Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

monry
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2009, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: monry » 26 kwie 2011, 21:51

W takim razie także polecam ponowną lekturę, wszystko jest wyjaśnione.

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: markiz » 26 kwie 2011, 21:58

markiz68 pisze:
monry pisze:
Dudi pisze:No właśnie rozmawiamy o tych światłach, które są najważniejsze. Jak zwał tak zwał, w Lybrze są tylko te i policjant jak najbardziej ma prawo poprosić o ich włączenie (np. gdy zatrzyma samochód po zmroku). I właśnie z włączeniem tych świateł jest problem w Lybrach (zresztą nie tylko). U mnie też zresztą się to zacina. A jak chcesz zabrać ze sobą kluczyki i włączyć te światła, to nie ma innej możliwości.
Nie prawda. W Lybrze są zarówno światła postojowe, pozycyjne, mijania, jak i drogowe. Najważniejsze, czyli mijania i pozycyjne włączamy w lewej dźwigni przy kierownicy. Te światła są obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. Natomiast światła, z którymi jest problem w Lybrze to postojowe, włączane w stacyjce, i one nie są obowiązkowe, więc policjant nie będzie ich sprawdzał.
Monry,nie zgodzę się z tobą.Dudi zrozumiał o co mi chodzi Ty chyba nie.
Zakładamy,że policja podczas kontroli ma wątpliwości co do Twojego stanu trzeźwości.Jest ciemno,teren nie oświetlony (przecież pod latarnią nie będą stali :D ),Ty odmawiasz dmuchania więc zgodnie z Twoją wolą jedziecie ,,na krew".Szpital oddalony o 10 min drogi.Co robi Policjant :?: Karze Ci włączyć światła postojowe,zamknąć samochód i zaprasza do radiowozu.Co wtedy :?:Rybka :lol: bo za : cenzura : nie możesz ich włączyć-zapomniałeś przećwiczyć w domu :lol:
Przepraszam,że się rozpisałem,no ale teraz monry chyba wiesz o co mi chodziło z tą policją i zmienisz zdanie ;)
O to mi chodziło
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
janosik99
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 mar 2011, 9:03
Lokalizacja: W-wa

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: janosik99 » 26 kwie 2011, 22:21

Wdajecie się w dyskusje o prawie drogowym na poziomie paragrafów, a nie umiecie stacyjki przekręcić, :)))))
Lancia Lybra SW 1.8 2000r

monry
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2009, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: monry » 26 kwie 2011, 22:39

markiz68 pisze: O to mi chodziło
Odpowiem w ten sposób: ta sama sytuacja co opisałeś, tylko jadę podstawową wersją poprzedniej generacji Punto (nie mam świateł postojowych). Wyobrażasz sobie, żeby policjant wymagał ich włączenia, skoro to fizycznie niemożliwe? Prawdopodobnie samochód zostanie oznaczony elementami odblaskowymi, czyli np trójkątem. Tak samo będzie w przypadku Lybry.
Skończmy już ten off-top, bo już chyba wszystko zostało na ten temat powiedziane. ;)
Pozdrawiam
janosik99 pisze:Wdajecie się w dyskusje o prawie drogowym na poziomie paragrafów, a nie umiecie stacyjki przekręcić, :)))))
A u Ciebie udaje się bez problemu? Zazdroszczę ;) Aż jutro jeszcze raz popróbuję :D

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: Dudi » 26 kwie 2011, 22:50

monry pisze:
Odpowiem w ten sposób: ta sama sytuacja co opisałeś, tylko jadę podstawową wersją poprzedniej generacji Punto (nie mam świateł postojowych).
janosik99 pisze:Wdajecie się w dyskusje o prawie drogowym na poziomie paragrafów, a nie umiecie stacyjki przekręcić,
Zaraz zaraz, coś mi tu nie hula. Zarówno Punto I, jak i Punto II z jakimi miałem przyjemność obcować miały światła pozycyjne/postojowe włączane tak samo jak w Lybrze/Bravie :roll:
Nie chodzi o to jak je nazwiesz, one są i da się je włączyć, w ten sposób że wyjmujesz kluczyki, wychodzisz z auta, a one się świecą. Procedura jw. Taka sama stacyjka.
Punto II_stacyjka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

monry
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2009, 22:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: monry » 26 kwie 2011, 23:17

Jejku. W takim razie niech to będzie jakikolwiek inny samochód, który postojowych nie ma. Szukać modelu nie będę, jak tak bardzo jesteś dociekliwy to możesz sam sprawdzić (chociaż życzę powodzenia bo na każdym forum mętlik jak tutaj). Faktem jest, że postojowe są nieobowiązkowe i policjant nie poprosi o ich włączenie (możesz zostawić auto na awaryjnych np). Co do tego offtopu to mój ostatni post na ten temat, bo nie ma sensu się kłócić i niepotrzebnie denerwować, więc życzę wszystkim dobrej nocy ;)
Jutro dam znać czy w końcu udało mi się przekręcić tę cholerną stacyjkę w drugą stronę ;)
Pozdr

Niestety u mnie się nie udaje jakkolwiek bym nie próbował..

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: solarzmr » 25 lut 2016, 11:14

Odgrzeję kotleta ;)

U mnie w Lybrze jest problem trochę innej natury. W stacyjce nie mam włącznika do świateł postojowych. Ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Podejrzewam radosna twórczość któregoś z kreatywnych mechaników lub poprzednich właścicieli. Tylko po jaką cholerę wkładać stacyjkę od innego samochodu która nie pasuje?
Dodam że kluczyki mam oryginalne od Lybry.

Jakieś pomysły? Oczywiście innego włącznika nie mam. Obszukałem całą deskę :lol:
stacyjka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra-włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: Dudi » 25 lut 2016, 11:51

Na bank wymieniona stacyjka. Innego sposobu na włączenie tych świateł nie ma. Pewnie odpięli to co było w oryginale.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: solarzmr » 25 lut 2016, 13:06

Skończy się pewnie tak że będę musiał wymienić stacyjkę. Tylko po jakiego diabła ktoś wkładał stacyjkę od cholera wie czego, jak nie ma problemu z kupieniem oryginalnej od Lybry.

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: cysiek » 25 lut 2016, 13:11

solarzmr pisze:Skończy się pewnie tak że będę musiał wymienić stacyjkę. Tylko po jakiego diabła ktoś wkładał stacyjkę od cholera wie czego, jak nie ma problemu z kupieniem oryginalnej od Lybry.
Samej stacyjki nikt Ci nie sprzeda zapewne. Każdy sprzedaje całą centralkę.
Ostatnio chciałem dokupić samą wkładkę zamka drzwi. Nikt nie chciał sprzedać samej, tylko w komplecie.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: Bichoń » 25 lut 2016, 13:21

cysiek pisze:Samej stacyjki nikt Ci nie sprzeda zapewne. Każdy sprzedaje całą centralkę.
E tam, ja sam jak jeszcze mam to chętnie sprzedam samą stacyjkę. Oczywiście trzeba ją będzie dopasować do kluczyka. O jaką centralkę chodzi?

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: cysiek » 25 lut 2016, 13:23

Z ciekawości sprawdzałem na allegro i rzeczywiście jest tego trochę. Ale kluczyka nie trzeba programować?
Mi chodziło o immo.
Ja wkładki nie mogłem dostać. Oddałem do czyszczenia. Już działa
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5037
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: Bichoń » 25 lut 2016, 13:30

Trochę offtop, ale na ile znam technologię, to w stacyjce jest tylko pętla indukcyjna, która jest anteną. Nie ma żadnej elektroniki i powinno współpracować z każdą centralką immo. Chyba że w lybrze jest inaczej niż np. w kappie.

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: solarzmr » 25 lut 2016, 14:02

Wydaje mi się że z założeniem nie będzie problemu, a wkładkę przełożę ze starej. Chyba że przy tej operacji wyjdzie że wkładka nie będzie pasowała.

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Lybra - włączanie świateł pozycyjnych

Post autor: stabraf » 25 lut 2016, 14:20

Eeee...ja bym se zamontował siakiś osobny włącznik postojówek w obudowie kierowajki ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”