Lybra - czujnik deszczu nie działa

dudekken

Lybra - czujnik deszczu nie działa

Post autor: dudekken » 14 sty 2009, 9:56

Czy ktokolwiek próbował ugryźć temat niedziałającego czujnika deszczu.

U mnie po włączeniu w/g instrukcji na pozycję 1 i ustawienie Auto, zamiast przejechać po szybie raz i "czekać na opady", zasuwa po suchej szybie non stop z częstotliwością co 5s (na opcji AUTO). Kiedy przekręcę gałkę z regulującą czułość wycieraczki przyspieszają (częstotliwość ścierania rośnie). Dobrałem się do tego czujnika i odłączyłem od niego wtyczke (3 przewody, 2 fioletowe, 1 brązowy) ale to nie zmieniło nic.
Pogrzebałem trochę w sieci i poczytałem że w niektórych markach robi się kalibrację tego czujnika, może w Lybrze jest podobnie.
Chciałbym spróbować z tym powalczyć tylko nie bardzo wiem od czego zacząć i jak sprawdzić sam sensor i okablowanie (przejścia, napięcia)

dudekken

Lybra - czujnik deszczu niedziała

Post autor: dudekken » 15 sty 2009, 19:03

No dobra... dowiedziałem się tyle że jeżeli wycieraczki pracują w trybie przerywanym ciągłym na pozycji przeznaczonej dla trybu czujnika to uszkodzony jest czujnik deszczu lub przełączniki.

Czy ktoś ma wiedzę jak zdiagnozować i dojść co na prawdę leży, żeby nie robić sobie niepotrzebnych kosztów i przywrócić urządzenie do życia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”