Lybra 1.9JTD - ubywa płynu chlodniczego - chłodnica do wym.?

domiskra
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 27
Rejestracja: 07 wrz 2011, 4:23
Imię: DoMinik
Lokalizacja: Lublin i okolice

Lybra 1.9JTD - ubywa płynu chlodniczego - chłodnica do wym.?

Post autor: domiskra » 02 sie 2012, 15:32

Witajcie, ostatnimi czasy zaczęło mi ubywać płynu chłodniczego. Dolałem 3 litry przez 5 tygodni. W maju na przeglądzie mechanik zalał płyn borygo ale nie ten do chłodnic aluminiowych. Co prawda, mówią, że dzisiaj wszyskie płyny są przystosowane do chłodnic alu, ale czemu w takim razie robi się specjalnie dedykowane do aluminiowych?

ok. miesiąc temu zaczęło płynu ubywać. Od tego czasu leję petrygo alu. Pewnego razu z chłodnicy leciała nawet delikatna para. Na górze chłodnicy - w miejscu, skąd para się wydobywała, jest taki miejsce jakby zaśniedzałe, znajomy mechanik mówi, że tam już kiedyś coś było klejone.

Temperaturę trzyma cały czas - czy na dworze -30 czy + 30. Dwa razy temp była inna niz 90 stopni - raz jak stałem w korku z klimatyzacją na dworze 40 stopni, to temp poszła dosłownie milimetr powyzej 90 i w ostatnia niedziele byismy w Bieszczadach, gorąco, 4 osoby na pokładzie, ostre podjazdy dwojką i 3000 obrotów, to podeszła na 100-110 stopni, ale jak się górka skończyła to spadła do jak zwykle 90. Mechanik mówi, że chłodnica do wymiany. Co o tym myślicie?
Lancia Lybra 1.9 intensa - L 0   D O M I

Ziolo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2010, 0:28
Lokalizacja: Lubin

Re: Lybra 1.9JTD - ubywa płynu chlodniczego - chłodnica do w

Post autor: Ziolo » 04 sie 2012, 17:48

Miałem identyczny przypadek i kupiłem używaną. Ch(ł)odzi już 2 lata. Przyczyną był najprawdopodobniej jakiś kamyczek. Ubywało niewiele na początku ale z czasem wyciek się powiększał. Wymiana chłodnicy zajęła mi ok 1 godzinkę a mechanik ze mnie żaden.
Lancia- wyższa kultura samochodu

Awatar użytkownika
Wieslaw42
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 19 lis 2010, 18:50
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Częstocice k Oława Brzeg

Odp: Lybra 1.9JTD - ubywa płynu chlodniczego - chłodnica do

Post autor: Wieslaw42 » 05 sie 2012, 7:17

Witam! Mi tez zaczyna delikatnie ubywac :@. Mam pytanie ,bo sie nie znam, czy trzeba wyjmowac razem z chlodnica klimatyzacji ?

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra 1.9JTD - ubywa płynu chlodniczego - chłodnica do wym.?

Post autor: BlackLybraSW » 01 lut 2018, 14:25

Mam to samo zaczęło się w zimie dolewam po 0,2 :-) Ciężko będzie z odpowiedzią. Trzeba działać samemu
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”