Lybra - klapka obiegu zamkniętego

Awatar użytkownika
norvik01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - klapka obiegu zamkniętego

Post autor: norvik01 » 25 wrz 2008, 14:59

Witam.
Dzis przy czyszczeniu filtra p.pyłkowego, klapka odpowiedzialna za obieg wewnętrzny, lub zewnetrzny nie działa, tz. można ją przesuwać ręką bez oporu.myślę że się cosik wypięło z jakiegoś cięgna. :oops: Pytanko czy może już ktoś przerabiał taką usterkę, i jak się dostać do sterowania tej klapki, czy trzeba demontować całą konsolę.

Będę wdzięczny za informacje..

Pozdrawiam

Qboy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 01 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Lybra - klapka obiegu zamkniętego

Post autor: Qboy » 28 wrz 2008, 13:58

Sprawdz wpierw czy pracuje Ci ta klapaka jak wlaczysz lub wylaczysz obieg wewnetrzny.Wyciag filtr p.p i obserwoj co sie dzieje.Jesli pracuje elektrycznie to jest wszystko ok a jesli nie ma zadnej rekacji i slychac ze cos pracuje i przeskakuje to daj sobie lepiej z tym spokoj :wink: Za duzo rozbierania itd no chyba ze masz duuuzo czasu wolnego i cierpliwosci:)Ja ustawilem sobie klapke na obieg zewnetrzny i odlaczylem kostke zasilajaca silniczek sterujacy ta klapka.
Lancia Lybra SW 2.4JTD

Awatar użytkownika
norvik01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - klapka obiegu zamkniętego

Post autor: norvik01 » 28 wrz 2008, 18:01

Nareszcie, chociaż ktoś próbuje mi pomóc, już myślałem że jestem pechowcem 8O i psuje się mi się coś co innym działa bezproblemowo.
Ale do rzeczy, przy włączonym zapłonie klapka stoi w miejscu ,choć przełączam na obieg zewnętrzny, lub wewnetrzny, diody ładnie zmieniają kolorki, ale klapa stoi ,i nic nie słychać żadnej reakcji.
Pytałem jak się do tego dobrć , może wystarczy odkręcenie schowka z prawej strony, czy też trzeba rozwalać całą konsolę :oops: .
Proponuje , od czasu do czasu sprawdzać, ten element ,bo ja żyłem chyba długo w nieswiadomości, że wszystko mi działa.... :)

pozdrawiam

Qboy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 01 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Lybra - klapka obiegu zamkniętego

Post autor: Qboy » 29 wrz 2008, 19:29

W takim razie proponuje zrobic tak.Wymontowac schowek i na samej gorze w prawym gornym rogu jest wtyczka podlaczona wlasnie do tego silniczka.Trzeba sie troche nagimnastykowac zeby sie do niej dostac.Wypnij ja i podlacz miernik.Jesli dochodzi prad to padl silniczek jesli nie-czeka Cie dalsze szukanie przyczyny :)
Lancia Lybra SW 2.4JTD

Awatar użytkownika
norvik01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - klapka obiegu zamkniętego

Post autor: norvik01 » 30 wrz 2008, 21:47

Dzięki za informacje, tak właśnie zrobie, sprawdze w pierwszej kolejności czy dochodzi prąd do tej wtyczki...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”