Lybra - czujnik deszczu

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - czujnik deszczu

Post autor: kaeres » 14 paź 2008, 13:03

Cześć.
Problemem są wycieraczki. Otóż rozumiem jak działa tryb auto (mam czujnik deszczu) ale nie kumam jak działa przerywany tryb pracy.
Rozumiem, że dźwignia ma być w tym samym położeniu co AUTO (czyli położenie pierwsze) i jedynie pokrętłem powinniśmy sobie zmieniać czas przerw z jakimi mają działać wycieraczki niezależnie od nasilenia deszczu.
Tak to wygląda w teorii ale u mnie w praktyce nie działa.
Albo mam zepsutą tą funkcję albo coś źle robię, ew. tak ma być bo tylko w deszczu będą pracowały aby ich nie zajechać.

Gdy włączam tryb przerywany inny niż AUTO to nic się nie dzieje poza pierwszym jedynym ruchem wycieraczek. Po prostu włączam dźwignię w tryb przerywany, pokrętłem wybieram jeden z trzech trybów pracy przerywanej (te 3 za AUTO) i tylko pierwszy szlag robi zaraz po każdym takim przełączeniu gdy kręcę tym pokrętłem.
Niestety nie bawiłem się tym gdy padał deszcz bo zawsze mam tryb AUTO i samo mi dostosowuje prędkość wycieraczek ale dzisiaj przez przypadek się zacząłem tym bawić.
Jak jest u Was ?

Awatar użytkownika
gpo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - czujnik deszczu

Post autor: gpo » 14 paź 2008, 16:36

Wycinek z instrukcji obsługi:

0 - Wycieraczki wyłączone.
1) Funkcjonowanie przerywane. W tej pozycji, po obróceniu pokrętła A można ustawić następujące regulacje (z wyjątkiem wersji wyposażonych w czujnik deszczu):
W wersjach wyposażonych w czujnik deszczu, po obróceniu pokrętła A reguluje się czułość czujnika:
AUTO = regulacja automatyczna czułości;
? = czułość minimalna;
?? = czułość średnia;
???= czułość maksymalna.
2 - Funkcjonowanie ciągłe wolne.
3 - Funkcjonowanie ciągłe szybkie.
4 - Funkcjonowanie czasowe: po zwolnieniu
dźwignia wraca w pozycji 0 i wyłącza automatycznie wycieraczki.

I u mnie się to sprawdza, a jeżdżę zawsze w położeniu 1, kiedy zaczyna padać wycieraczki same się włączają, czasami koryguje pokrętłem czułość.
Lancia Lybra SW LX 2,4 jtd 2001

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - czujnik deszczu

Post autor: kaeres » 14 paź 2008, 20:08

Aaa, czyli nie mamy możliwości aby samemu ustawić prędkość przerywania.
Generalnie musi padać deszcz abyśmy włączyli przerywany tryb.
Jedynie czułość można ustawiać.
Niby to przeczytałem w instrukcji ale myślałem, że pokrętłem po prostu przełączamy z trybu AUTO na tryb o różnej częstotliwości działania ale już nie automatycznego.
Ok, wszystko się wyjaśniło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”