Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

PK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Siedlce

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: PK » 12 sie 2008, 19:36

Niedawno zakupiłem od handlarza używana Lancię Lybrę 1,9 JTD rok 2000. 105 KM Pali mi się Chek, który po uruchomieniu auta w kilka sekund gaśnie. Po sprawdzeniu na stacji diadnostycznej - elektryk wykrył błąd AR Bagów foteli. NIe mógł usunąć błędu ponieważ nie miałem karty kodowej /teraz już mam- ale nie byłem u elektryka - nie wierzę mu bo chciał abym u niego samochód zostawił na kilka dni./ Sam zauważyłem że pod fotelem kierowcy wszystkie przewody są połączone /oprócz 1 kostki z 3 przewodami - wychodzącej spod dywanika podłogi/. Są też dwa otwory w wystającej listwie podłogowej - jakby tam była zamontowana jakaś puszka ?
Pod fotelem pasarzera z przodu jest jakaś puszka, natomiast pod fotelem kierowcy - puste miejsce. Wygląda na to jakby ktoś coś wymontował. Moje pytanie do użytkowników Lybry - Czy pod fotelem kierowcy przy podłodze jest jakaś puszka i co to jest. Czy brak tego czegoś może być powodem palącej sie kontroli Chek przy uruchamianiu.

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: Krzys » 12 sie 2008, 19:44

Najpierw profil uzupełnij. Warto by było także się przywitać.
Lancia Lybra Intensa 1,9 JTD + virus Ramzesa

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: matias21 » 12 sie 2008, 20:05

a może poduszek nie ma ?
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


PK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Siedlce

Prośba o poradę

Post autor: PK » 12 sie 2008, 20:43

Fakt - NIe przywitałem się - mój błąd. wynika z tego że nie jestm zbyt biegłym użytkownikiem komputera i pierwszy raz jestem zalogowany na Forum. Wcześniej nie korzystałem z żadnych innych stron, a problem z autem przyćmił Normalne Formy. Przepraszam i oczywiście Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam. Oczywiście swój profil też uzupełnie - mam nadzieję że się uda?
Wracając do tematu - To inny użytkownik / Alfy - ogladając mój samochód/ / Potwierdził że poduszki są podłączone - ale nie wiedział co jest w Lybrze pod siedzeniem kierowcy

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: Aras » 12 sie 2008, 21:14

a to w liberce trzeba karty kodowej do błedu poduszek ? jak masz błąd poduszek to powinien sie palić diagram z symbolem poduszki , sprwdz to u innego elektryka
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: kubi2 » 12 sie 2008, 21:17

Witam
Ja mam Lybre od nowosci i tez mam pod fotelem pasazera luzne kabelki. Temat tych kabelkow byl juz poruszany i wynika z tego, ze zalezy to od wyposazenia pojazdu (kabelki sa robione "na wyrost" i w zaleznosci od tego co podlacza tak je wykorzystuja). Co do check i puszki sprawdze jutro.
Puszki nie mam, a co do check to jezeli zapala sie na krotko i potem gasnie to nie jest to nic powaznego (inaczej by swiecil caly czas i na monitorku by napisal co mu nie pasuje), ale mozna sie zainteresowac.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2008, 11:55 przez kubi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Lybra 1,8 - już nie :(

PK
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Siedlce

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: PK » 12 sie 2008, 21:53

Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi. Bedę wdzięczny za jeszcze!
Chek po uruchomieniu silnika wyświetlany jest jeszcze przez 5 lub 7 sekund pomiędzy zegarami i na wyświetlaczu - po czym - gaśnie. Nie pali się żadna zbedna kontrolka. To nie ma wpływu na eksploatację bieżącą pojazd sprawuje się bez żadnych zarzutów. Jego przebieg to 160 tysięcy - ale czy tyle ma faktycznie? - nie wiem - Jak to sprawdzić?
Zauwarzyłem też że silnik od strony turbo jest zakichany olejem i przy obrotach pow. 30 000 - /na zinym silniku/ - wydobywa się z rury wydechowej czarny dym. Czy to normalne? Nigdy nie miałem Diesla.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: Dudi » 12 sie 2008, 23:49

Wszystkie objawy co do silnika (zimnego) są jak najbardziej prawidłowe,, tylko "na Boga" nie rżnij zimnego Diesla tak żeby dym szedł z wydechu :!: :!: :!: Poczekaj aż silnik osiągnie jakąś minimalną temperaturę pracy.
Jeśli "check" zapala Ci się na chwilę i gaśnie to raczej nie masz się czym przejmować. Tylko wtedy jeśli zapala się i w ogóle nie gaśnie, miałbyś powody do niepokoju (ja też pod siedzeniem kierowcy nie mam tej puszki, a otwory na nią są na pewno wykonane ze względów konstrukcyjnych, a nie daltego żeby miało coś tam brakować).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: vincenzo » 12 sie 2008, 23:54

"Dudi" pisze:Wszystkie objawy co do silnika (zimnego) są jak najbardziej prawidłowe,, tylko "na Boga" nie rżnij zimnego Diesla tak żeby dym szedł z wydechu :!: :!: :!: Poczekaj aż silnik osiągnie jakąś minimalną temperaturę pracy.
Jeśli "check" zapala Ci się na chwilę i gaśnie to raczej nie masz się czym przejmować. Tylko wtedy jeśli zapala się i w ogóle nie gaśnie, miałbyś powody do niepokoju (ja też pod siedzeniem kierowcy nie mam tej puszki, a otwory na nią są na pewno wykonane ze względów konstrukcyjnych, a nie daltego żeby miało coś tam brakować).
Dokładnie - jeśli chek gaśnie to raczej wszystko jest OK, bo jeśli coś jest nie tak (np nie ma płynu do skpryskiwaczy :P ) to świeci sie aż się go nie doleje :) , a poduszki mają pomarańczową kontrolkę z symbolem fotela i poduszki widzianych z profilu. Pozdrawiam!
| obecnie: | Lybra Intensa 2.4 JTD | Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.8 TBI | zaliczone: | Lybra 2.0 V.I.S. | Dedra 1.9TD | Delta II 1.9TD | Lybra 2.4 JTD | Zeta 2.0 | Phedra 2.0 JTD |

Obrazek

|Wizualizacje Architektoniczne | Animacje | Grafika komputerowa | Wizytówki | Logotypy | Strony www |

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Lybra - kabelki pod fotelami i airbag

Post autor: bassman » 14 sie 2008, 8:00

Czy czasem nie wynika z tej kontrolki, że świece żarowe nie są w pełni sprawne?
Gaśnie jak komora wstępna osiągnie minimalną temperaturę pracy.
Co do użytkowania diesla to nie pałuj go jeśli nie osiągnie minimum tych 60 stopni i nie gaś od razu po zatrzymaniu, niech grzechocze jeszcze przez 30 sekund.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”