[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Awatar użytkownika
DRoszi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 328
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Inowrocaław-Warszawa
Kontakt:

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: DRoszi » 16 mar 2007, 12:48

tez mam ten problem z poduchami
caly czas sie swieci kontrolka a waso mowili ze trzeba zacząć od centralki, cholera wie co pozniej

ktos pisal ze moze byc to spowodowane przekreceniem kluczyka podczas rozbiorki pokrywy licznika czy cos ???
>WWW.WIMAKRUSZWICA.PL Naturalne Żywienie Zwierząt

Awatar użytkownika
mors
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 19 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: mors » 16 mar 2007, 13:09

Jeśli świeci bo złapał błąd (odkręcanie licznika) to wykasować, zresetować błąd żaden problem. Jeśli świeci tak jak kiedyś u mnie z powodu odpalania auta z boostera to jest większy problem ale super gość od poduszek który potrafi przegrać soft w sterowniku a nie tylko wykasować blad sobie poradzi. Mam gdzieś wizytówkę od takiego machera z Krakowa. Ale mam ją w aucie co od 2 miesięcy stoi na warsztacie. Jak koniecznie trzeba to podam jak odbiore. Centralka o ile dobrze pamiętam bo grzebałem z tymi poduchami dawno temu jest na środku konsoli na dole pomiędzy kierowcą i pasażerem. Dojście po zdjęciu małych dywaników z boku konsoli. UZUPEŁNIJ PROFIL. MIASTO.

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Petrus » 16 mar 2007, 16:03

W mojej Lybrze palił się błąd, bo gość przy czyszczeniu foteli wymontował fotel i odłączył poduchę w ten sposób. Proste wykasowanie błędu pomogło.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Anonymous

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Anonymous » 17 mar 2007, 12:37

jeszcze jedno - skoro ten przycis jest on odcięcia dopływu paliwa to moge go np włączać na noc żeby ktoś mi auta nie dziubnął i pożniej wcisnąć jeszcze raz żeby znów włączyć????? czy raczej lepiej go nie włączać???? a co do centalki to auto było na kompie i po wykasowaniu blędów nadal świci się kontrolka a na wydruku mi napisali że centralka airbag nie zawsze dostaje prąd czy coś takiego tak jakby raz działała a raz nie mimo że air bag świeci cały czas, co więcej oni coś mówili o jakiś kościach pod siedzeniem kierowcy a nie o konsoli?? i bardzo bym prosił o ten numer do mechera z krakowa bo właśnie z krakowa jestem

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Petrus » 17 mar 2007, 12:41

"mardi" pisze:jeszcze jedno - skoro ten przycis jest on odcięcia dopływu paliwa to moge go np włączać na noc żeby ktoś mi auta nie dziubnął i pożniej wcisnąć jeszcze raz żeby znów włączyć?????
Gdybyś miał wypadek, to dopływ paliwa zostanie odcięty. Nie można tego zrobić tym przyciskiem. Po dokonaniu naprawy trzeba wciśnąć przycisk, aby przywrócić dopływ paliwa.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Anonymous

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Anonymous » 17 mar 2007, 12:43

dzięki za info dobry człowieku - dopóki nie załatwie instrukcji po polsku do tej lybry to pewnie będę truł dupe tu na forum jakimiś bzdurami które są oczywiste dla osób które już troche lybrą jeżdzą

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Petrus » 17 mar 2007, 15:03

"mardi" pisze:dzięki za info dobry człowieku - dopóki nie załatwie instrukcji po polsku do tej lybry to pewnie będę truł dupe tu na forum jakimiś bzdurami które są oczywiste dla osób które już troche lybrą jeżdzą
Mogę Ci przesłać instrukcję w PDF'ie. Przesyłam jednak przez skype.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

buczo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: sieradz

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: buczo » 16 kwie 2007, 7:38

Witam szystkich!!!!
Mam mały problem z Air Bagiem!!!
wszystko było ok do póki nie zostały sciągnięte drzwi tylnie!!!!
Pali się konytolka od poduszek
byłem w serwisie fiata podłączyli pod komputer i wyszło ze jest błąd wewnętrzny na cemtralce od poduszek!!! Panowie powiedzieli ze jest centralka do wymiany koszt 1500zł!!!! 8O Wszystko wcześniej było ok!!!!
Pomocy6 :cry: pozdrawiam

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Petrus » 16 kwie 2007, 8:03

W każdym większym mieście są ludzie, którzy posiadają sprzet do diagnostyki różnych marek. Najłatwiej odszukać ich poprzez handlarzy autami. U nich wszystko taniej. Np. w moim mieście podłączenie do kompa i likwidacja błędów w ASO 150 zł, a prywatnie u w/w ludzi 50 zł.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

buczo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: sieradz

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: buczo » 16 kwie 2007, 9:54

"Petrus" pisze:W każdym większym mieście są ludzie, którzy posiadają sprzet do diagnostyki różnych marek. Najłatwiej odszukać ich poprzez handlarzy autami. U nich wszystko taniej. Np. w moim mieście podłączenie do kompa i likwidacja błędów w ASO 150 zł, a prywatnie u w/w ludzi 50 zł.
byłem w a salonie fiata i własnie otrzymałem
taka informację jak napisałem zapłaciłem 60zł
i powiedzieli ze muszę wymienic centralkę!!!!!!!
ale tak samo z siebie sie chyba nie popsuła!!!!!

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Petrus » 16 kwie 2007, 12:13

Jedź do jakiegoś fachmana prywatnego. W ASO nie bawią się w jakieś naprawy, tylko wymieniają. Gdy miałem w PUNTO II problemy z odłączającym się wspomaganiem (jest tam elektryczne), to w ASO chcieli mi wymienić kolumnę kierowniczą z silnikiem wspomagania. Uszkodzony był tylko czujnik. Miałem zapłacić 2250 zł. zamiast 50 zł. Jakby co, to było to ASO Fiata w Legnicy przy ul. Jaworzyńskiej.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
mors
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 19 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: mors » 16 kwie 2007, 12:20

"buczo" pisze:
"Petrus" pisze:W każdym większym mieście są ludzie, którzy posiadają sprzet do diagnostyki różnych marek. Najłatwiej odszukać ich poprzez handlarzy autami. U nich wszystko taniej. Np. w moim mieście podłączenie do kompa i likwidacja błędów w ASO 150 zł, a prywatnie u w/w ludzi 50 zł.
byłem w a salonie fiata i własnie otrzymałem
taka informację jak napisałem zapłaciłem 60zł
i powiedzieli ze muszę wymienic centralkę!!!!!!!
ale tak samo z siebie sie chyba nie popsuła!!!!!
Miałem podobny przypadek po odpalaniu samochodu z tak zwanego bustera. Padła centralka airbag. Nikt się tego nie chciał podjąć ale po wielkich poszukiwaniach gość w Krakowie przegrał soft czy coś tam wklonował w tą centralkę i chodzi do dziś. Koszt chyba 150 zł. Jak chcesz namiar to za jakiś czas (około 2 tyg) mogę się doszukać jego wizytówki bo narazie nie mam dostępu do miejsca gdzie ją zostawiłem (inne auto w odległym warsztacie) Ale to niestety Kraków. Cholernie czuła ta włoska elektronika.

buczo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: sieradz

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: buczo » 17 kwie 2007, 15:45

"mors" pisze:
"buczo" pisze:
"Petrus" pisze:W każdym większym mieście są ludzie, którzy posiadają sprzet do diagnostyki różnych marek. Najłatwiej odszukać ich poprzez handlarzy autami. U nich wszystko taniej. Np. w moim mieście podłączenie do kompa i likwidacja błędów w ASO 150 zł, a prywatnie u w/w ludzi 50 zł.
byłem w a salonie fiata i własnie otrzymałem
taka informację jak napisałem zapłaciłem 60zł
i powiedzieli ze muszę wymienic centralkę!!!!!!!
ale tak samo z siebie sie chyba nie popsuła!!!!!
Miałem podobny przypadek po odpalaniu samochodu z tak zwanego bustera. Padła centralka airbag. Nikt się tego nie chciał podjąć ale po wielkich poszukiwaniach gość w Krakowie przegrał soft czy coś tam wklonował w tą centralkę i chodzi do dziś. Koszt chyba 150 zł. Jak chcesz namiar to za jakiś czas (około 2 tyg) mogę się doszukać jego wizytówki bo narazie nie mam dostępu do miejsca gdzie ją zostawiłem (inne auto w odległym warsztacie) Ale to niestety Kraków. Cholernie czuła ta włoska elektronika.
ok dzięki wielkie za informacje!!!!
czekam za namiarami na tego goscia z Krakowa
pozdrawiam

Anonymous

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: Anonymous » 19 kwie 2007, 15:37

witam

mam to samo - po podłączeniu komputera wychodzi błąd wewnętrzyny centraliki - byłęm z tym u ŻYŁY - ma zakład alfy i lanci na obrzeżasz krakowa - twierdzi ze za 250 zł to zrobi - wysyła gdzieś centralke i za 3 dni jest ok - nie sprawdzałęm tego jeszcze - ale jeśli ktoś to robił u niego to proszę o info czy warto

Awatar użytkownika
marcin_cz15
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 26 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Włocławek

[ Lybra ] - centralka, kontrolka airbag

Post autor: marcin_cz15 » 06 maja 2007, 17:32

Czy ktoś wie może gdzie znajduje sie jednostka sterująca poduszkami w lanci lybra ? Ponieważ świeci mi sie kontrolka i byłem na komputerze i nie mógł skasowaćtego błędu ponieważ wyskoczylo ze to błąd jednostki sterującej. A wiec proszę o pomoc.
Lancia Lybra 2.4 JTD KOMBI 2000r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”