Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 22 paź 2018, 14:54

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 16 lip 2018, 15:24 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Cześć, ostatnio ubywa mi płynu chłodniczego myślałem ze uszczelka ale ani nie kopci na biało ani w oleju nic nie ma ani zbiornik nie jest brązowy.
Po kilku dniach obserwacji zauważyłem plamy w okolicy zbiorniczka wyrównawczego jeszcze go nie rozkręcałem do oględzin.
Ale wczoraj jak jechałem przy 90 km/h temperatura była 90 stopni kiedy dodałem gazu do 100-110 km temperatura wzrosła do 100 stopni jak puszczałem gaz wskazówka opadała, czasem nawet przy około 120 - 125 km/h tez wracała temperatura w okolice 90 stopni.
Wcześniej tak nie miałem czy 100 czy 120 czy 140 km/h temperatura 90 stopni, co jest nie tak poziom płynu na minimum czy coś innego co sprawdzić jaka może być przyczyna ?

PostDodany: 16 lip 2018, 17:23 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Radek
A trzyma Ci jakiś poziom płynu w zbiorniczku czy ile wlejesz to zniknie? Ja u siebie akurat miałem tak, że zbiorniczek rozszczelnił się na zgrzewie (poniżej minimum) i płyn cały czas się utrzymywał do poziomu tego rozszczelnienia, ale temperatura utrzymywała mi się ciągle na takim samym poziomie jak i teraz. Generalnie u mnie wskazówka ciągle pokazuje mocno poniżej 90 stopni, chyba, że mam włączoną klimę, albo trochę ją "przegonię" to wzrasta do 90, ale myślę, że to kwestia czujnika, że u Ciebie są takie wskazania a u mnie takie.

Honda Civic 1.4 i S 1995r.

PostDodany: 17 lip 2018, 14:21 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Nagrałem dzisiaj kilka filmów wrzucę tutaj może uda się rozwiązać problem szybciej, wentylatory są sprawne testowałem dwa biegi i działają. Inne testy też są OK wypadły pozytywnie.

Test wentylatorów:

PostDodany: 17 lip 2018, 14:49 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Test główny:

PostDodany: 17 lip 2018, 15:21 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Radinhos pisze:
16 lip 2018, 17:23
A trzyma Ci jakiś poziom płynu w zbiorniczku czy ile wlejesz to zniknie? Ja u siebie akurat miałem tak, że zbiorniczek rozszczelnił się na zgrzewie (poniżej minimum) i płyn cały czas się utrzymywał do poziomu tego rozszczelnienia, ale temperatura utrzymywała mi się ciągle na takim samym poziomie jak i teraz. Generalnie u mnie wskazówka ciągle pokazuje mocno poniżej 90 stopni, chyba, że mam włączoną klimę, albo trochę ją "przegonię" to wzrasta do 90, ale myślę, że to kwestia czujnika, że u Ciebie są takie wskazania a u mnie takie.
Widzisz nie sprawdziłem tego do końca bo zapalała mi się czerwona kontrolka i zazwyczaj dolewałem jak było poniżej minimum :-)
Muszę rozkręcić i obejrzeć innego wyjścia nie mam a co sadzicie o tym wężu który pokazałem na filmach ten gumowy z drugiej strony ?

Kolejne finałowe filmy ostatnie:

PostDodany: 18 lip 2018, 8:24 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Chodzi Ci o ten wąż sztukowany od strony kierowcy? Jeśli tak to na moje oko jest to odma i z płynem chłodniczym niewiele ma to wspólnego, ale informacja do potwierdzenia. Jeśli poziom spada Ci aż tak, że zapala się kontrolka to na pewno nie puścił zbiorniczek na zgrzewie w połowie, bo ja tak przejeździłem 1,5 roku i nigdy mi się nie zapaliła, więc jeśli chodzi o zbiorniczek to może któryś przewód na dole cieknie. Inną opcją, która przyszła mi do głowy jest pompa wody, z tego co się orientuje pompy wody powinny mieć taki odpływ, którędy ścieka płyn, gdy puszczą wewnętrzne uszczelnienia, żeby zapobiec zatarciu pompy, więc może to też być to. Możliwości jest dużo i chyba nie ma innego wyjścia jak wejść pod auto, wyczyścić wszystko dokładnie razem z chłodnicą i za jakiś czas zaobserwować gdzie jest mokre.

Edit: Jeszcze może puszczać nagrzewnica i tu można odkręcić wentylator nadmuchu i ręką wymacać czy jest mokro w tamtych okolicach, ale nie wiem czy nie przemokła by Ci już tapicerka jak tyle tego dolewasz, możliwe też, że ciągle używasz klimy, która osusza tą wilgoć, a druga opcja to wyłączyć klimatyzacje na jakiś czas i ustawić nadmuch na szybę jak zacznie się pojawiać tłusty osad to prawdopodobnie nagrzewnica puszcza.

PostDodany: 18 lip 2018, 11:04 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Ktoś wie co to za przewód od 1:00 minuty go pokazuję:

PostDodany: 18 lip 2018, 11:11 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Radinhos pisze:
18 lip 2018, 8:24
Jeszcze może puszczać nagrzewnica i tu można odkręcić wentylator nadmuchu i ręką wymacać czy jest mokro w tamtych okolicach, ale nie wiem czy nie przemokła by Ci już tapicerka jak tyle tego dolewasz, możliwe też, że ciągle używasz klimy, która osusza tą wilgoć, a druga opcja to wyłączyć klimatyzacje na jakiś czas i ustawić nadmuch na szybę jak zacznie się pojawiać tłusty osad to prawdopodobnie nagrzewnica puszcza.
A w którym miejscu wymacać i odkręcić wentylator nadmuchu ?

PostDodany: 18 lip 2018, 15:54 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Pod deską rozdzielczą od strony pasażera masz takie jakby wybrzuszenie materiałowe, demontujesz to, już nie pamiętam czy jakieś śrubki czy spinki tam są i będziesz widział wentylator, który trzyma się na 3 śrubkach, jedną dość ciężko wykręcić, a potem wkręcić ale się da, i potem trzeba wyciągnąć wentylator, z którym trzeba się trochę posiłować, bo wchodzi na styk, albo brakuje mu 1mm, żeby się zmieścić, generalnie gdzieś na forum jest instrukcja jak go zdemontować. Ja pamiętam, że chwilę się z nim męczyłem, więc proponuje sprawdzić najpierw to w ten sposób osadu na szybie przy jeździe bez klimy, będzie znacznie łatwiej.

PostDodany: 09 sie 2018, 16:09 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Dzisiaj po powrocie na rozgrzanym silniku węże były twarde dwa wentylatory chodziły i przybyło płynu jest więcej jak MAX !?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00