Lybra SW - klimatyzacja

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: meqqex » 26 sie 2015, 11:04

BlackLybraSW pisze:
meqqex pisze:Serwus

Wracając do tego co napisałem kilka postów wyżej czy taka praca kompresora jest normalna
kompresor jest po wymianie auto odebrane wczoraj po południu upałów na dziś nie ma
a tak oto "cyka"
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9Eyvn23 ... e=youtu.be[/youtube]
Film jest prywatny xd
w rzeczy samej mojego autorstwa ;) już jest dostępny - wracając do tematu to podczas jazdy też czuję coś na obrotach jak wyłączę nawiewy to jest gitara wieczorkiem zapodam jak wygląda napięcie na mierniku

Edit:

napięcie stałe takie jak na aku ok 14V mam wrażenie jakby nie chciała się załączyć klima (poprzednia sprężarka podobnie działała zanim padła zatem raczej nie powinna to być ona tym bardziej że zorganizowałem prawie nówkę po dużej promocji :D ) czy może to nieszczelność układu klimatyzacji powoduje cosik takiego?

aha klima była włączona na "LO" dmuchawa 50%
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
wzorekk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 04 kwie 2011, 8:54
Skype: wzorekk
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Kraków

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: wzorekk » 27 sie 2015, 17:34

grigor pisze:
wzorekk pisze:Koleżanki i koledzy.
Mam pytanie.
Co prawda klima mi pracuje ale co roku ucieka mi czynnik jakieś 200-300 i po prostu chłodzi coraz słabiej i zaczyna chodzić głośniej aż do momentu napełnienia. Ostatnio zauważyłem czynnik na presostacie u góry i ścieka aż na przewody (zauważyłem bo czynnik seledynowy gołym okiem z kilometra widać), czy możliwym jest w ogóle, że presostat przez złączu elektrycznym przepuszcza i tam wybija czynnik?
Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam
Całkiem możliwe, że tędy ucieka. Czasem się to zdarza. Trzeba się mu uważnie przyjrzeć i przy kolejnym serwisie klimy wymienić czujnik.
Dzięki za info umyje jeszcze i sprawdzę jak z czasem ale wygląda ze to to.
Pozdrawiam
Lybra SW 2,4 JTD 150KM Executive, 2003r

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Pawcio78 » 29 sie 2015, 12:16

Według mnie presostat albo daje napięcie na centralkę wtrysku albo nie. Raczej nie powinno być tak że układ "próbuje" się uruchomić tak jak to jest u Ciebie. Słychać że sprężarka załącza się dwukrotnie i milknie. Jak już komuś pisałem: panel podaje sygnał do presostatu, presostat do centralki wtrysku a centralka wtrysku do przekaźnika sterującego kompresorem. Prześledź tą drogę. Możliwe że presostat daje jaja. W benzynie zauwazałbyś załączanie sprężarki po podwyższonych obrotach silnika i tak ewentualnie zdiagnozowałbyś poprawność działania centralki wtrysku a dieslu tego tak nie widać. Masz panel klimatronika na podmianę?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: meqqex » 29 sie 2015, 12:35

Pawcio78 pisze:Według mnie presostat albo daje napięcie na centralkę wtrysku albo nie. Raczej nie powinno być tak że układ "próbuje" się uruchomić tak jak to jest u Ciebie. Słychać że sprężarka załącza się dwukrotnie i milknie. Jak już komuś pisałem: panel podaje sygnał do presostatu, presostat do centralki wtrysku a centralka wtrysku do przekaźnika sterującego kompresorem. Prześledź tą drogę. Możliwe że presostat daje jaja. W benzynie zauwazałbyś załączanie sprężarki po podwyższonych obrotach silnika i tak ewentualnie zdiagnozowałbyś poprawność działania centralki wtrysku a dieslu tego tak nie widać. Masz panel klimatronika na podmianę?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
Hmm tak właśnie myślę, i chyba kumpel z pracy ma z rozbiórki jakiś zapas a jak nie ma to w końcu sam ma lybrę i przełożę od niego ;)
mam nadzieję że znacznie jeśli chodzi o środek (elektronikę) panel klimy nie różnił się od lybry przed liftowej (kumpla) do poliftowej (moja) ;)
przełożymy zobaczymy :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Pawcio78 » 29 sie 2015, 15:07

W zależności od wyposażenia np. nagrzewnica elektryczma lub czujnik zaparowania szyby były różne panele.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: meqqex » 29 sie 2015, 20:36

Pawcio78 pisze:W zależności od wyposażenia np. nagrzewnica elektryczma lub czujnik zaparowania szyby były różne panele.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
Ja nie maiłem pierwotnie czujnika zaparowania szyb aż do zamontowania lusterka fotochromatycznego. Działać działa, tak myślę ale specjalnie nie zwracałem na to uwagi ;)

Nr części mojego panelu to 735 304 599
natomiast pod kodem kreskowym widnieje 5HB 008 166-20

EDIT
Mam prośbę czy jest na sali osoba która mogła by podać nr swojego panelu i ma czujnik zaparowania szyb ;)

zauważyłem że są rzeczywiście różne panele co najmniej kilka
znalazłem nawet taki który ma oznaczenie 5HB 008 166-21 lub 5HB 008 166-00 ale nie podano nr części
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Pawcio78 » 29 sie 2015, 22:47

Jedynymi numerami które określają rodzaj softu w panelu to HW i SW. Jedynie po tym określisz czy jest czujnik i nagrzewnica elektryczna, albo po podłączeniu do mesa.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: meqqex » 30 sie 2015, 8:49

Pawcio78 pisze:Jedynymi numerami które określają rodzaj softu w panelu to HW i SW. Jedynie po tym określisz czy jest czujnik i nagrzewnica elektryczna, albo po podłączeniu do mesa.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
Jeżeli chodzi o te oznaczenia to:

HW: 058
SW: V20.13
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Pawcio78 » 30 sie 2015, 10:40

Ja mam taki panel ale nie mogę znaleźć zdjęcia numerów które miałem gdzieś w komputerze. Może najpierw sprawdź czy panel jest przyczyną wadliwego działania klimatyzacji u Ciebie a do tego wystarczy jakikolwiek panel.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Pawcio78 » 30 sie 2015, 10:48

W ePER znalazłem jeszcze jedną rzecz. Po kliknięciu na oznaczenie D z czterema cyframi w tabeli specyfikacji numerów katalogowych paneli klimatyzacji, wyświetla się informacja o panelu i uwaga że należy zaprogramować przy montażu. Więc to co sobie piszemy to chyba nic z tego. Trzeba po prostu szukać panela wyjętego z samochodu który ma taki czujnik przy lusterku.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: meqqex » 30 wrz 2015, 12:41

Pawcio78 pisze:W ePER znalazłem jeszcze jedną rzecz. Po kliknięciu na oznaczenie D z czterema cyframi w tabeli specyfikacji numerów katalogowych paneli klimatyzacji, wyświetla się informacja o panelu i uwaga że należy zaprogramować przy montażu. Więc to co sobie piszemy to chyba nic z tego. Trzeba po prostu szukać panela wyjętego z samochodu który ma taki czujnik przy lusterku.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
Zdobyłem panel klimatyzacji z identycznym oznaczeniem ale ma inne nr HW i SW.
Sytuacja nie zmieniła się - sprężarka dalej się zachowuje jak na filmie powyżej.
Podczas jazdy czuć właśnie to delikatne szarpnięcie, słabo zauważalne jest to
natomiast przy obecnej aurze. Jest zimniej i 23C to już grzeje w aucie niż schładza.
Ale dalej jest wrażenie jakby sprężarka chciała się załączyć a nie mogła. (to cykanie)

Czy może to być związane z nieszczelnością układu klimatyzacji?
Tak sobie przypomniałem, że przy wymianie sprężarki doładowali dość sporo czynnika
a szczerze mówiąc nie używałem klimatyzacji tak często zwłaszcza, że
pokonywałem krótkie dystanse i używałem klimy made in okno ;)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Pawcio78 » 30 wrz 2015, 13:06

Należałoby sprawdzić szczelność układu pod UV. Jeśli czynnika będzie za dużo to sprężarka się nie włączy, ale to pewnie wiesz.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
wzorekk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 04 kwie 2011, 8:54
Skype: wzorekk
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Kraków

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: wzorekk » 09 mar 2016, 21:55

wzorekk pisze:
grigor pisze:
wzorekk pisze:Koleżanki i koledzy.
Mam pytanie.
Co prawda klima mi pracuje ale co roku ucieka mi czynnik jakieś 200-300 i po prostu chłodzi coraz słabiej i zaczyna chodzić głośniej aż do momentu napełnienia. Ostatnio zauważyłem czynnik na presostacie u góry i ścieka aż na przewody (zauważyłem bo czynnik seledynowy gołym okiem z kilometra widać), czy możliwym jest w ogóle, że presostat przez złączu elektrycznym przepuszcza i tam wybija czynnik?
Z góry dzięki za pomoc :) Pozdrawiam
Całkiem możliwe, że tędy ucieka. Czasem się to zdarza. Trzeba się mu uważnie przyjrzeć i przy kolejnym serwisie klimy wymienić czujnik.
Dzięki za info umyje jeszcze i sprawdzę jak z czasem ale wygląda ze to to.
Pozdrawiam
Presostat.jpg
Czy to ten presostat?
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lybra SW 2,4 JTD 150KM Executive, 2003r

Awatar użytkownika
wzorekk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 04 kwie 2011, 8:54
Skype: wzorekk
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Kraków

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: wzorekk » 03 lip 2016, 21:23

Witam wszystkich,
Znów problem z klimatyzacją.
jakiś czas temu wymieniłem presostat na oryginalny i po nabiciu klimy wszystko było ok.
Jadąc ostatnio temp na zewnątrz ok 33 stopnie i parę razy klima się wyłączyła w mieście. Po jechaniu na autostradę i przy pędzie powietrza zaczęła chłodzić.
Pojechałem do kolegi podpiął automat zrobił swoje uzupełnił czynnik do 700 g sprawdził parametry sprężarki i było ok.
Zauważyłem jednak ze jak przekręcę stacyjkę to wentylatory się uruchamiają jak szalone.
Poniżej zamieszczam zdjęcie z parametrami kiedy silnik pracuje oraz przy wyłączonym silniku.
Martwi mnie aktywny poziom II presostatu przy nie pracującym silniku i klimie.
Czy możliwe że nowy oryginalny czujnik padł po 3,5 miesiąca pracy?
Proszę o pomoc.
Zaznaczę, ze jeśli odepnę wtyczkę z presostatu to wentylatory się wyłączają.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lybra SW 2,4 JTD 150KM Executive, 2003r

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra SW - klimatyzacja

Post autor: Jeremy » 03 lip 2016, 22:01

wzorekk pisze:Witam wszystkich,
Znów problem z klimatyzacją.
jakiś czas temu wymieniłem presostat na oryginalny i po nabiciu klimy wszystko było ok.
Jadąc ostatnio temp na zewnątrz ok 33 stopnie i parę razy klima się wyłączyła w mieście. Po jechaniu na autostradę i przy pędzie powietrza zaczęła chłodzić.
Pojechałem do kolegi podpiął automat zrobił swoje uzupełnił czynnik do 700 g sprawdził parametry sprężarki i było ok.
Zauważyłem jednak ze jak przekręcę stacyjkę to wentylatory się uruchamiają jak szalone.
Poniżej zamieszczam zdjęcie z parametrami kiedy silnik pracuje oraz przy wyłączonym silniku.
Martwi mnie aktywny poziom II presostatu przy nie pracującym silniku i klimie.
Czy możliwe że nowy oryginalny czujnik padł po 3,5 miesiąca pracy?
Proszę o pomoc.
Zaznaczę, ze jeśli odepnę wtyczkę z presostatu to wentylatory się wyłączają.
Pozdrawiam
Miałem podobny problem podczas upałów. U mnie nie włączała się 2 prędkość wentylatora przez co wzrastała temperatura w układzie chłodzenia i klimatyzacja się wyłączała. Pomogła wymiana przekaźnika wentylatorów który znajduje się nad chłodnicą. Sprawdź czy w momencie nagłego wyłączenia się klimy działają wentylatory. Jeśli nie to możesz mieć to samo.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”