Lybra - silniczek nawiewu - diagnostyka i naprawa

Jeremy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 149
Rejestracja: 03 lis 2011, 9:54
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - silniczek nawiewu - diagnostyka i naprawa

Post autor: Jeremy » 25 lip 2016, 17:10

Podaj mejl to wyślę ci manual którym ja się posiłkowałem przy wymianie siłownika odpowiedzialnego właśnie za kierunek nawiewu. Jeśli robisz to po raz pierwszy to polecam zaopatrzyć się w dużo cierpliwości i małe dłonie. Dostęp jest fatalny niemniej jednak da się to zrobić (sam wyciągałem go dwa razy). Sam siłownik przykręcony jest na 3 śruby-klucz 5.5. W razie pytań służę pomocą.
Lancia Lybra SW 1.9 JTD 2000

Astalav
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2014, 15:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Lybra 1.7 Prośba o pomoc - problem z nawiewem

Post autor: Astalav » 24 wrz 2016, 19:39

Witam.

Proszę o pomoc i radę. Sprawa wygląda tak, że ciepłe lub gorące powietrze leci tylko na stronę pasażera (niezależnie od tego czy strumień powietrza jest skierowany na szybę, czy na fotel) a na stronę kierowcy leci chłodnę powietrze (niezależnie od tego czy strumień powietrza jest skierowany na szybę, czy na fotel). Klima działa ok na obie strony. Jak się domyślam któryś z silniczków tylko który i jak się do niego dostać (najlepiej jakby nie trzeba było zdejmować całej tapicerki). Z racji tego ze coraz więcej będzie chłodnych dni mógłbym ustawić tak aby na dwie strony leciało ciepłe powietrze bez wymiany silniczka o ile tak się da. Proszę o porady i instrukcję co i jak.

Z góry dzięki.

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra 1.7 Prośba o pomoc - problem z nawiewem

Post autor: bassooner » 24 wrz 2016, 22:50

a tak z głupia franc zapytam... a masz ustawioną odpowiednią temperaturę na stronę kierowcy? bo są dwa pokrętła...
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Astalav
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2014, 15:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra 1.7 Prośba o pomoc - problem z nawiewem

Post autor: Astalav » 25 wrz 2016, 11:45

bassooner pisze:a tak z głupia franc zapytam... a masz ustawioną odpowiednią temperaturę na stronę kierowcy? bo są dwa pokrętła...

Tak oczywiscie mam, nie działa regulacja temp od strony kierowcy, od pasazera jest ok. Z tego co czytałem niektórzy sami sobie to naprawili na forum ale brakuje mi info jak sie tam dostac.

T.Watorski
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 lip 2010, 9:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - silniczek nawiewu - diagnostyka i naprawa

Post autor: T.Watorski » 18 lis 2016, 23:51

a ja mam takie pytanie nie chcąc robić nowego tematu, lybra 1,6 , co jakiś czas, dziwny ... hmmm głuchy dźwięk wydobywa się spod deski rozdzielczej na chwile przestaje działać dmuchawa po czym znów działa .. dzieje sie tak głównie jak ogrzewanie jest na minimum .. wie ktoś co to ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”