Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Post autor: FXX » 03 lis 2012, 23:03

Dudi pisze:
FXX pisze:Panie i Panowie... Ladies and Gentlemen... oficjalnie się przyznaję, że się myliłem... to ustrojstwo rzeczywiście reaguje na zaparowaną szybę i przestawia klimę. Zatem - to jest czujnik zaparowania szyby.
Jak to sprawdziłeś??? Jakie ustawienia nawiewu???
W najprostszy z możliwych sposobów. Akurat rano jechałem z bratem zawieźć jego moto do mechanika, więc gdy miałem już samochód rozgrzany i nie było grama pary na szybach, kazałem bratu najzwyczajniej w świecie chuchać w to miejsce gdzie jest czujnik. Klima najpierw skierowała nawiew na szybę, a po chwili gdy już ten obszar mocniej zaparował - włączył się MAX DEF, czyli ta opcja maksymalnego nawiewu na szybę, ogrzewanie szyb i lusterek. Klima ustawiona na Auto.
Pawcio78 pisze:Może teraz jak już ustaliliśmy co to naprawdę jest znalazłby się ktoś komu chciałoby się dostać do wtyczki tego czujnika i wtyczek klimatronika i poszukałby do której wtyczki i pinu jest podłączony przewód sygnałowy tego czujnika? Myślę że prosty multimetr za 20zł z brzęczykiem łatwo pomoże to sprawdzić. W AR156 na schematach ten czujnik figuruje jako K6 i jest podłączony bezpośrednio do sterownika klimatronika, wnioskuję ze w lybrze jest tak samo, tylko że układ wtyczek jest zupełnie inny a żadne schematy posiadane przez mnie nie uwzględniają tego urządzenia. Aha czujnik posiada trzy przewody, dwa to zasilanie a trzeci sygnał. Dziękuję z góry!
Wybacz, ale wystarczy mi już rozbierania deski w Alfie, żeby znaleźć jakieś elektroniczne ustrojstwo.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Post autor: Pawcio78 » 04 lis 2012, 7:38

W alfie wiem jak to podlaczyc, myslalem o posiadaczu lybry. Moze ktos ma dostep do rozbitej/rozebranej z tym czujnikiem... panel klimatyzacji trzyma sie na trzech wkretach a czujnik na jednym wiec nie ma wiele roboty aby to sprawdzic.
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - problemy z wycieraczkami

Post autor: Bichoń » 12 paź 2015, 9:56

Mam wycieraczki z trybem "auto". Tylko że w położeniu "jedno w dół" nie reaguje mi na pokrętło prędkości, cały czas działają w trybie auto. Kolejne położenia w dół (ciągłe ruchy) już działają. Zastanawiam się czy problem może leżeć w przełączniku czy w komputerze. Ma ktoś może schemat, rozpiskę pinów wtyczki od wycieraczek, żeby to "przedzwonić" miernikiem i sprawdzić czy kontaktuje?

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Post autor: Pawcio78 » 12 paź 2015, 20:15

Ja czujnik deszczu dokładałem do standardowych manetek i opcję auto wraz z regulacją czułości mam w położeniu jedno w dół. Mam na półce w garażu manetki z napisem auto bo myślałem że będą niezbędne do działania czujnika ale po podłączeniu czujnika na starych manetkach odpaliło i pomyślałem że są manetki takie same a różnią się tylko napisem i odpuściłem ich przekładkę. Z tego co Ty piszesz to chyba jednak tak nie jest. W sobotę możliwe że pokuszę się o montaż manetek z napisem auto i wtedy napiszę co i jak.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Post autor: Bichoń » 20 paź 2015, 9:26

Ja już naprawiłem swoje wycieraczki.
Z domu.
Sprzed komputera.
... przeczytałem instrukcję... i jest tam jak byk napisane, położenie "jedno w dół" to tryb auto, a gałką reguluje się tylko czułość dla czyjnika deszczu, nie są to ustawienia do pracy zwykłej tak jak myślałem.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Post autor: FXX » 20 paź 2015, 16:04

Głupio się przyznać, ale też tak myślałem... od 3 lat...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - sterowanie wycieraczkami/czujnik deszczu

Post autor: Pawcio78 » 20 paź 2015, 16:27

bichon pisze:Ja już naprawiłem swoje wycieraczki.
Z domu.
Sprzed komputera.
... przeczytałem instrukcję... i jest tam jak byk napisane, położenie "jedno w dół" to tryb auto, a gałką reguluje się tylko czułość dla czyjnika deszczu, nie są to ustawienia do pracy zwykłej tak jak myślałem.
Czyli nie ma potrzeby zmiany u mnie manetek na te z napisem AUTO bo dokładnie tak jak piszesz mam teraz :) I dobrze, bo tak bardzo nie chciało mi się tego robić?

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”