Lybra - rdzewiejące błotniki

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: Gros » 29 kwie 2012, 7:39

FXX pisze:Powiem Ci tak, w Espero miałem problem z rdzą na drzwiach. Rozmawiałem z dwoma-trzema blacharzami i każdy mi powtórzył to samo - owszem zrobić może, ale rok, dwa, może trochę dłużej i taka reperaturka zaczyna rdzewieć.
Jeżeli chcesz wygrać z rudą to najlepiej wymienić element.
Kamil to bzdury - w Themie miałem wstawioną prawą reperaturkę, która przez blacharza była dana do cynkowania i po 9latach ni było żadnej rdzy ani bąbla pod lakierem. Zależy jak blacharz podejdzie do zagadnienia.
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: Ramzes_II » 29 kwie 2012, 8:37

BogdanA pisze:
FXX pisze:Powiem Ci tak, w Espero miałem problem z rdzą na drzwiach. Rozmawiałem z dwoma-trzema blacharzami i każdy mi powtórzył to samo - owszem zrobić może, ale rok, dwa, może trochę dłużej i taka reperaturka zaczyna rdzewieć.
Jeżeli chcesz wygrać z rudą to najlepiej wymienić element.
Kamil to bzdury -w Themie miałem wstawioną prawą reperaturkę ,która przez blacharza była dana do cynkowania i po 9latach ni było żadnej rdzy a ni bąbla pod lakierem.Zależy jak blacharz podejdzie do zagadnienia
Oczywiscie ze bzdury.
Jak się robi dobrze, nawet do cynkowania nie trzeba dawać. Ja miałem tez w poprzednim aucie prawie każdy element łatany (Croma 2.0 ie), wszędzie były paćki od łatek i reperaturek na karoserii.
Ale zeby rdza tam wyszła ? auto juz jest ponad 7 lat po blacharce, ja nim nie jezdze juz 2 lata a mój kumpel smiga Cromą dalej i zero rdzy !
Fakt. Wiekszość blachrzy tak robi - na "hura", bez zabezpieczenia blachy nawet byle jakim unikor-em, tylko na gołą blachę od razu szpachla. Musi zardzewieć.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

mfan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 06 mar 2009, 0:00
Imię: michał
Lokalizacja: chojnice

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: mfan » 04 maja 2012, 10:39

W mojej Lybrze też ten temat występuje i na razie mam zabezpieczone Brunoxem i na to smarem.
Jeżeli dobrze się przyjrzeć to nadkole tylne jest zgrzane z dwóch arkuszy blachy(zewn. i wewn.) i na łączeniu tych arkuszy powstaje rdza. :!: Wychodzi z pomiędzy arkuszy na zewnątrz gdzie ją widzimy i zapewnie od środka również. Moim zdaniem aby nie wychodziła na zewnątrz trzeba by to pospawać np.TIG-iem i wtedy porządnie zabezpieczyć. Należałoby również zająć się stroną wewnętrzną stosując najpierw Brunox lub podobny środek a następnie farbę i na końcu jakiś srodek do konserwacji przestrzeni zamkniętych lub coś podobnego np.olej, smar.

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: pawel1234 » 30 mar 2016, 14:27

U mnie również jest rdza i to spora... Blacharz powiedział, żeby wyciąć i wstawić reperaturki...

Ktoś z was wstawiał już reperaturki i są w ogóle gdzieś dostępne ?
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: pawel1234 » 01 kwie 2016, 17:37

To jak dostępne są gdzieś jakieś reperaturki ?? :)

Czy blacharz sam ma kombinować i coś wstawiać ?
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Awatar użytkownika
Przemek555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 119
Rejestracja: 02 kwie 2010, 23:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: Przemek555 » 01 kwie 2016, 21:33

repearturek raczej nie ma, ja kupiłem cały zdrowy błotnik i bawie się w wycinanki. Ze starego niewiele zostało trzymało się toto na lakierze, podobnie zgniła część zewnętrzna (widoczna) jak i ta ukryta pod nadkolem. Brunox sobie daruj bo ma skuteczność farby akwarelki a jak zaczniesz czyścić to pewnie wyjdzie to co u mnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Coraz częściej na drogach spotyka się szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę, czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

eks Lybra 2.0 20V Sedan 2000r, Mondeo 2.5t

Awatar użytkownika
pawel1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 378
Rejestracja: 11 sie 2009, 12:50
Imię: Paweł
Lokalizacja: Brwinów/k.Warszawy

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: pawel1234 » 02 kwie 2016, 0:36

Super fotki, dzięki :)

Poszukam zdrowych błotników i też powiem, żeby mi blacharz wstawił.

Wrzuce jutro fotki, to ocenicie czy czyścić czy wstawiać nowe :)
Lancia Lybra 2.0 COMFORTRONIC
Lancia Ypsilon 0.9 Automat 2016r.

Awatar użytkownika
marq86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 417
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Kielce

Re: Lybra - rdzewiejące błotniki

Post autor: marq86 » 02 kwie 2016, 10:20

To miejsce w Lybrach jest jakieś parszywe. U mnie po zimie też pojawiły się bąbelki, przypuszczam że lada moment ruda wylezie.
Uno 45S '93 --> Punto Sole '99 --> Brava 1.2 16V SX '99 --> Lybra 1.9 JTD '01 :D... no i VW G*LF VII 1.2 TSI Bluemotion --> łOpel k**wa mać Vectra C

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”