Lybra - wiatrak/wentylator

Awatar użytkownika
robertogrze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Alba adriatica
Kontakt:

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: robertogrze » 05 lis 2008, 23:05

Od paru dni przestał mi chodzić wiatrak w lybrze sterowanie, klima i ogrzewanie chodzi tylko wiatrak nie czy może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić wentylator i gdzie zajżeć Jestem mechanikiem ale boje sie czegokolwiek rozbierać żeby czegoś nie uszkodzić

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: bartek42 » 06 lis 2008, 7:57

Wentylator znajduje się za/pod schowkiem pasażera. Dojście oczywiście od środka kabiny ;) Jest tam pokrywa z materiału takiego jak wykładzina kabiny "zapięta" na 4 plastikowe śruby. Sam wentylator jest przykręcony od dołu trzema śrubami. Do dwóch jest swobodny dostęp, niestety dojście do trzeciej jest gorsze.

Awatar użytkownika
robertogrze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Alba adriatica
Kontakt:

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: robertogrze » 06 lis 2008, 21:30

Widze że masz z tym doświadczenie Czytałem gdzieś że może to być jakaś awaria na stykach czy coś w tym rodzaju tylko że gość nie wyjaśnił co dokładnie jak i gdzie Dzieki za pomoc zobacze i dam znać jak poszło

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: Toper » 07 lis 2008, 10:38

"robertogrze" pisze:Widze że masz z tym doświadczenie Czytałem gdzieś że może to być jakaś awaria na stykach czy coś w tym rodzaju tylko że gość nie wyjaśnił co dokładnie jak i gdzie Dzieki za pomoc zobacze i dam znać jak poszło
ja wymieniałem wiatrak. Nie trzeba nawet wyciągać schowka. Odkręć od spodu osłonę i zobacz okrągły wiatrak. Jest chyba na 3 śrubach przykręcony (najtrudniej jest odkręcić tą blisko przegrody, bo nie wchodzi śrubokręt). Wcześniej sobie odepnij kostkę, żeby się potem z tym nie mocować i nie urwać kabli, nie są za długie.
Używany wentylator kupiłem w LT wysyłkowo. Mój się po prostu spalił, prawdopodobnie rosa zamarzła i rano przyłapało silnik i zanim dał radę ruszyć poszedł z niego dym :(

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: bartek42 » 07 lis 2008, 14:41

Mój się spalił w normalny, słoneczny majowy dzień :)

Sprawdzanie wątku z awarią na stykach/przewodach odpuściłbym sobie. Możesz sprawdzić napięcie na tej kostce miernikiem (czy w ogóle jakieś jest), ale najprawdopodobniej masz spalony wentylator.
Jak go wymontujesz, to go po prostu powąchaj :) będzie czuć spalenizną a uzwojenia wewnątrz niego mogą (ale nie muszą) być czarne, osmolone lub ciemno brunatne... w każdym bądź razie innego koloru niż zwykła miedź :)

Awatar użytkownika
robertogrze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Alba adriatica
Kontakt:

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: robertogrze » 07 lis 2008, 20:12

jutro to zrobie i dzieki za rady ale dziwi mnie bo mój sie poprostu któregos dnia nie odezwał bez żadnych ostrzeżeń

Awatar użytkownika
robertogrze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Alba adriatica
Kontakt:

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: robertogrze » 09 lis 2008, 12:41

Mieliscie racje uzwojenia spalone z dokupieniem nie bede miał problemów w końcu mieszkam w kraju gdzie to produkują Wielkie dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
robertogrze
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Alba adriatica
Kontakt:

Lybra - wiatrak/wentylator

Post autor: robertogrze » 10 lis 2008, 19:47

Już kupiłem nóweczke orginalną Zapłaciłem za nią 130 euro troche drogo ale w ciągu pół godziny z dostawą Znowu moge sie cieszyć sprawnym wiatrakiem Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”