Lybra - wskaźnik poziomu paliwa

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - wskaźnik poziomu paliwa

Post autor: Nat » 10 lut 2006, 10:01

Jak niektórzy pamiętają ostatnio wymieniałem akumulator, bo poprzedni padł... Bezpośrednio przed wymianą dostrzegłem dziwne zachowanie wskaźnika paliwa: zamiast pokazywać 3/4 (jak jeszcze chwilę wcześniej) pokazywał full.
Baterie zmieniłem i o sprawie zapomnialem.
Tymczasem paliwa ubywało i jakież było moje zdziwienie, gdy w momencie, kiedy wskaźnik pokazuje 1/4 zapaliła sie rezerwa. Zapaliła sie zapewne we właściwym momencie, bo range istotnie wskazywała, że benzyny juz niewiele.
Pytanie 1. Komu wierzyć: żaróweczce pesymistce popartej kompsem, czy wskaźnikowi optymiście ?
Pytanie 2. Czy macie pomysł co mogło ulec uszkodzeniu (dodam, że zakładając, że wskaźnik poziomu paliwa źle wskazuje, to on nadal działa, tylko "optymistycznie" ) ?
Pytanie 3. Czy przyczyną mógł być zanik prądu (bo aku padł wtedy na amen)
Będę wdzięczny za sugestie...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - wskaźnik poziomu paliwa

Post autor: kartonik » 10 lut 2006, 12:57

Czesc,

U mnie jest to samo. Jednego dnia po trzech odpaleniach auta (w godzinnych odsteopach czasu) byly trzy rozne wskazania - od full przez 1/2 po 0. Na kilka dni wskaznik sie zacial tak na 1/4, a potem juz normalnie. Jesli chodzi o komputer, to ja w ogole na niego nie patrze, jesli chodzi o range - raz wskazuje 70 km, a za chwile 200!!! Kiszka.

Pozdrawiam,

Marek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Nat » 10 lut 2006, 13:26

"kartonik" pisze:Czesc,

U mnie jest to samo. Jednego dnia po trzech odpaleniach auta (w godzinnych odsteopach czasu) byly trzy rozne wskazania - od full przez 1/2 po 0. Na kilka dni wskaznik sie zacial tak na 1/4, a potem juz normalnie. Jesli chodzi o komputer, to ja w ogole na niego nie patrze, jesli chodzi o range - raz wskazuje 70 km, a za chwile 200!!! Kiszka.

Pozdrawiam,

Marek
a nie nie, karton, to nie jest bynajmniej to samo. U mnie, od momentu "resetu" z powodu akumulatora pokazuje za duzo (czy na pewno?), ale działa normalnie. Nie skacze.

Co do range- to wszystko jest (równiez u Ciebie) w porządku. Otóż range (autonomia) to szacunek, ile przy zachowaniu obecnego stylu jazdy (czyli konsumpcji paliwa) przejedziesz jeszcze km. Każda zmiana stylu jazdy; gwałtowne przyspieszenie, gwałtowne ruszanie spod swiateł, wpływa na jego zmniejszenie, a z drugiej strony zjazd z górki, długotrwałe hamowanie silnikiem- na jego zwiekszenie. Żeby w ogóle informcja ta miała jakakolwiek wartość, wprowadzono opóźnienie pomiedzy konsumpcją paliwa, a odswieżeniem autonomii. Tak więc przy długotrwałym stałym stylu jazdy range powinna powoli maleć, w miarę przejeżdżanych km.
Do ciekawostek nalezy fakt, że jak zjeżdżałem z gór, po natankowaniu (range ok 600 km) podskoczyła do 999 (bo ciągłe hamowanie silnikiem i jazda praktycznie "na powietrzu"). W ten sposób dowiedziałem się, że licznika nie da sie przekręcic, a wielkość maksymalna range przewidziana przez producenta to własnie owo wspomniane 999 km.
Ale nadal brak odpowiedzi na moje pytania...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Nat » 10 lut 2006, 14:51

Po rozebraniu okazało sie jednak, że wskaźnik poziomu paliwa był OK, a rezerwa świeciła sie przedwcześnie. Po przeczyszczeniu wszystko wróciło do normy, pali sie to co się ma palić i kiedy ma sie palić. : yesyes :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
lekis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 26 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - wskaźnik poziomu paliwa

Post autor: lekis » 20 maja 2006, 21:16

Nat to chyba nie jest tak!
Mi np. przy oszczednej jeżdzie pokazuje np. 1400km więc te 999 to nie jest max !
A własnie zasięg komputer przelicza wg aktualnego średniego zużycia !! Więc może się zmieniać nawet o kilkaset km. W zależności jak kto sobie jeździ.
Lekis - Zielony Pocisk :)
Stateczna Lyberka 1.9 SW

Awatar użytkownika
Gwarkowiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Żory

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Gwarkowiec » 24 kwie 2011, 14:15

Sprawdziłem przy tankowaniu do FULL i oszczędnej jeździe pokazuje 999 . Żadne tam *** czy 1400. :Lybra 1.8

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Sharuga » 24 kwie 2011, 14:22

Gwarkowiec pisze:Sprawdziłem przy tankowaniu do FULL i oszczędnej jeździe pokazuje 999 . Żadne tam *** czy 1400. :Lybra 1.8
U mnie w Lybrze z '99 z AR32302 też pokazuje 999km max.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

tommydacho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 28 maja 2009, 9:44
Lokalizacja: Ostrołęka, Kurpie

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: tommydacho » 24 kwie 2011, 14:29

Tak jest, jak mam zalane pod korek a spalanie np 5l/100km to tez maxymalnie 999.
Lancia Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Dudi » 24 kwie 2011, 14:58

Mi pokazuje więcej jak 1000km przy pełnym baku. Coś koło 1350km najwięcej mi pokazało.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Sharuga » 24 kwie 2011, 15:04

Dudi pisze:Mi pokazuje więcej jak 1000km przy pełnym baku. Coś koło 1350km najwięcej mi pokazało.
Kolejny dowód na to, że istnieją różne wersje kompa lub softu w Lybrze. Przypomnę tylko wyświetlanie spalania średniego na postoju (w jednej wersji bodaj 25l max w innych 50l max.)
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Codee

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Codee » 24 kwie 2011, 15:37

ja miałem raz na baku full 1350 km. Lybra 12 2002 więc może faktycznie różnie z tym jest.

Big daddy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 03 lut 2011, 8:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Big daddy » 24 kwie 2011, 20:36

Chyba gdzieś tu czytałem że po lifcie pokazuje więcej jak 999km.
http://www.afczwa.com Czestochowskie Forum Akwarystyczne

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: mr.kura » 07 gru 2011, 8:33

Odświerzam temat - nie działa wskaźnik paliwa, dodatkowo komputer też nie "widzi" ilości paliwa (zasięg ***). Prawdopodobnie poluzowała się jakaś wtyczka, nie wiecie gdzie i co to może być :?:

Codee

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Codee » 07 gru 2011, 18:47

Paweł pod siedzeniami z tyłu masz zaślepkę i pod nią ukryte są przewody do baku wchodzące bezpośrednio. Nie wiem czy czasem one nie idą gdzieś gdzie mogłeś mieć kuku i może się który przerwał. Poczytaj też instrukcję może jakiś bezpiecznik?


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gwarkowiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Żory

Re: Lybra - wskaznik poziomu paliwa

Post autor: Gwarkowiec » 07 gru 2011, 19:28

U mnie problem ze złym wskazywaniem poziomu paliwa, zalany do pełna wychodzi 1/3 na wskaźniku, nie wiem czy to elektronika czy po prostu pływak-czujnik w baku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”