Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: Dudi » 13 wrz 2010, 20:07

Przestudiuj poniższe tematy i wyciągnij wnioski:
:link:
:link:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra 1,9 JTD - kontrolka Check ENGIN

Post autor: Nat » 14 wrz 2010, 11:31

glad pisze:Koledzy ale to jest ten Check ENGINE !!! czerwona kontrolka pod obrotomierzem wyżej napisałem
Nie ten napis czerwony tylko ten czerwony silnik
Czyli nie napis check, lecz ikonka silnika?
Jeśli nie są to problemy opisywane przez kolegów w linkach podanych przez dudiego, to tylko podłączenie do kompa może powiedzieć Ci prawdę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: glad » 17 wrz 2010, 16:26

Dziękuje wszystkim za POMOC i dobre rady oraz cierpliwość bo to jest najważniejsze w takiej sytuacji.
Oto kody błędów:

A przyczyna to lekko pęknięty wąż gumowy od zaworu który jest zamocowany na chłodnicy.
Usterka usunięta kody skasowane : yesyes :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szmulek8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2010, 18:18
Skype: szmulek8
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: szmulek8 » 07 paź 2010, 15:28

Szanowni Dobrodzieje!
Posiadam Lyberkę 1,9 JTD 105kw i mam ten sam problem. Po podłączeniu do komputera okazało się, że wszystkiemu jest winny czujnik EGR. Podobno koszt nowego to 700 złoty. Od czego jest on odpowiedzialny? Ktoś zna odpowiedź?
Pozdrowienia.

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: glad » 10 paź 2010, 17:48

szmulek8 pisze:Szanowni Dobrodzieje!
Posiadam Lyberkę 1,9 JTD 105kw i mam ten sam problem. Po podłączeniu do komputera okazało się, że wszystkiemu jest winny czujnik EGR. Podobno koszt nowego to 700 złoty. Od czego jest on odpowiedzialny? Ktoś zna odpowiedź?
Pozdrowienia.
kolego znajdź temat EGR można go wyczyścić lub zaślepić wszytko jest, ale priorytet sprawdź dokładnie wszystkie węże ale bardzo dokładnie
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

Awatar użytkownika
Kilpo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: Kilpo » 03 sty 2011, 23:26

Witam wszystkich. Mój problem jest nieco dziwny i dlatego proszę Was o informacje. Mianowicie postanowiłem z małżonką wyjechać na sylwestra do znajomych do Niemiec. Na autostradzie wdepnąłem trochę w pedał, żeby troszkę czasu nadrobić kosztem paliwa. I tak przy prędkości 180 km/h auto się zachowało jakby mi ktoś wyjął kluczyki ze stacyjki. Zgasł silnik, wyłączyło wspomaganie i zapaliła się kontrolka jak ta poniżej. Musiałem zjechać na pas awaryjny. Tam odpaliłem samochód bezproblemowo i kontynuowałem jazdę z tą różnicą że kolejny ten numer zrobił się przy 160 km/h, później już przy 140 km/h. Przejechałem cały dystans do Hamburga z Warszawy przy maksymalnej prędkości 130 km/h. Po kilku godzinach kontrolka zgasła i mogłem już jechać z prędkością 160 km/h, więcej się już bałem dać. Nie mam pojęcia o czym mówiła ta kontrolka, autko było rozgrzane i nie było komunikatu CHECK. Czy ktoś już miał coś podobnego lub wie co się stało ????
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kilpo
Lancia Thesis 2,4JTD
Lancia Lybra 1,9JTD

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: bargaw3181 » 03 sty 2011, 23:29

Problem pojawiał się w momencie osiągnięcia przez Ciebie dużych prędkości 180km/h. 160 km/h, 140km/h....
Sama kontrolka nie mówi nic konkretnego. Chodzi mi po głowie pewna myśl... Jaki masz stan oleju ?
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

Awatar użytkownika
Kilpo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: Kilpo » 03 sty 2011, 23:40

Przed wyjazdem uzupełniałem wszystkie płyny, oleju jednak nie, gdyż wskaźnik bagnetu i wskaźnik na wyświetlaczu nie wskazywały na niski stan oleju.
Kilpo
Lancia Thesis 2,4JTD
Lancia Lybra 1,9JTD

pwjk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 140
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Skarzysko

Re: Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: pwjk » 03 sty 2011, 23:58

Dobrze ze się nic nie stało!

Boorek

Re: Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: Boorek » 04 sty 2011, 0:25

jesteś pewien że to była kontrolka z tym "dolarem" w środku? Czy może sam zarys silnika? Może autko chciało Ci powiedzieć żebyś tak nie zapierdzielał, bo kto będzie płacił za mandaty : yesyes : ... A tak na serio... przeglądałem właśnie instrukcję do Lybry, i nie ma takiej kontrolki. Jeśli była by bez dolara oznacza uszkodzone sterowanie silnikiem- co dokładnie trzeba podłączyć pod komputer i sprawdzić. Pozdrawiam i powodzenia.


P.S. Tytułuj poprawnie posty (model auta- problem, np. Lybra-nie znana kontrolka)

Rafako

Re: Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: Rafako » 04 sty 2011, 8:11

Zacznij od sprawdzenia filtra paliwa.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: Dudi » 04 sty 2011, 9:49

Kolego Kilpo, na Boga, od kiedy jeździsz Lybrą??? 8-O
W Lybrze 1.9JTD nie ma takiej kontrolki :!: :!: :!:
Prosiłbym o przeczytanie najpierw instrukcji obsługi - co może oznaczać kontrolka, która Ci się wyświetliła, a później zadawanie pytań i to W ODPOWIEDNIM TEMACIE.
Proszę przestudiować ten temat.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

glad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00

Re: Dziwna sprawa na autostradzie - proszę o informacje.

Post autor: glad » 06 sty 2011, 14:23

Kilpo pisze:Witam wszystkich. Mój problem jest nieco dziwny i dlatego proszę Was o informacje. Mianowicie postanowiłem z małżonką wyjechać na sylwestra do znajomych do Niemiec. Na autostradzie wdepnąłem trochę w pedał, żeby troszkę czasu nadrobić kosztem paliwa. I tak przy prędkości 180 km/h auto się zachowało jakby mi ktoś wyjął kluczyki ze stacyjki. Zgasł silnik, wyłączyło wspomaganie i zapaliła się kontrolka jak ta poniżej. Musiałem zjechać na pas awaryjny. Tam odpaliłem samochód bezproblemowo i kontynuowałem jazdę z tą różnicą że kolejny ten numer zrobił się przy 160 km/h, później już przy 140 km/h. Przejechałem cały dystans do Hamburga z Warszawy przy maksymalnej prędkości 130 km/h. Po kilku godzinach kontrolka zgasła i mogłem już jechać z prędkością 160 km/h, więcej się już bałem dać. Nie mam pojęcia o czym mówiła ta kontrolka, autko było rozgrzane i nie było komunikatu CHECK. Czy ktoś już miał coś podobnego lub wie co się stało ????

Koledze zapewne chodziło o Engine - na takie coś jest wiele problemów:
- złe paliwo
- filtr powietrza
- filtr paliwa
- lewe powietrze
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD

Awatar użytkownika
Kilpo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: Kilpo » 11 sty 2011, 18:14

Dzięki za odpowiedzi. Pewnie że kontrolka nie miała dolara tylko sam zarys. Skopiowałem ten obrazek z netu, bo jest niemal identyczna i nie sadziłem że aż tak drobiazgowo do tego podejdziecie i weźmiecie pod lupę dolara. Jedynie co mogłem zrobić nie tak, to to że dałem się naciągnąć na paliwo ON Ultimate. Czy to może być ten powód ??? A librą jeżdżę dopiero od listopada i jest to mój pierwszy Diesel.
Kilpo
Lancia Thesis 2,4JTD
Lancia Lybra 1,9JTD

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka "check engine"

Post autor: Dudi » 11 sty 2011, 18:36

Czyli co??? Rozumiemy, że zgasła kontrolka???Co wcale nie musi oznaczać, że nie powróci. Paliwo może mieć na to wpływ, ale nie musi. Najlepiej podłączyć pod komputer i zczytać jaki błąd został zapisany w pamięci. Wtedy być może dowiesz się, czego się spodziewać.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”