Lybra - roleta bagażnika

Eleni
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 26 paź 2009, 16:29
Lokalizacja: Waw/Kat

Lybra - roleta bagażnika

Post autor: Eleni » 06 sty 2010, 15:51

Witajcie. Zaintrygowała mnie siatka do Lybry kombi, która się zwija, a roleta bagażnika nie. Jest to dość dziwne i dla mnie okropnie uciążliwe szczególnie jako kobiety wrzucającej masę rzeczy czy zakupów do bagażnika.
Czy ktoś próbował dosztukować taką roletę z innego modelu kombi do Lybry? Jeśli tak to czy mógłby podzielić się ze mną doświadczeniem. Jestem tak zdesperowana, że jestem gotowa sama sobie taką przeróbkę zrobić...
Eleni

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: Nat » 06 sty 2010, 16:03

Nikt nigdy na forum. Ja się przesiadłem z Lybry SW do innej marki, gdzie jest zwijana roleta. Jak miałem Lybrę - ubolewałem nad tym patentem z rzepami, a jak teraz mam roletę, to dochodzę do wniosku, że tamten patent był jednak praktyczniejszy.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: vincenzo » 14 kwie 2014, 14:30

a czy istnieje coś takiego jak zwijana roleta do poliftu ? Bo coś takiego jak w załączniku pasuje tylko do przedlifta tak ? W moim bagażniku ma podróżować pies (dość duży) :) taka siatka byłaby idealnym rozwiązaniem, by pies nie przedostał się do kabiny... ale polift ma inne mocowanie w suficie :/ no i pytanie czy w ogóle w polifcie będzie można wsadzić tą roletę w przygotowane w boczkach na nią miejsce ? bo jeśli tak.. to gniazda sufitowe "jakoś" się ją przyczepi..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: brygadzista1 » 14 kwie 2014, 14:35

Były do poliftów takie siatki chyba, można też pewnie zmienić uchwyty w suficie. Zaraz zobaczę jak to wygląda w moich Lybrach na placu.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: vincenzo » 14 kwie 2014, 14:59

będę wdzięczny za wszelkie info, bo nie mam za bardzo z kim porównać u siebie w okolicy :|
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: brygadzista1 » 14 kwie 2014, 15:06

W ani jednej poliftowej nie mam siatki. Chyba najprościej jest zmienić uchwyty w dachu na przedliftowe.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: vincenzo » 14 kwie 2014, 15:21

to kwestia tylko wymiany ? (odkręcenie/przykręcenie) czyli są w tych samych miejscach i tej samej wielkości ? :)

a masz może taki komplet ? siatka + mocowania ? i za ile ? :)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: MacioBA » 14 kwie 2014, 17:17

Przed i po lifcie uchwyty górnej siatki i same mocowania siatki są inne. W "przedlifcie" w siatce jest drążek z głowczkami, który wchodzi w gniazdo w dachu (gniazda dostępne są w ASO op około 35 zł/szt. - nr katalogowy wg eper), natomiast w "polificie" jest inaczej - siatka ma haczyki - uchwyty wyprofilowane z blaszki, a w dachu są gniazda z drążkami, za które zaczepia się siatkę. Gniazda pod względem gabarytów i wnętrza wyglądają całkiem inaczej.... ale przyznam się, że nie miałem okazji zrobić przymiarki.
W "przedlifcie" gniazda mocowane są dwoma wkrętami i posiadają "pokrywki" - można je zamknąć, gdy nie ma siatki. W "polifcie" pokrywek nie ma.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: vincenzo » 14 kwie 2014, 19:29

jest dokładnie tak jak piszesz - właśnie miałem okazje to zobaczyć - znalazłem nawet w kartonie z gratami od Lybry gniazda i zaślepki od przedliftu... a czy ktoś widział kiedyś na oczy roletkę do poliftu ? w Allegro i innych Ebayach nie ma czegoś takiego.. dziś nawet gość w ASO w Poznaniu powiedział mi, że coś takiego nie występuje... jest tylko taka do "odliczania VATu" :/
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: MacioBA » 14 kwie 2014, 21:43

Hehe, jasne, że ktoś widział :-). Nawet spędziłem z godzinkę sam na sam z nią w bagażniku, próbując jakoś zahaczyć w gniazda z "przed liftu" :-).
Jakieś dwa lata temu nabyłem takową u Huberta :). Niestety przestała bezużytecznie w garażu, bo siłą rzeczy nie pasowała do "przed liftu" :-). W maju powierzyłem ją koledze Zielony041 z Katowic :-)... bo ma wersję "po liftcie" :-).

Dodam jeszcze, że przy okazji akcji wyprzedaż-owej FAP, organizowanej przez Faraona, na liście rzeczy do Lybry była roletka do wersji "po lifcie" - normalnie ma nr katalogowy i można ją znaleźć w eper, tak więc gość w ASO nie wie co mówi :-)

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: vincenzo » 15 kwie 2014, 8:59

dobraa, to ja mam jeszcze jedno pytanie :D czy roleta przed liftem pasuje w polifcie w mocowania w boczkach w bagażniku ? i wtedy zostaje tylko problem zamocowania samej rozciągniętej siatki w gniazdach w suficie tak ?
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: MacioBA » 15 kwie 2014, 9:33

Odpowiem Ci w odwrotną stronę - roleta "po lifcie" pasuje w gniazda w bagażniku do "przed lifta" - przez jakiś czas miałem ją włożoną i rozwiniętą dolną siatkę.
Idąc tym tropem, raczej powinno to też działać w drugą stronę.... ale nie przymierzałem :-)

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: vincenzo » 15 kwie 2014, 10:01

ok, w takim razie wielkie dzięki za pomoc :D coś mi się wydaję, że założę roletę przed liftem i tymczasowo zastosuje opaski do mocowania w sufit :)
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: brygadzista1 » 15 kwie 2014, 10:12

Jedną roletkę jeszcze mam. Może nawet mocowania znajdę i zobaczę czy da się przełożyć.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra - roleta bagażnika

Post autor: MacioBA » 15 kwie 2014, 10:18

Ooo właśnie - Hubert - jak Ci się uda to porównaj mocowania (gniazda w dachu) czy gabarytowo i "otworowo" są takie same. To będzie cenna informacja :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”