Lybra SW - bagażnik

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 07 sie 2006, 15:48

czy ktoś wie co pasuje na dach lancia lybra sw (kombi) oczywiście oprócz oryginalnego bagażnika lanci.
podobno thule rapid system, ale wolałbym coś zbliżonego wyglądem do orygiału ale nie za taką kasę.
jeśli ktoś ma jakiś namiar na fajny bagażnik to bedę wdzięczny

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Re: temat już poruszany - bagażnik

Post autor: schab » 07 sie 2006, 16:42

"Mart27" pisze:czy ktoś wie co pasuje na dach lancia lybra sw (kombi) oczywiście oprócz oryginalnego bagażnika lanci.
podobno thule rapid system, ale wolałbym coś zbliżonego wyglądem do orygiału ale nie za taką kasę.
jeśli ktoś ma jakiś namiar na fajny bagażnik to bedę wdzięczny
Podjedź na Kapelankę - jest tam producent bagażników "od Garbusa do Lexusa"
Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra SW - bagażnik

Post autor: pew » 07 sie 2006, 16:52

w Krakowie też to jest? :D w Warszawie jest na Grochowskiej ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 07 sie 2006, 17:50

znam ten sklep na kapelance, ale oni mają thule i inter pack (być może któryś pasuje - podobno rapid system 750)
ja szukam jednak czekoś zbliżonego do oryginalnego bagażnika - najlepiej identyczny ale firmowany nie przez lancie (tzn. tańczy choć o 50%), jakiś zamiennik
nowy w lanci kosztuje około 1400 PLN - fakt że jest piękny i moja lybra wygladałaby z nim bosko, ale jednak te 1400 ... :cry:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Nat » 08 sie 2006, 10:06

W Poznaniu tez jest taki sklep. Zawsze mnie dziwiło, że bagaznik od garbusa pasuje do lexusa.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra SW - bagażnik

Post autor: muha » 08 sie 2006, 12:19

Ja mam bagaznik InterPack. Zupelnie niepodobny do oryginalnego, ale swoja role spelnia. Kosztowal mnie jakies 350 PLN. Estetyka oczywiscie duzo gorsza niz oryginal, no ale cos za cos.

I tu pytanie do posiadaczy oryginalu: swiszcze czy nie? Moj, zarowno pusty jak i z rowerami, wydaje dosc glosny swist w czasie jazdy. Podobno z boxem juz tego nie ma, ale nie sprawdzilem.

Wbrew pozorom jest to dosc istotna sprawa. Jesli oryginalny nie swiszcze, to moznaby z nim jezdzic caly czas. Ale jesli swiszcze, to halas ten moze byc naprawde denerwujacy. I wtedy cala estetyka bierze w leb, bo zakladamy go tylko do przewiezienia czegos - i sam bagaznik zostaje przynajmniej czesciowo zasloniety.

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Nat » 08 sie 2006, 15:37

Jako posiadacz oryginału powiem tak:
Nie świszcze, ale...

poprzedni własciciel, który to cudo nabył, zakleił tę rynnę do wsuwania bagażnika grubą taśmą. Czemu? Może gromadziła się tam woda? Może śnieg? Może właśnie świstało (jeździł z bagażnikiem permanentnie)?
No i mam zalepioną rynnę, uzywam do niego rowerowca firmy Thule (który tak sobie pasuje, znaczy pasuje, ale nie da się zamknąć go na klucz :(, bo nie pasuje ;))

W lecie też jeżdżę z nim cały czas.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 09 sie 2006, 21:56

ja ma nadziję, że nie świszcze, wcześniej jeździłem ze świszczącym bagażnikiem na mondeo - koszmar
a tak swoją drogą widziałem na allegro bagażnik do lybry sedan za 40oPLN - wie ktoś czemu on nie pasuje do kombi?
gdyby się trafiła taka okazja to biorę z otwartymi rękami...
_________________
"Jest ryzyko, jest zabawa
albo piargi, albo sława..."
Lybra 1,9 JTD SW

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Nat » 11 sie 2006, 10:51

Inne mocowanie: w Lybrze SW są te zaślepki, po zdjęciu których wkręca się bagaznik w tę srebrna listwę. W zwykłej Lybrze bagaznik idzie pod uszczelkę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 15 sie 2006, 11:03

Szukajcie a znajdziecie:

http://www.fapa.it/eng/prodotti/report. ... 87&auto=33

włoska firma Fapa wypuściła bagażnik pasujący do Lybry SW - z belkami nie wystajacymi poza obrys karoserii - czyli tak jak w oryginale.
bagażnik kosztuje ok. 400 PLN (nowy). nie wiem tylko czy jest chromowy (czarny jest na pewno) :lol:

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 24 sie 2006, 23:28

Znalazłem 3 systwemy bagażników do Lanci Lybra SW: (niestety żaden z nich nie pasuje w fabryczne otwory na dachu i montuje się je na dopasowanych stopkach)

1 - Fapa - Base Viva (tylko czarne) ok. 400 PLN
2 - Superauto - Yak (też tylko czarne) 0k. 320
3 - Thule - Rapid System (czarne i aluminiowe) ok. 600 PLn

Ze względu na jakość wykonania i dostępność belek aluminiowych Aero ( w kolorze zblizonym do pasów na dachu Lybry) wybrałem Thule i od razu postanowiłem wypróbować. Muszę przyznać, że jest nieźle, tzn. do 130 km/h zachowują się dość cicho, a powyżej 140 km/h zaczynają lekko świszczeć (do wytrzymania :D )

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 24 sie 2006, 23:34

[quote="muha"]Ja mam bagaznik InterPack. Zupelnie niepodobny do oryginalnego, ale swoja role spelnia. Kosztowal mnie jakies 350 PLN. Estetyka oczywiscie duzo gorsza niz oryginal, no ale cos za cos.


Jak udało Ci się dopasować Inter Packa do Lybry SW - mnie powiedzieli w Krakowie u przedstawiciela, że nie robią stopek do tego modelu. A wolałbym Inter Packa bo jest prawie o połowę tańszy od Thule.

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra SW - bagażnik

Post autor: muha » 25 sie 2006, 8:12

"Mart27" pisze: Jak udało Ci się dopasować Inter Packa do Lybry SW - mnie powiedzieli w Krakowie u przedstawiciela, że nie robią stopek do tego modelu. A wolałbym Inter Packa bo jest prawie o połowę tańszy od Thule.
Yyyy... no poszedlem, podalem marke i rocznik, pan pogrzebal w katalogu - i mam. Teraz sie zaczynam zastanawiac, czy to jest produkt InterPack, czy tylko kupilem go w ichnim sklepie. Wstyd by bylo sie pomylic, ale sprawdze w domu i dam znac wieczorem. W kazdym razie na pudelku jest naklejka gloszaca, ze zawartosc jest wlasnie do Lancia Lybra SW.

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

Mart27

Lybra SW - bagażnik

Post autor: Mart27 » 25 sie 2006, 8:24

"muha" pisze:
"Mart27" pisze: Jak udało Ci się dopasować Inter Packa do Lybry SW - mnie powiedzieli w Krakowie u przedstawiciela, że nie robią stopek do tego modelu. A wolałbym Inter Packa bo jest prawie o połowę tańszy od Thule.
Yyyy... no poszedlem, podalem marke i rocznik, pan pogrzebal w katalogu - i mam. Teraz sie zaczynam zastanawiac, czy to jest produkt InterPack, czy tylko kupilem go w ichnim sklepie. Wstyd by bylo sie pomylic, ale sprawdze w domu i dam znac wieczorem. W kazdym razie na pudelku jest naklejka gloszaca, ze zawartosc jest wlasnie do Lancia Lybra SW.

Pozdrawiam,
/muha/

z czystej ciekawości, bo już kupiłem Thule, ale przynajmniej opieprzę tego gościa i wyłudzę większy rabat na boxa :D

Awatar użytkownika
muha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 29 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra SW - bagażnik

Post autor: muha » 27 sie 2006, 22:38

Kurcze, coraz bardziej wstyd mi za swoja pamiec. Bagaznik nosi oznaczenia "CompoCar" "CAM", Serie 4600, model 4063. Made in Italy. Czyli zadnego zwiazku z InterPack nie ma - po prostu w tym samym punkcie mozna dostac takze bagazniki IP, no i pamiec zapamietala to, co zechciala.

W ciagu 2 tygodni bede musial odwiezc rowery do zimowania, to zrobie wtedy zdjecia zeby bylo wiadomo jak owo nie-cudo wyglada.

Pozdrawiam,
/muha/
/muha/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”