Lybra - Klimatyzacja

Marc_B
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 70
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Lybra - Klimatyzacja

Post autor: Marc_B » 21 maja 2008, 9:01

Panowie mam pytanko.Jako że klima mi przestała chlodzić to postanowiłem sie udac do specjalisty celem zdiagnozowania problemu.
No i sprawa sie w zasadzie "rypła"
Cieknie mi sprężarka(ponoć na łączeniu z jakimś dekielkiem)i osuszacz.
To tak na dzien dobry.
Za uszczelnienie obu rzeczy mechanior krzyknał 1200.Jak stałem tak szybko usiadłem.A najlepsze jest to że jak zapytałem czy jak wyłoże te 1200 to będzie śmigalo...on na to że takiej gwarancji nie da.
Nie mam pojęcia czy to aby przypadkim nie zawyżona cena.
Na allegro spręzarkę po regeneracji widziałem za 500,osuszacz(nie nowy) za 150....
Co myślicie?
Auto to Lybra 2.4 JTD

AND111
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: okolice Warszawy

Lybra - Klimatyzacja

Post autor: AND111 » 21 maja 2008, 9:59

Poszukaj innego mechaniora, za 1200 to możesz zrobić dużą regeneracje sprężarki ( w wawie poregenneracji 950) a za samo uszczelnienie z wymontowaniem i zamontowaniem to biorą około 300-400 - więc warto sie rozejrzeć

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Lybra - Klimatyzacja

Post autor: Marcin_D » 21 maja 2008, 10:05

Co ten mechanior się z księżyca urwał.
On chyba działa na zasazdie - "o Lancia to można zedrzec"

U nas taka zabawa kosztuje w granicach 250-300zł.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Andrus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 01 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kalisz

Lybra - Klimatyzacja

Post autor: Andrus » 21 maja 2008, 14:55

Witam!
:roll: Kolego drogi nie daj się wciągnąć w takie wydatki a jeszcze do tego bez gwarancji że bedzie działało.
Sam przerobiłem ten temat parę dni temu. Mechanior też mi krzyknął 1.200,- ale przynajmiej dawał gwarancję na pół roku.
Od gościa ze śląska kupiłem sprężarkę nie nową i nie regenerowaną tylko używaną ale dał mi 3 miechy gwarancji na rozruch.
Filtr osuszacz kupiłem nówkę za 70 zł. W sobotę zakasałem rękawki i w ciągu godziny wymieniłe sobie jedno i drugie (żadna filozofia).
Następnie pojechałem do speca i nabił mi klimę. Teraz wszystko jest OK!

Hej !!!

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - Klimatyzacja

Post autor: Łukasz » 22 maja 2008, 12:48

Cena z kosmosu tym bardziej, ze kompresor jest raczej umiejscowiony w dostepnym miejscu. Komplet naprawczy uszczelnien w ASO nie powinien kosztowac wiecej niz 100zl, nabicie 180zl to gdzie reszta???????? Pracy razem z wyjeciem i wlozeniem sprezarki jest na ok 4godz.
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

majamal
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 13 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Lybra - klimatyzacja

Post autor: majamal » 15 wrz 2008, 21:45

Witam panów coś ostatnio mi się dzieje z moiom lyberką jak nie wyświetlacz, to teraz klima. Mam dwa pytania:
1. klime mam włączoną cały czas na auto i za każdym razem gdy przekręce kluczyk na zapłon to działa inaczej raz wieje na szybe raz na nogi a następny raz wentylator działa tylko na pierwszym biegu.
2. jak można sprawdzić czujnik deszczu bo wydaje mi się że u mnie coś nie tak działa raz tylko widziałem jak załączył tylną wycieraczkę bo przednich chyba nie włancza. Zgóry bardzo dzięki :)
Pozdrawiam wszystkich klubowiczów. (majamal)

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

lybra - klimatyzacja

Post autor: bartek42 » 16 wrz 2008, 8:53

Co do klimy, to ten typ tak ma :) Nie przejmuj się... tym steruje automat i nic z tym nie zrobisz w trybie AUTO... W manualu możesz ustawiać jak chcesz :) Polecam przeczytać instrukcje - jest w pdf na forum.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

lybra - klimatyzacja

Post autor: kaeres » 16 wrz 2008, 9:29

Dokładnie, od instrukcji powinieneś zacząć.
Klima jest automatyczna i dlatego tak przestawia nawiewy aby w całym samochodzie utrzymywać żądaną temperaturę. Jeżeli Ci to przeszkadza to wyłącz AUTO i sam se ustawiaj bez ingerencji kompa.
Czujnik deszczu nie włącza tylnej wycieraczki tylko przednią.
Ale po odpaleniu samochodu MUSISZ przesunąć manetkę od wycieraczek pozycję w dół, a pokrętło na niej musi być ustawione w pozycji AUTO.
Procedurę musisz powtórzyć po ponownym włączeniu silnika (czyli wyłączyć wycieraczki i włączyć w pozycji przerywacz+AUTO).
Jeżeli zawiłe to czytaj instrukcję.

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

lybra - klimatyzacja

Post autor: Fugaz » 16 wrz 2008, 10:37

Wycieraczka z tyłu włączy się automatycznie tylko wtedy, jak masz włączone wycieraczki i wrzucisz bieg wsteczny. Proponuje też sprawdzić czy masz automatyczny tryb pracy wycieraczek, nie w każdym modelu on jest. Klima w trybie auto tak ustawia nawiew, żeby pracować jak najbardziej wydajnie, i sam ustala moc i kerunek nadmuchu, żeby osiągnąć zamierzony efekt.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

lybra - klimatyzacja

Post autor: kaeres » 16 wrz 2008, 11:49

"Fugaz" pisze:Wycieraczka z tyłu włączy się automatycznie tylko wtedy, jak masz włączone wycieraczki i wrzucisz bieg wsteczny

???
Człowiek umrze w niewiedzy :)

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

lybra - klimatyzacja

Post autor: Fugaz » 16 wrz 2008, 12:24

"kaeres" pisze:
"Fugaz" pisze:Wycieraczka z tyłu włączy się automatycznie tylko wtedy, jak masz włączone wycieraczki i wrzucisz bieg wsteczny

???
Człowiek umrze w niewiedzy :)
Mnie lyberka cały czas pozytywnie zaskakuje. Żałuje tylko, że mam tę ubogą wersję która nie ma ciśnieniowego ekspresu do kawy i maszyny do robienia lodów
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

lybra - klimatyzacja

Post autor: STOD » 16 wrz 2008, 12:50

Takie maszyny(do lodów) stoją przy trasach wylotowych z miast, więc można korzystać... :groupjump:
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

lybra - klimatyzacja

Post autor: Fugaz » 16 wrz 2008, 12:59

Nie wiem czemu ale jak napisałem swojego posta, to zastanawiałem się kiedy ktoś coś napisze na temat lodów i długo nie musiałem czekać :)
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”