Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Jarek T » 20 mar 2010, 16:57

Mam pytanie jak w temacie - kupiłem wycieraczki motgum standard - tradycyjne bez spojlera 560 i 530 mm (l+P) - mam pytanie czy ktoś montował taki zestaw w lybrze i ewentualnie przy użyciu jakiego adaptera?
Adaptery dołączone do zestawu nie pasują do ramion, a adapter z oryginalnej wycieraczki nie pasuje do nowej - w nowych wycieraczkach nit montażowy ma mniejszą średnicę.

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: gregi » 20 mar 2010, 19:11

Czy aby na pewno adaptory od kompletu nie pasują do twoich ramion? W takim układzie ktoś mija się z prawdą MOTGUM :link:

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Jarek T » 20 mar 2010, 19:39

W zasadzie to może nie dostałem w sklepie całego kompletu adaptorów? - nie dostałem wszystkich adaptorów z tego schematu - z drugiej strony na rysunku przedstawione są wycieraczki płaskie.
Zaznaczyłem, że chodzi o standard.
Z tym mijaniem się z prawdą to ostrożnie ...

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: gregi » 20 mar 2010, 20:02

Jarek T pisze:W zasadzie to może nie dostałem w sklepie całego kompletu adaptorów? - nie dostałem wszystkich adaptorów z tego schematu - z drugiej strony na rysunku przedstawione są wycieraczki płaskie.
Zaznaczyłem, że chodzi o standard.
Z tym mijaniem się z prawdą to ostrożnie ...
Z całym szacunkiem ale link był do strony producenta po prawej stronie okna masz wszystkie rodzaje wycieraczek z podziałem na typy samochodów.Klikasz w wycieraczki standard i już wiesz wszystko tylko trzeba troszkę chcieć a nie czekać aż ktoś poda gotowe danie na tacy.Problemu nie ma wystarczy wyjąć z twoich piór stare gumki i założyć nowe standard to standard będzie pasować roboty na pół godziny. Życzę powodzenia .
Na stronie producenta jest również odnośnik do jakich aut produkują wycieraczki nasze Lancie też są uwzględnione.

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Jarek T » 20 mar 2010, 20:20

Pytałem czy ktoś montował? Teraz drugie pytanie - czy montowałeś te wycieraczki w lybrze?
Jeśli chodzi o przełożenie gumek to możliwe ale nie o to chodzi.... choć inne jest blokowanie gumki w obu typach wycieraczek (piórek) ...
Dostałem adaptery M2, M6, M7 i M9 - wszystkie w komplecie (tak wynika z napisów na pudełku) - nie pasują ... - na opakowaniu podana jest m.in. lybra

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: gregi » 20 mar 2010, 20:42

Z tych samych powodów dla których ty nie możesz zamontować swoich wycieraczek {brak odpowiednich adaptorów}nie montowałem tylko zmieniłem gumki. Tych konkretnych z Motgum-u nie montowałem miałem inne.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Sebastian » 21 mar 2010, 18:23

Ja od początku użytkowania Lybry kupuję Motgumy ( w porpzednich autach też stosowałem produkty tej firmy) - IMO to wycieraczki, które reprezentują najlepszy stosunek ceny do jakości na naszym rynku (aktualna para przeżyła całą zimę - a nawet odśnieżanie szyb nie było im obce ;) ).
Nigdy nie miałem kłopotów z ich montażem (czy to w wersji ze spoilerem ,czy też bez) - wszystko łatwo, szybko i przyjemnie.

Moje auto ma tylko kłopot z płaskimi wycieraczkami - jakoś nie jest kompatybilne z tą wersją wyposażenia.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Jarek T » 21 mar 2010, 21:12

Mam pytanie dot. montażu wycieraczek motgum (standard) - jaki adapter pasował do ramion - ja próbowałem przy pomocy adapterów dołącznych do zestawu i niestety zonk - najbardziej zbliżony do prawidłowego był adapter M9 ale w lybrze blokada - otwór w ramionach jest na środku płaskownika ramion ..

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Toper » 21 mar 2010, 23:17

ja kupiłem ostatnio Motgumy i przełożyłem adaptor z championów, które były wcześniej.
Niestety Motgumy podobnie jak Championy i Norauto mi hałasują po stronie kierowcy i szlag mnie już z tym trafia :(
Potrafią skakać w ruchu do góry, na szczęście potem w dół idealnie ścierają.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra wycieraczki motgum standard - czy ktoś montował?

Post autor: Sebastian » 22 mar 2010, 8:00

Jarek T pisze:Mam pytanie dot. montażu wycieraczek motgum (standard) - jaki adapter pasował do ramion - ja próbowałem przy pomocy adapterów dołącznych do zestawu i niestety zonk - najbardziej zbliżony do prawidłowego był adapter M9 ale w lybrze blokada - otwór w ramionach jest na środku płaskownika ramion ..
Auto stoi na parkingu (sezon motocyklowy się zaczął ;) ) - ale aż podejdę wieczorem i zerknę co ja tam upchnąłem (nie pamiętam - ale nigdy z tymi mocowaniami nie miałem kłopotu) i Ci napiszę.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montowa

Post autor: Jarek T » 23 mar 2010, 18:55

Jednak byłem w błedzie - pióra motgum standard można zamontować - za pomocą adaptera M9 - z tym, że blokada adaptora jest na wygięciu ramiona wyciearaczki - inaczej niż w oryginale.
Biorąc pod uwagę wygięcie oryginalnego prawego pióra - pióro mtgum nie może być dłuższe niż 510 mm - inaczej zaczepiać będzie o podszybie (z tą długością jest na styk).
Lewe pro w oryginale jest proste i z tym nie ma problemu.
Poza tym ramiona wycieraczek w moim aucie, ok. połowy długości miały zamontowane stabilizatory - prowadnice piór - taki plastik - musiałem to zdemontować z prawego ramiona wycieraczek - nie pasowało po zalożeniu prostego pióra.

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montowa

Post autor: gregi » 24 mar 2010, 7:57

Jak widać cierpliwość i trzeźwe podejście do tematu popłaca : drinkuje :

mallcin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 04 lip 2009, 12:27
Lokalizacja: warszawa

Odp: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montowa

Post autor: mallcin » 24 mar 2010, 10:25

to ja mam pytanie:
czy poza walorami estetycznymi wycieraczek, ktore zamontowales sa jakies inne? czy one lepiej zbieraja wode, sa bardziej wytrzymale od standardowych, etc.?

pzdr,
Jest
Volvo s60 2,4 Pb 170KM

Było
Lybra 2,4jtd 136KM

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montowa

Post autor: Sebastian » 24 mar 2010, 13:03

Jarek T pisze:Jednak byłem w błedzie - pióra motgum standard można zamontować - za pomocą adaptera M9
Sprawdziłem - u mnie dokładnie mam ten sam adapter. A z tego co pamiętam można było zastosować jeszcze jeden - i od biedy dałby radę.
Jarek T pisze: Biorąc pod uwagę wygięcie oryginalnego prawego pióra - pióro mtgum nie może być dłuższe niż 510 mm - inaczej zaczepiać będzie o podszybie (z tą długością jest na styk).
Lewe pro w oryginale jest proste i z tym nie ma problemu.
To dziwne - ja mam zestaw 56 cm (lewa) + 53 cm (prawa) i pasują idealnie (te wymiary występują w Lybrze).
Motgum też wie, że te wymiary obowiązują dla Lybry - Lybra-rozmiar wycieraczek.
Jarek T pisze:Poza tym ramiona wycieraczek w moim aucie, ok. połowy długości miały zamontowane stabilizatory - prowadnice piór - taki plastik - musiałem to zdemontować z prawego ramiona wycieraczek - nie pasowało po zalożeniu prostego pióra.
U mnie wręcz było odwrotnie. Jak nie miałem tego stabilizatorka (gdzieś się zgubił) to zdarzało się, że wycieraczka zamazywała. Po montażu tego ustrojstwa problem zniknął.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - wycieraczki motgum standard - czy ktoś montowa

Post autor: Jarek T » 24 mar 2010, 16:37

Ponownie w temacie
Wycieraczka 530 mm na prawą stronę będzie pasować ale trzeba troche unieść ramię wycieraczki - inaczej piórko wejdzie na plastik podszybia.... wiem bo miałem przedtem oryginalne póra (prawe podgięte) i ramiona raczej nie były przestawiane.
Co do stabilizatora pióra - po prawej stronie nie pasował do położenia pióra prostego - jedno z jego ramion ustawiało się na środku pióra (pióro podgięte pasowało idealnie) - można oczywiście naciągnąć ale po co?

Co do samych piór, które zamontowałem - to najzwyklejsze, standardowe pióra - nie mają szczególnych zalet - poza jedną - dość dobrymi gumkami i ceną - w innych autach stosowałem pióra firmy motgum i nigdy nie było problemu...
Jeszcze jedno - rzeczowe porady uzyskałem od Przedstawiciela w/w firmy powiedział jedno że "nie zostawiają swoich klientów i zawsze służą poradą".
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”