortyzatory

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: elbarto » 24 kwie 2010, 12:06

a czym objawialo sie uszkodzenie?
ciekly, stukaly, czy bujalo bardzo?
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Sebastian » 24 kwie 2010, 13:48

Moglaj pisze:No to mnie nie pocieszyłes tą opinią o sachsach, a teraz jakiej firmy masz u siebie ?
Jeszcze te Sachsy. Przy najbliższym przeglądzie pójdą w odstawkę - zresztą to mechanik zadecyduje co i jak robimy.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Moglaj » 24 kwie 2010, 22:58

U mnie bujało najpierw, a ostatnio wyciekł jeden, ogólnie przy zakupie jakoś autko nisko siedziało ale na przegladzie było 70 % to sie nie martwiłem. Sorry za fotki ale robiłem telefonem. Teraz stoi "tyłeczek" wysoko całkiem inna jazda.:D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Barton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 319
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:11
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Barton » 20 kwie 2011, 14:57

Moje pytanie dotyczy tylnych amortyzatorów typu NIVO.
Kiedy samochód jest nie używany, np. stoi przez noc to tył siada (o jakieś 2-3cm). Podczas ruszenia i późniejszej jazdy podnosi się i jest równo z przodem. Pod obciążeniem też w miarę stoi równomiernie.
Czy to jest oznaka zużywających się amortyzatorów, czy to jest normalne przy tego typu zawieszeniu?
Ma ktoś jakieś doświadczenie z NIVO?

elbarto
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:25
Imię: Bartek
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: elbarto » 21 kwie 2011, 8:55

drv pisze: Moje pytanie dotyczy tylnych amortyzatorów typu NIVO.
Kiedy samochód jest nie używany, np. stoi przez noc to tył siada (o jakieś 2-3cm). Podczas ruszenia i późniejszej jazdy podnosi się i jest równo z przodem. Pod obciążeniem też w miarę stoi równomiernie.
Czy to jest oznaka zużywających się amortyzatorów, czy to jest normalne przy tego typu zawieszeniu?
Ma ktoś jakieś doświadczenie z NIVO?


Ja mam. Wydaje mi się że wszystko u ciebie w temacie jest dobrze. Jeśli auto się poziomuje podczas jazdy [a tak to właśnie ma działać], i pod obciążeniem pracuje dobrze - wszystko jest ok.
Wydaje mi się że mam podobnie jak ty, ale prawdę mówiąc nie oglądam auta rano tak by stwierdzić że mu *** trochę opadła.

?:)
ale skoro po ruszeniu wszystko pracuje dobrze - tak ma być. tak działają właśnie te amortyzatory.

Serdeczności!
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2011, 12:38 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem cytowanie ;)
pozdrawiam, Bartek
Lancia Kappa Coupe 2.0 16VT
Lancia Y 1.4 '2008
Fiat 125 - w remoncie:)
była Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa
Była Lancia Y 1.2 '2002

Awatar użytkownika
Barton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 319
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:11
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Barton » 21 kwie 2011, 12:05

elbarto pisze:
drv pisze:Moje pytanie dotyczy tylnych amortyzatorów typu NIVO.
Kiedy samochód jest nie używany, np. stoi przez noc to tył siada (o jakieś 2-3cm). Podczas ruszenia i późniejszej jazdy podnosi się i jest równo z przodem. Pod obciążeniem też w miarę stoi równomiernie.
Czy to jest oznaka zużywających się amortyzatorów, czy to jest normalne przy tego typu zawieszeniu?
Ma ktoś jakieś doświadczenie z NIVO?
ja mam. wydaje mi się że wszystko u ciebie w temacie jest dobrze. jesli auto sie poziomuje podczas jazdy [a tak to wlasnie ma dzialac], i pod obciazeniem pracuje dobrze - wszystko jest ok.
wydaje mi się że mam podobnie jak ty, ale prawde mowiac nie ogladam auta rano tak by stwierdzić że mu *** troche opadla.

?:)
ale skoro po ruszeniu wszystko pracuje dobrze - tak ma byc. tak dzialaja wlasnie te amortyzatory.

serdecznosci!

Dzięki za informacje.
Szczerze mówiąc objaw siadania tyłu zauważyłem dopiero ostatnio.
Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i pomyślałem, że może teraz zaczyna się coś dziać niedobrego z amortyzatorami.
Nowy kosztuje ok. 1500zł/szt. 8-O więc pewnie trzeba by było zamienić na zwykłe.

W każdym razie nie będę się tym przejmował ;)

Lancia_fanatyk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 09 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Lancia_fanatyk » 16 lis 2011, 9:36

odświeżę troszkę temat bo nie ma sensu zakładać nowego:)

stoję przed wyborem amorków na tył. widziałem, że były różne opinie o sachsach, a do nich się przymierzam, konkretniej do takich - amortyzatory. może ktoś wymieniał ostatnio i poradzi mi, czy wybierać sachsy czy kayaby? te drugie są tańsze o 60 pln. pzdr

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Krzysiek82 » 17 lis 2011, 7:25

Odpowiem Ci w ten sposób: mam układ w jednym sklepie motoryzacyjnym, że mogę zamówić amora, zobaczyć jak wygląda, czy pasuje, itp. i jak coś oddać. Z tej opcji skorzystam. Już z paru stron słyszę, że oryginalne amory mogą być Sachsa. Ja chcę upewnić się na 100%. Ceny w sklepach internetowych to bajka, widziałem nawet po 250 zł /szt. W moim sklepie niestety ceny są wyższe, a najgorsze, że znowu poszły do góry. Taki amor będzie mnie kosztował w razie czego około 310 zł, gdzie oryginalny kosztuje 415 zł. Jednakże pojawił się pewien problem: Sachsy są dostępne tylko w jednej hurtowni, z którą sklep nigdy nie współpracował. Jeśli się da (a dzisiaj to wyjdzie), to mi ściągną jednego na porównanie i w razie czego oddadzą. Jeśli się nie da - kupuje oryginał. Za dużo poczytałem o wstawianych zamiennikach amortyzatorów w różnych markach samochodów, które wytrzymują 40 tyś. km - śmiech na sali. Na kilku forach ludzie jednoznacznie radzili - amory kupować oryginalne... lub Bilsteina, ale on nie robi do Lybry.

EDIT:
Niestety Sachs nie jest dostępny w żadnej hurtowni, więc w sklepie nie mają skąd ich sprowadzić. Ceny poszły też do góry, a w cenę 250 zł za Sachsa nie wierzę, więc na 99,99% zamówię oryginały.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Krzysiek82 » 31 sty 2012, 8:09

Jestem po wymianie tylnych amortyzatorów + odbojów + poduszek, słowem całego kompletu. Wszystko zamawiałem poprzez serwis. Na 100% tylne oryginalne amortyzatory z serwisu to Sachsy. Jedyna różnica między tymi zamontowanymi u mnie a tymi nowymi to taka, że nowe mają naklejkę z danymi, a stare miały wytłoczenia. Ale na naklejce jak byk: Made in Germany oraz Sachs. Później wkleję zdjęcie.

miszko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 04 kwie 2010, 23:56
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: miszko » 19 mar 2012, 11:42

Chcę wymienić amortyzatory (między 1.6 a 1.8 są wspólne).

Kogo polecacie i gdzie?
Znalazłem tylko dwa: Monroe i Sachs. Z czego Sachs są dostępne, a Monroe już nie za bardzo.
Ceny za Sachs to około 340zł brutto sztuka. Monroe 192zł brutto.
Lybra 1.6 jako auto do dojazdów do pracy.
Zajrzyjna Fiat Klub Polska

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: cysiek » 30 mar 2012, 12:02

Witam
Ostatnio zacząłem się rozglądać i podpytywać o amory na tył do mojej lanci. Interesują mnie Sachs 556845. W IC coś ok 360PLN sztuka, Inter Team bez zniżki 495 PLN, ze zniżką Lancia Team 294 PLN. Następnie postanowiłem sobie wrzucić ten model w google... i co mi wyskoczyło haha strona gdzie ta część kosztuje 180, 30 PLN. Aż nie uwierzyłem i zadzwoniłem. Odebrała pani z łamaną polszczyzną. Ale część jest dostępna. Jaka przebitka cenowa. Poniżej podaje link do strony oferty handlowej. Mam nadzieję że nie naruszam zasad forum, oraz nie jest w mojej intencji reklamowanie/polecanie poniższego sklepu:
http://www.mister-auto.pl/pl/amortyzato ... 6!845.html
pozdr
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Rafako

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: Rafako » 30 mar 2012, 13:37

cysiek pisze:PLN. Następnie postanowiłem sobie wrzucić ten model w google... i co mi wyskoczyło haha strona gdzie ta część kosztuje 180, 30 PLN. Aż nie uwierzyłem i zadzwoniłem. Odebrała pani z łamaną polszczyzną. Ale część jest dostępna. Jaka przebitka cenowa. Poniżej podaje link do strony oferty handlowej. Mam nadzieję że nie naruszam zasad forum, oraz nie jest w mojej intencji reklamowanie/polecanie poniższego sklepu:
http://www.mister-auto.pl/pl/amortyzato ... 6!845.html
pozdr
Prawdopodobną przyczynę tej ceny, wyjaśniłem Ci na PW ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: MICHO » 12 wrz 2012, 15:59

Będę kolejną osobą która co by nie tworzyć nowego tematu podbije już istniejący! Otóż przyszedł czas wymiany tylnych amortyzatorów no i po rozpatrzeniu się na rynku doszedłem do wniosku że chyba wybór padnie na KYB Excel-G 343332 które mają dobrą opinię a i cena w granicach 220 zł/szt jest zachęcająca :)
Chciałem tylko z ciekawości zapytać się o to czy ktoś słyszał o takich amortyzatorach jak: Quinton Hazell GAS-TEC dedykowane do Lancia Lybra, gazowo olejowe. Zastanawia mnie czy jakość jest równie niska jak cena, gdyż oferujący je sprzedawca ceni sobie je za 140 zł/szt. Co najciekawsze udziela na nie 24 miesiące gwarancji i twierdzi że jeszcze reklamacji żadnej nie było :)
Co o tym myślicie ? ;) Tak w ogóle tych co mają więcej doświadczeń z Lybrą niż ja prosiłbym o radę jakie amorki najlepiej wybrać na tył!
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: bronx » 02 kwie 2013, 9:49

Ruszył ktoś temat i w ogóle znalazł gdzieś te :
Quinton Hazell GAS-TEC ??


DODANO:
No to zakupiłem właśnie Monroe za 205zl/szt z dowozem pod dom.
Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo na forum każdy pisze tylko KYB...

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Lybra - amortyzatory

Post autor: NajMlodszyM » 26 cze 2014, 10:56

bronx pisze:Ruszył ktoś temat i w ogóle znalazł gdzieś te :
Quinton Hazell GAS-TEC ??


DODANO:
No to zakupiłem właśnie Monroe za 205zl/szt z dowozem pod dom.
Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem bo na forum każdy pisze tylko KYB...
I jak tam się spisują amortyzatory Monroe?
Mogę śmiało zakładać komplet, czy lepiej się w nie nie pakować?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”