Lybra - obieg zamknięty

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra - obieg zamknięty

Post autor: kaeres » 16 wrz 2008, 9:34

Cześć panie i panowie.
W instrukcji można wszystko wyczytać i tak też zrobiłem ale proszę o Wasze przeżycia z trybem "obiegu zamkniętego" w Lybra.
Mam czasami kłopot z parującymi szybami i pomaga tylko włączenie klimy.
Ale nie wyobrażam sobie w zimę włączać klimatyzację podczas gdy wolę aby mnie grzało.
Oraz jak w końcu jest z tym obiegiem. Jaki ma być kolor lampki aby ew. smród z zewnątrz nie dostał się do kabiny ? (moim zdaniem zielony ale próbowałem i to nie wiele dawało).

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: Marcin_D » 16 wrz 2008, 9:51

Co do koloru lampki w Lybrze to nie pomogę Ci. Z postów na forum wynika, że na zielono świeci jak jest zamknięty, może masz rąbniętą regulacje obiegu.
Co do klimy zimą - włączanie w celu odparowania szyb nie polega na ustawieniu zimna, tylko samo uruchomienie klimy z temperturą nawetr na maxa powoduje uruchomienie sprężarki i przepuszczenie powietrza z kabiny przez układ, w którym jest osuszacz, który odciąga z powietrza wilgoć (sama nazwa mówi) co powoduje zlikwidowanie roszenia szyb.

Ja mam w Kappie klimę na AUTO cały rok i tylko reguluję temperaturę.

Jak wyłącze to w takie dni jak dziś zachodzą szyby mgłą, a najgorzej jakbym jeszcze włączył obieg zamknięty - to już murowana mgła na szybach. Wilgoci w samochodzie jako elementu dodatkowego nie mam (chodzi o mokre dywaniki itp.), tylko jak się oddycha to idzie powiettrze cieplejsze niż to na zewnątrz i o dużej wilgotności, tak że mus żeby szyby zachodziły.

Najładniej szyby parują jak wsiądzie ktoś, kto jest chociaż po jednym piwku - kiedyś w Tipo kumpli wiozłem właśnie trochę znieczulonych to miałem białe szyby
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: kaeres » 16 wrz 2008, 10:20

Sprężarkę wolę oszczędzać ale dzięki za rady.
Faktycznie nie pomyślałem, że można regulować klimą nawet grzejąc.
Myślę, że już sobie z tym poradzę.
A co do obiegu zamkniętego to raczej działa bo gdy go zamykam to od razu słyszę zapadki i zmienia się siła nadmuchu.

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: Fugaz » 16 wrz 2008, 10:34

Postaram się pomóc.
Obieg możesz zamknąć ręcznie ustawiając lampkę na kolor zielony. Raczej odradzam to robić w porze jesienno-zimowej mogą ci bardzo parować szyby.
Jak ustawisz sobie 21 Stopni i dasz na auto, to mimo włączonej klimy będziesz miał cieplutko, a wskazane jest używanie klimy przez cały czas, wtedy nie rozmnażają się grzyby pozatym jest wtedy mniejsza szansa, że klima padnie. Powinna być też blokada przed włączeniem się klimy poniżej jakiegoś zakresu temperatur.
Ja u siebie nie mam żadnego problemu z szybami nawet przy wyłączonej klimie w deszczu, puszczam ciepełko na nogi a na szybach ani gramu pary może to zasługa nagrzewnicy, nie wiem. A jak silnik się zagrzeje to przełączam na tryb auto na pare minut, żeby klima trochę pochodziła.
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: STOD » 16 wrz 2008, 11:54

Klima nie włączy sie poniżej pewnej (niekorzystnej dla niej )temperatury - jest to chyba 5 stopni, czy może 3 stopnie.
Ma ona również zabezpieczenie przed niskim poziomem czynnika chłodzącego i jeśli ten będzie zbyt niski (bo ktoś nie uzupełnia przez lata lub wyciek nastąpił), również sprężarka od klimatyzacji się nie załączy.
Pozdrawiam
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: kubi2 » 17 wrz 2008, 22:56

Ano z kolorkami to jest tak
1 zielony - obieg wewnetrzny
2 pomaranczowy - obieg zewnetrzny
3 nic sie nie swieci - automat - samochod sam decyduje skad wpuscici powietrze
Lybra 1,8 - już nie :(

Awatar użytkownika
rak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: rak » 18 wrz 2008, 12:02

Jak tak dyskutujecie o klimie to mam również pytanko. Jeśli włączymy klimę na AUTO i ustawimy maxa temp. to po jakim czasie będzie wydobywać się ciepełko z nawiewu ?
Pozdrawiam Zbyszek
Srebrna Włócznia K 2,4 JTD

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: kubi2 » 18 wrz 2008, 12:11

Zalezy jak masz nagrzany silnik. Jezeli jest cieply, to cieple powietrze powinno od razu leciec, ale jak chcesz ogrzac kabine, to lepiej ustawic na ECO
Lybra 1,8 - już nie :(

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: Fugaz » 18 wrz 2008, 14:23

"rak" pisze:Jak tak dyskutujecie o klimie to mam również pytanko. Jeśli włączymy klimę na AUTO i ustawimy maxa temp. to po jakim czasie będzie wydobywać się ciepełko z nawiewu ?
A jak masz nagrzewnice(albo jak to się nazywa) to od razu leci ciepełko, niewiedziałem że to mam dopóki nie zrobiło się zimno, zdziwiłem się jak od razu poczułem cieplutkie powietrze po ujechaniu 5 metrów :)
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: kubi2 » 18 wrz 2008, 21:47

"Fugaz" pisze:
"rak" pisze:Jak tak dyskutujecie o klimie to mam również pytanko. Jeśli włączymy klimę na AUTO i ustawimy maxa temp. to po jakim czasie będzie wydobywać się ciepełko z nawiewu ?
A jak masz nagrzewnice(albo jak to się nazywa) ...:)
Vebasto :)
Lybra 1,8 - już nie :(

Awatar użytkownika
rak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 200
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: rak » 19 wrz 2008, 8:14

Dziękuję koledzy za info teraz wiem o wiele więcej na ten temat : yesyes : . Pozdrawiam
Pozdrawiam Zbyszek
Srebrna Włócznia K 2,4 JTD

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1411
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: kaeres » 19 wrz 2008, 8:28

"kubi2" pisze:
"Fugaz" pisze:
"rak" pisze:Jak tak dyskutujecie o klimie to mam również pytanko. Jeśli włączymy klimę na AUTO i ustawimy maxa temp. to po jakim czasie będzie wydobywać się ciepełko z nawiewu ?
A jak masz nagrzewnice(albo jak to się nazywa) ...:)
Vebasto :)
Vebasto to vebasto (czyli ogrzewanie postojowe, nawet na wyłączonym silniku), a nagrzewnica to zupełnie coś innego.
Mylę się ?

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: Marcin_D » 19 wrz 2008, 16:05

Tyle że nagrzewnicę ma każde auto, bo inaczej to ciekawe co by dawało ciepło do środka (znaczy sie skąd by to ciepło sie brało).
Przypuszczam, że Fugaz'owi chodziło dokładnie o ogrzewanie postojowe, a Webasto nazwa firmy, która popularnie jest wykorzystywana właśnie do określania ogrzewania postojowego.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Obieg powietrza - ogólnie

Post autor: Fugaz » 20 wrz 2008, 17:49

Właśnie ja to raczej webasta nie mam, bo wtedy powinienem mieć jakiś dodatkowy wyświetlacz. Po prostu mam takie coś, że jak włącze auto a silnik jest zimny to ciepełko leci, nie wiem co to ani jak się nazywa, ale raczej to nie webasto :P
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”