Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 16 lip 2018, 15:24

Cześć, ostatnio ubywa mi płynu chłodniczego myślałem ze uszczelka ale ani nie kopci na biało ani w oleju nic nie ma ani zbiornik nie jest brązowy.
Po kilku dniach obserwacji zauważyłem plamy w okolicy zbiorniczka wyrównawczego jeszcze go nie rozkręcałem do oględzin.
Ale wczoraj jak jechałem przy 90 km/h temperatura była 90 stopni kiedy dodałem gazu do 100-110 km temperatura wzrosła do 100 stopni jak puszczałem gaz wskazówka opadała, czasem nawet przy około 120 - 125 km/h tez wracała temperatura w okolice 90 stopni.
Wcześniej tak nie miałem czy 100 czy 120 czy 140 km/h temperatura 90 stopni, co jest nie tak poziom płynu na minimum czy coś innego co sprawdzić jaka może być przyczyna ?
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
Radinhos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 12 paź 2016, 23:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: Radinhos » 16 lip 2018, 17:23

A trzyma Ci jakiś poziom płynu w zbiorniczku czy ile wlejesz to zniknie? Ja u siebie akurat miałem tak, że zbiorniczek rozszczelnił się na zgrzewie (poniżej minimum) i płyn cały czas się utrzymywał do poziomu tego rozszczelnienia, ale temperatura utrzymywała mi się ciągle na takim samym poziomie jak i teraz. Generalnie u mnie wskazówka ciągle pokazuje mocno poniżej 90 stopni, chyba, że mam włączoną klimę, albo trochę ją "przegonię" to wzrasta do 90, ale myślę, że to kwestia czujnika, że u Ciebie są takie wskazania a u mnie takie.
Fiat Bravo 1.8 GT 1998r.
Volkswagen Passat Variant 2.0 GL 1992r.
Lancia Lybra SW 2.4jtd Executive 2003r.
Honda Civic 1.4 i S 1995r.
Lancia Lybra SW 2.0 2001r.
Renault Laguna Initiale 3.0dCi 2010r.
Fiat Croma 1.9 Multijet 2005r.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 17 lip 2018, 14:21

Nagrałem dzisiaj kilka filmów wrzucę tutaj może uda się rozwiązać problem szybciej, wentylatory są sprawne testowałem dwa biegi i działają. Inne testy też są OK wypadły pozytywnie.





Test wentylatorów:



Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 17 lip 2018, 14:49

Test główny:


Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 17 lip 2018, 15:21

Radinhos pisze: 16 lip 2018, 17:23 A trzyma Ci jakiś poziom płynu w zbiorniczku czy ile wlejesz to zniknie? Ja u siebie akurat miałem tak, że zbiorniczek rozszczelnił się na zgrzewie (poniżej minimum) i płyn cały czas się utrzymywał do poziomu tego rozszczelnienia, ale temperatura utrzymywała mi się ciągle na takim samym poziomie jak i teraz. Generalnie u mnie wskazówka ciągle pokazuje mocno poniżej 90 stopni, chyba, że mam włączoną klimę, albo trochę ją "przegonię" to wzrasta do 90, ale myślę, że to kwestia czujnika, że u Ciebie są takie wskazania a u mnie takie.
Widzisz nie sprawdziłem tego do końca bo zapalała mi się czerwona kontrolka i zazwyczaj dolewałem jak było poniżej minimum :-)
Muszę rozkręcić i obejrzeć innego wyjścia nie mam a co sadzicie o tym wężu który pokazałem na filmach ten gumowy z drugiej strony ?

Kolejne finałowe filmy ostatnie:


Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
Radinhos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 12 paź 2016, 23:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: Radinhos » 18 lip 2018, 8:24

Chodzi Ci o ten wąż sztukowany od strony kierowcy? Jeśli tak to na moje oko jest to odma i z płynem chłodniczym niewiele ma to wspólnego, ale informacja do potwierdzenia. Jeśli poziom spada Ci aż tak, że zapala się kontrolka to na pewno nie puścił zbiorniczek na zgrzewie w połowie, bo ja tak przejeździłem 1,5 roku i nigdy mi się nie zapaliła, więc jeśli chodzi o zbiorniczek to może któryś przewód na dole cieknie. Inną opcją, która przyszła mi do głowy jest pompa wody, z tego co się orientuje pompy wody powinny mieć taki odpływ, którędy ścieka płyn, gdy puszczą wewnętrzne uszczelnienia, żeby zapobiec zatarciu pompy, więc może to też być to. Możliwości jest dużo i chyba nie ma innego wyjścia jak wejść pod auto, wyczyścić wszystko dokładnie razem z chłodnicą i za jakiś czas zaobserwować gdzie jest mokre.

Edit: Jeszcze może puszczać nagrzewnica i tu można odkręcić wentylator nadmuchu i ręką wymacać czy jest mokro w tamtych okolicach, ale nie wiem czy nie przemokła by Ci już tapicerka jak tyle tego dolewasz, możliwe też, że ciągle używasz klimy, która osusza tą wilgoć, a druga opcja to wyłączyć klimatyzacje na jakiś czas i ustawić nadmuch na szybę jak zacznie się pojawiać tłusty osad to prawdopodobnie nagrzewnica puszcza.
Fiat Bravo 1.8 GT 1998r.
Volkswagen Passat Variant 2.0 GL 1992r.
Lancia Lybra SW 2.4jtd Executive 2003r.
Honda Civic 1.4 i S 1995r.
Lancia Lybra SW 2.0 2001r.
Renault Laguna Initiale 3.0dCi 2010r.
Fiat Croma 1.9 Multijet 2005r.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 18 lip 2018, 11:04

Ktoś wie co to za przewód od 1:00 minuty go pokazuję:
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 18 lip 2018, 11:11

Radinhos pisze: 18 lip 2018, 8:24Jeszcze może puszczać nagrzewnica i tu można odkręcić wentylator nadmuchu i ręką wymacać czy jest mokro w tamtych okolicach, ale nie wiem czy nie przemokła by Ci już tapicerka jak tyle tego dolewasz, możliwe też, że ciągle używasz klimy, która osusza tą wilgoć, a druga opcja to wyłączyć klimatyzacje na jakiś czas i ustawić nadmuch na szybę jak zacznie się pojawiać tłusty osad to prawdopodobnie nagrzewnica puszcza.
A w którym miejscu wymacać i odkręcić wentylator nadmuchu ?
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
Radinhos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 124
Rejestracja: 12 paź 2016, 23:23
Imię: Radek
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: Radinhos » 18 lip 2018, 15:54

Pod deską rozdzielczą od strony pasażera masz takie jakby wybrzuszenie materiałowe, demontujesz to, już nie pamiętam czy jakieś śrubki czy spinki tam są i będziesz widział wentylator, który trzyma się na 3 śrubkach, jedną dość ciężko wykręcić, a potem wkręcić ale się da, i potem trzeba wyciągnąć wentylator, z którym trzeba się trochę posiłować, bo wchodzi na styk, albo brakuje mu 1mm, żeby się zmieścić, generalnie gdzieś na forum jest instrukcja jak go zdemontować. Ja pamiętam, że chwilę się z nim męczyłem, więc proponuje sprawdzić najpierw to w ten sposób osadu na szybie przy jeździe bez klimy, będzie znacznie łatwiej.
Fiat Bravo 1.8 GT 1998r.
Volkswagen Passat Variant 2.0 GL 1992r.
Lancia Lybra SW 2.4jtd Executive 2003r.
Honda Civic 1.4 i S 1995r.
Lancia Lybra SW 2.0 2001r.
Renault Laguna Initiale 3.0dCi 2010r.
Fiat Croma 1.9 Multijet 2005r.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 09 sie 2018, 16:09

Dzisiaj po powrocie na rozgrzanym silniku węże były twarde dwa wentylatory chodziły i przybyło płynu jest więcej jak MAX !?
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 26 lip 2019, 14:59

Co jest grane:

https://youtu.be/G4bCTdXNY7Y

https://youtu.be/T-nmdPOgJdI

Wentylatory działają:
https://youtu.be/lAQLnEVeDSc

https://youtu.be/JpvAPNfybNY

Coś czarnego w zbiorniczku:
https://youtu.be/dgDvdq4awU0

To jest kontynuacja problemu bo nadal nie wiem czy to : Zapchany układ ? Termostat ? Pompa wody wymieniana z rozrzadem w 2017 roku ? A może uszczelka !?
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

piotrkaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2019, 22:46

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: piotrkaw » 31 lip 2019, 23:09

Stawiam na uszczelke.Spaliny dostaja sie do plaszcza wodnego i sie gotuje .Śmieci w zbiorniczku to szlam oderwany z wezy i ukladu chlodzenia.Moge sie mylic bo Lucyną latam dopiero pol roku ale mialem poldka w ktorym zmienialem uszczelki co rok.Po 5 latach jak dokladnie wyczyscilem blok ukazaly sie mikropekniecia miedzy plaszczem wodnym a srubami trzymajacymi glowice i tulejami cylindrow.Nowa uszczelka dawala rade przez jakies pol roku i robota od nowa.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 04 wrz 2019, 11:14

Uszczelka głowicy , głowica się planuje, sprawdzona szczelność, sprawdzona chłodniczka EGR, ustawiają zawory i nowy wałek bo tam była jedna krzywka zjechana , koszt całej operacji 2300.
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD 2001 rok ubywa płynu.

Post autor: BlackLybraSW » 06 paź 2019, 12:25

Oto całkowity koszt wymiany uszczelki pod głowicą , wałka oraz świec żarowych...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”