[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Awatar użytkownika
marcin_cz15
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 26 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Włocławek

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: marcin_cz15 » 08 maja 2007, 8:58

Chyba nikt nie miał nigdy z tym problemu ale ja jestem wyjatek :) moze ktos cos wie na ten temat ?
Lancia Lybra 2.4 JTD KOMBI 2000r.

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: celek » 10 maja 2007, 19:54

Ja rozbierałem deche i czujnik podajże był pod popielniczką tam jest pustak ieszen i to trzeba rozebrac. tam miałem. Mam nadzieje że pomogłem .Pozdro

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: maydayns » 22 sty 2008, 9:21

Witam mam dokladnie ten sam problem, powiedziano mi ze to wina centralki airbagu, taka nowa centralka to koszt w granicach 700/800zl, czy jest opcjia zeby taka centralke naprawic????
Seat Leon

Awatar użytkownika
michu509
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin/Frampol

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: michu509 » 22 sty 2008, 12:56

Też mam ten problem, u mnie wystąpił po zdjęciu drzwi. Jest to do naprawy, nie trzeba wymieniać centralki. Trzeba tylko odpowiedniego mechanika.
Lancia Lybra 2,4 JTD

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: zbychoo » 26 mar 2008, 21:47

a czy ktoś zna ów "dobrego" mechanika który mógłby się tym zając w mieście stołecznym Warszawa (lub jakieś okolice, lub gdziekolwiek) ? Niestety ja również mam jakiś problem z centralką poduszek. Oczywiście w serwisie jak to w serwisie odczytali, że jest błąd centralki także idzie ona do wymiany - koszt około 1700 zł :( Trochę mnie to martwi bo "awaria" nastąpiła podczas wymiany akumulatora. Auto nie było bite, poduszki działały a tu nagle centralka przestała działać :? Jeśli ktoś zna namiar na człowieka który umiałby sobie poradzić z takim problemem to proszę niech da na niego namiar. Może ktoś by też doradził co można jeszcze sprawdzić? Może coś da się jeszcze sprawdzić z racji tego że stało się to po wymianie akumulatora... plissss help me guys!!! :wink:
jest - Lancia Lybra SW 2,4 JTD 150 KM

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: zbychoo » 30 kwie 2008, 11:33

No i udało mi się wreszcie znaleźć człowieka, który podjął się naprawy "uszkodzenia". Ów elektronika samochodowego znalazłem w białymstoku. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę dać namiar. Jak zepsułem moją lucynkę? - zdjąłem po prostu klemę od akumulatora przy dużym mrozie. Po wypięciu akumulatora został wyczyszczony sterownik przez co komputer mówił, że centralka padła. Koleś wykręcił sterownik, chyba wgrał do niego na nowo sterownik po czym po prostu go wpiął ponownie. Czas naprawy jakieś 2 godziny, koszt 250zł (jest to niewątpliwie mniej niż około 1500 w ASO).
Ogólnie koleś mówił, że jest to częsta przypadłość we włochach, ale i nie tylko włosi tak mają. VW, audi a nawet czasem merolki potrafią uczynić podobnie. Historia zna nawet takie przypadki, że zwykły spadek temperatury rzędu -20 stopni C potrafi popsuć centralkę. Także koleżanki i koledzy uważajcie przy wymianach akumulatora, odpalaniu z bustera oraz nie zwlekajcie z wymianą baterii w waszych furkach gdy już jest padnięta bo po co się narażać potem na dodatkowe koszty 8)
jest - Lancia Lybra SW 2,4 JTD 150 KM

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: maydayns » 01 maja 2008, 18:05

Ja tez juz pozbylem sie klopotu:) w mojej miescinie jest elektromechanik ktory zrobil to za cene : yesyes : 150zl kocham moje miasto :lol:
Seat Leon

Doodik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 280
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Ogrodzieniec

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Doodik » 06 lip 2008, 11:14

A czy ktoś ma tak jak ja tzn kontrolka air bag zapala się bez powodu z czestotliwością raz na jeden-dwa miesiace. Za każdym razem po podjechaniu na komputer daje sie bez najmniejszych problemów zgasić. Potem troche spokoju i znowu. Troche denerwujące tak zostawiać 50 zł za każdym razem. Może ktoś ma pomysł??

Awatar użytkownika
olofromglogau
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 99
Rejestracja: 06 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: głogów-serby

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: olofromglogau » 15 paź 2008, 20:35

musze znalesc sensor airbag i sprawdzic jaki ma numer moze ktos wie gdzie dokladnie on sie znajduje i co rozkrecic
wstawiam fote:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2009, 12:45 przez olofromglogau, łącznie zmieniany 1 raz.
LYBRA SW 2,4 JTD

Awatar użytkownika
olofromglogau
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 99
Rejestracja: 06 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: głogów-serby

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: olofromglogau » 08 lis 2008, 11:10

I zrobione czujnik bez problemu odkrecilem po sciagnieciu dolnych oslon 3 sruki kluczyk 10 ;] - a robilem go we wschowie firma leker czas 30minut koszt 150zł
- jeszcze jedno zanim pojedziecie do regeneracji dokreccie 3 srubki czujnika ma on czujnik jezeli jest niedkrecona srubka bedzie blad sterownika ;] sie wyswietlal tak ze lepiej sprawdzic i dokrecic bo czujnik mozecie miec dobry .
LYBRA SW 2,4 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”