Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 19 lis 2018, 0:25

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostDodany: 10 lut 2010, 16:51 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Wymieniał juz ktos moze? Od strony kierowcy nie idzie wlozyc kluczyka, ktos chyba grzebał bo delikatnie tam jest przygięte. Pododno pasuje wkładka od poduszki? Dam rade sam wymienic czy tylko do mechanika? No wlasnie...do mechanika czy do ślusarza? :)

PostDodany: 10 lut 2010, 20:10 
Dopiero zaczyna na naszym forum

Witam
Jeżeli masz jakie kol wiek pojęcie o małej mechanice to na pewno dasz radę. Zacznij od zdemontowania tapicerki, pod nią oryginalnie jest naklejona pianka więc musisz ją delikatnie odkleić od drzwi, ale tylko w miejscu zamka i klamki, następnie zobaczysz zamek, który jest mocowany za pomocą blaszki (wsuwki). Przed wysunięciem tej blaszki za pomocą najlepiej cążków wypnij cięgło od zamykania drzwi i wyjdzie cała wkładka wraz z obudową. Jeżeli chodzi o demontaż wkładki od poduchy to tego nie robiłem, ale coś wyczytałem kiedyś na forum, że trzeba wyjąć schowek i od wewnątrz deski dostać się do zamka, ale jakie jest mocowanie to nie wiem podejrzewam, że takie same jak we drzwiach. Jeżeli chcesz to możesz zreanimować zamek z drzwi. Po wyjęciu zamka zobaczysz przy jego końcu takie zabezpieczenie z drutu więc za pomocą śrubokręta wyjmij je i w tedy wkładka wyjdzie z obudowy zamka, może trzeba będzie wsadzić trochę siły z powodu zgorzeli i osadu, ale musi wyjść. Jak będziesz miał wkładkę na wierzchu to wyczyść ją za pomocą środka penetrującego i rozruszaj zapadki, aż będą lekko chodziły (po włożeniu kluczyka do końca wszystkie zapadki muszą się schować i nie może żadna wystawać za obrys wkładki), następnie nasmaruj olejem maszynowym i poskładaj w odwrotnej kolejności, powinno działać bo u mnie działa, a remontowałem tak zamki w drzwiach jak i w klapie bagażnika. Życzę powodzenia i jak coś to służę pomocą !

PostDodany: 24 lis 2011, 17:54 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
A jak się ma sprawa przy kupnie nowej wkładki :?: Da się ją dopasować do mojego kluczyka :?:

PostDodany: 11 sty 2014, 18:31 
A ja ma taki problem jak na zalaczonym obrazku :( nie mam pojecia co z tym teraz zrobic Problem polega na tym ze wylamana jest czesc tej wkladki Przekrecajac kluczyk auto da sie zamknac (nie wiem jeszcze jak dlugo) ale otworzyc juz sie nie da To jest od strony kierowcy Co radzicie??

Załączniki:
Wkladka zamka.jpg
Wkladka zamka.jpg [ 68.87 KiB | Przejrzano 7509 razy ]

PostDodany: 11 sty 2014, 20:55 
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający

Imię: adam
mr.kura pisze:
A jak się ma sprawa przy kupnie nowej wkładki :?: Da się ją dopasować do mojego kluczyka :?:
... da się, trochę jest z tym zabawy ale w zasadzie każdą inną wkładkę można "dorobić" do kluczyka. Wymontowany z zamka "bębenek" ma od kilku do kilkanastu rygielków, które dają się wyciągnąć. Poprzez ich odpowiedni, indywidualny dla każdego rygielka dobór w odpowiedniej sekwencji każdy klucz można dopasować do zamka. Dobieranie i ustawianie w odpowiedniej kolejność górnych i dolnych rygielków jest dość żmudne i często wymaga posiadania dodatkowo kilku starych zamków, z których wyciągnięto rygielki ale przecież łatwe to być nie może skoro z 12 rygielków odpowiednio ustawianych otrzymuje się 518400 kombinacji!
Taka żmudna praca jest jednak konieczna jeśli złodziej przy pomocy śrubokęta zniszczył zamek a nowego kompletu zamków kupić nie można lub są one bardzo drogie..
Pozdrawiam

jest:125p, 126p, M-20, Pajero I, polonez rover, cc900, wartburg 353w, garbus 1302, kappa 3,0, junak 350 i ...... polonez 1,5 SLE, Lublin 3,5t oraz MB 190 1,8E, Punto Selecta 1,2, syrena 105, Thesis 3,0, moskwicz 403

PostDodany: 17 paź 2014, 19:44 

Imię: Marek
Wkładki da się dopasować. Wkładasz swój kluczyk i szlifujesz wystające z wkładki zapadki na gładko. Zakładasz i wszystko gra.
Testowane w Fiacie Siena i Malczanie

był: Fiat Siena 1,2 LPG
jest: Lancia Lybra SW 2,4 jtd 140KM

PostDodany: 28 sty 2017, 16:43 
Awatar użytkownika

Witam
Odświeżę temat bo właśnie mam problem z dostaniem się do auta.
Brak reakcji na piloty (ale to na osobny temat) a zamki zrypane... u kierowcy da się kluczyk włożyć ale zero możliwości przekręcenia, w klapie nawet kluczyka nie idzie włożyć...

Takie pytanko. Czy idzie dobrać wkładkę od jakiegoś innego samochodu? Fiata, Alfy? Tak, żeby normalnie z "innego" (drugiego) kluczyka otworzyć sobie auto. Ktoś przerabiał temat? Z góry dzięki za info, pozdrawiam...

->
jak Saab niedomaga Lybra SW 2,4 jtd służy pomocą...

PostDodany: 28 sty 2017, 17:27 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Jeżeli chcesz wymieniać wkładkę, to najprościej będzie z innej lybry, po co kombinować z wkładkami od innych modeli?
Tak jak pisali wcześniej, jak już będziesz miał wkładkę to da się ją dostosować do obecnie używanego kluczyka, mi liczyli taką usługę po 20 złotych.

Były: 3x Delta 1.8 8v, 2x Kappa 16vT, Lybra 2.4 JTD

PostDodany: 28 sty 2017, 17:34 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Wyjmij zamek, zawieź do gościa który się zna na naprawach tego typu i po temacie. Po co kombinować pod górę. Jakieś pół roku temu tak robiłem.
Trzeba przesmarować zapadki. Ja płaciłem chyba 70 zł. W wawie ok 100 zł taka impreza. Można sam zamek dostarczyć

LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

PostDodany: 10 mar 2017, 9:40 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Czy ktoś z Was może wie gdzie dostać obudowę bębenka do Lybry? (załączam zdjęcie)
Nie wiem czy to się tak nazywa i jak tego szukać :D
Czy obudowa od Alfy czy jakiegoś Fiata też by pasowała?

Załączniki:
Komentarz: Obudowa bębenka
17238828_1248209165226355_279855491_n.jpg
17238828_1248209165226355_279855491_n.jpg [ 43.53 KiB | Przejrzano 5220 razy ]
PostDodany: 10 mar 2017, 10:27 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Dostać można np. na allegro, albo od ludzi którzy sprzedają części do lybry na forum.

PostDodany: 10 mar 2017, 10:31 
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka

Bichoń pisze:
10 mar 2017, 10:27
Dostać można np. na allegro, albo od ludzi którzy sprzedają części do lybry na forum.
A mógłbyś podrzucić jakiś link z allegro? Nie potrafię tego znaleźć...

PostDodany: 10 mar 2017, 10:39 
Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rzeczywiście, jak szukałem kilka miesięcy temu było więcej ofert.
Linka w dziale technicznym nie będę podrzucał, ale jak wpiszesz w wyszukiwarce hasło: lybra wkładka to są dwie oferty klamki razem z bębenkiem. Pamiętaj, że z prawych i lewych drzwi się różnią.

PostDodany: 04 kwie 2017, 8:39 
Hmm... doloze swoje trzy grosze...
Powiedzcie mi, jak wyjac wkladke z zamka klapy?
Zabezpieczenie zdjete, ale kluczyka nie da sie obrocic ( podejrzewam, ze poprzedni wlasciciel wymienil caly zamek i kluczyk nie pasuje ).
Trzeba rozwiercac, czy jest jakis sposob?

Pytanie nieaktualne. Dalo sie wyjac i zamek dziala prawie jak nowy- zanieczyszcuzony byl w srodku masakrycznie.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00