Lybra - odrestaurowanie wnętrza/braki w śrubach/plastikach

htomek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 30 cze 2009, 17:10
Lokalizacja: Łomża

Lybra - odrestaurowanie wnętrza/braki w śrubach/plastikach

Post autor: htomek » 25 sty 2016, 11:04

Witajcie, z racji tego, że większość naszych aut ma grubo ponad 10 lat i jest używana już przez kolejnego właściciela warto odświeżyć i odrestaurować jej wnętrze. Zabrałem się za to i okazało się, że:

- zegary są przykręcone na 1 z 4 śrub - jakimi zastępczymi śrubami najlepiej je przykręcić?
- cały jasny tunel jest poklejony, na forum są tematy czym usunąć te plamy, jakby kulkujący się klej, ale nie ma tematu czym generalnie ten tunel odnowić - flokować cały tunel,podłokietnik czy umyć go pomalować i polakierować?
- alcantara, to raczej wiadomo jak pielęgnować.
- reszta kokpitu czyli ciemna, skóra, guma stała się twarda i niemiła w dotyku pod szybą, na schowku itp - czym ja zmiękczyć dodać jej uroku,
- listwy na dachu są mocno pordzewiałe - można je dokupić wyjąc stare i zamienić ?

Po prostu kupiłem już druga Lybrę o ile pierwsza miała zadbany środek o tyle ta nie ma i zastanawiam się jak ładnie i w rozsądnej cenie poprawić, wygląd i niedociągnięcia po poprzednich właścicielach. Proszę o skuteczne porady :)


Dzięki.

Awatar użytkownika
Ventura
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2009, 11:01
Imię: Marcel
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Lybra - odrestaurowanie wnetrza,braki w śrubach, plasti

Post autor: Ventura » 25 sty 2016, 11:37

Kupiłem Lybre tez zaniedbaną i co? 140zł i wnętrze całe wyprane. (zdjęcia są na fejscie: https://www.facebook.com/green.timepl/p ... 2506740359).
Śrubki - no proszę Cię tak banalnego pytania nie słyszałem ;) Wykręcasz jedną, która pozostała i kupujesz na jej wzór kolejne.
Zadając pytania, które zadałeś stwierdzam, że nie ogarniasz tematu kosmetyki samochodu więc zleć to profesjonaliście, czasem można narobić więcej szkód niż porządku poza tym posiadają sprzęt bez którego i tak nie doczyścisz wszystkiego.
Listwy i inne elementy można odmalować.

Jeśli chodzi o schowek - tu kwestia gustu ale wyjścia są takie: kupno innego, przejście się do tapicera, hydrografika, flokowanie, oklejanie, lakierowanie itd.

htomek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 30 cze 2009, 17:10
Lokalizacja: Łomża

Re: Lybra - odrestaurowanie wnetrza,braki w śrubach, plasti

Post autor: htomek » 25 sty 2016, 13:17

...powiem tak, widać, że miałem odkręcane całe zegary i są pogubione śrubki a miejsca gdzie się je montuje tak jakby wyrobione, ze nie ma za co załapać łepek śruby jak się ją przykręca - jakiś pomysł jak to zrobić?

Co do zaniedbanej Lybry - no to moja przy Twojej wygląda na zadbaną nawet nawet przed praniem tapicerki :) więc pracy przy niej mniej, oczywiście zgadzam się, że lepiej dać to specjalistom :)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - odrestaurowanie wnętrza/braki w śrubach/plastika

Post autor: Dudi » 25 sty 2016, 14:05

htomek pisze: - cały jasny tunel jest poklejony, na forum są tematy czym usunąć te plamy, jakby kulkujący się klej, ale nie ma tematu czym generalnie ten tunel odnowić - flokować cały tunel,podłokietnik czy umyć go pomalować i polakierować?
Od groma jest takich tematów.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”